Siūlys ištirti kvaišalų paplitimą mokyklose

Anykščių rajono mero patarėjas Donaldas Vaičiūnas „Nykščių“ redakcijai sakė, jog pats metas inicijuoti rimtą patikrinimą dėl galimo moksleivių svaiginimosi narkotinėmis medžiagomis ugdymo įstaigose. Paskutiniai įvykiai Jono Biliūno gimnazijoje rodo, jog problema gali būti rimta, o mokyklos administracijos laikysena šiuo požiūriu, švelniai tariant, daugiau nei keista.
Aiškėja, jog kai kurių ugdymo įstaigų vadovai tik laukia nurodymų iš atsakingų institucijų, kaip elgtis vienoje ar kitoje konkrečioje krizinėje situacijoje, o kol jų nėra gavę,  apie didžiausias problemas su žiniasklaida paprasčiausiai vengia net kalbėti. Taip nutiko ir dėl policijos gruodį pradėto ikiteisminio tyrimo dėl kelių gimnazisčių apsinuodijimo galimai narkotinėmis medžiagomis, taip nutiko ir dėl praėjusį pirmadienį kilusio gaisro Ramybės gatvės bendrabutyje, per kurį vos nežuvo jaunuolis. Abu atvejai tiriami teisėsaugos.
Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos grupės vyriausiosios specialistės Violetos Gineikaitės teigimu, padegėlio nuomojamas butas pastaruoju metu pareigūnams buvo žinomas, o jis pats ne kartą teistas už įvairius kriminalinius nusikaltimus, taip pat ir už alkoholio vartojimą viešoje vietoje. Būtent su juo dėl neaiškių priežasčių bičiuliavosi J. Biliūno gimnazijos auklėtinė.
„Esu už tai, kad mokyklose būtų ištirti visi įmanomi kvaišalų kintamieji – kiekiai, įvairovė ir panašiai. Aš už tai. Ir kiek bus įmanoma, stengsiuosi ar merui, ar visai komandai patarti, kad tai būtinas dalykas, kad  bijoti nereikia, nes tik tada taps aišku, ką daryti“, – teigė D. Vaičiūnas.
Šio mėnesio pradžioje Anykščių policija skirtingose miesto vietose sulaikė net 7-is asmenis, kurie disponavo galimai narkotinėmis medžiagomis, tarp kurių du aštuoniolikmečiai, devyniolikmetis ir septyniolikmetė mergina.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.