Siūlymai Kalitą perduoti latviams

Anykščių rajono tarybai drastiškai pabranginus slidinėjimą ant Kalitos, anykštėnai reagavo siūlydami išeitis.

Valdantiesiems aiškinant, kad Kalitos kalno trasos veikla labai brangi ir be pakėlimo nuostolinga, anykštėnai šeštadienį dalinosi įspūdžiais po apsilankymo. Dalis žmonių manė, kad galėtų susimokėti ir už brangesnius bilietus, tačiau pastebėjo, kad paslaugų kokybė nepagerėjo. Pasak anykštėnų, Liepkalnyje veikia 10 trasų, Anykščiuose – vos viena, o ir tos paruošimas galėtų būti geresnis. Kaip išeitį, dalis komentatorių siūlė, jei jau toks nuostolingas verslas, perduoti jį į privatininkų rankas, geriausia – latvių, nes Latvijos trasos pasižymi gera kokybe ir klientų aptarnavimu. Reikia priminti, kad Anykščiai seniai draugauja su Latvijos Madonos savivaldybe, kurioje yra viena iš garsiausių slidinėjimo trasų.

Maduonos rajonas Latvijoje yra ne tik šalčiausias, bet ir sniegingiausias. Veikia Viešura (Lido kalne) žiemos pramogų centras. Net 140 dienų per metus čia laikosi sniegas. Maduonos rajone yra net aštuonios pačios aukščiausios Latvijos kalvos: Gaizinkalnis, Mažasis Gaizinkalnis, Sirdskalnis, Abrienas, Kelenas ir kt.

Vienoje iš jų (Lido kalne) įrengta 5 kalnų slidinėjimo trasos, kurių nusileidimo ilgis net iki 500 m. Veikia 5 keltuvai. Trys iš jų skirti vaikams. Šalia įsikūrusi kavinė ir viešbutis.

NYKŠČIAI

30 komentarų

 1. Pamąstymui visiems.

  Aš tai siūlyčiau visą savivaldybę prijungti prie Maduonos rajono. Ten turėtų būti specialistai su galvom, o ne besmegeniai. Tada nutartume – kas geriau, vis vien mes su latviais draugaujam. Himną latvišką išmoktume ir giedotume sau. Jeigu savi nesusitvarko(tai faktas), ta išeitis būtų pati geriausia.Oi, kaip būtų įdomu pasižiūrėti, kas būtų………

 2. ssssutinku, latviai moka tvarkyti su turizmu, nors ir pas mus anksčiau nebuvo tokių problemų

 3. Baikit triest jūs čia dėl tos Kalitos. Kiek pas mus tų slidininkų? Kelios dešimtys, ne daugiau. Ir nėra nė vieno ubago – dauguma direktoriai, pavaduotojai, vadybininkai, valdininkai, architektai, teisininkai, gydytojai ir pan., tikrai ne patys biedniausi. Norit slidinėt – susimokėkit, nenorit mokėt – pilni laukai ir miškai sniego, čiuožkit, kol nenutirpo.

 4. Daug ar mažai slidininkų nesvarbu jei jau Meras orientuojasi į turizmą tai ir turi bent jau turizmo srityje tvarkyti.

 5. visus valdziazmogius perduoti latviams ?

 6. Kas yra brangu? Anykščiuose valanda 6 eur, Vilniuje Liepkalnyje 25 eur. Tokie ir skirtumai

 7. I was fired by my boss and was jobless for a few months, than my buddy told me about this site to do the work. Within a month I am able to earn a handsome package. For more detail visit…….https://bit.ly/39JrDqt

 8. A tai naujasis Direktorius

  matematikos mokytojas nesusitvarko su kalnu ?

 9. Mano nuomone rajono valdantieji jau įpusėjus valdymo kadencijos laikui visai pamiršo rinkimų metu išsakytus politikos lyderių tikslus ir strategines veiklos gaires. Po rinkimų demonstruojamas tik rūpestis kaip pasidalinti postus ir užvaldyti sritis, kurios dotuojamos iš biudžeto ar iš ES fondų lėšomis.
  Deja, nei mero patarėjų komanda, nei patys rajono vadovai, nei naujai suformuota savivaldybės administracijos komanda neturi ryškių asmenybių, sugebančių įsukti į veiklas išnaudojant savivaldybės turimus pajėgumus ir glaudžiau bendradarbiauti su nevyriausybinėmis organizacijomis bei privačiu verslu, organizuojant , vystant ir plečiant viešų paslaugų prieinamumą visiems rajono gyventojams ir kitiems vartotojams, atvykstantiems turizmo ar verslo tikslais į Anykščių rajoną.
  Gal tikrai reikėtų užkarantinuoti visą savivaldybę, nušalinant nuo rajono valdymo kaip infekuotus ir perduoti valdymą apskričiai ar tiesiogiai Vyriausybei?

  • ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
   Koks jus senamadiskas ir nepostmoderniskas pagal jaunima, kurie like tokie, kuriems sventoje zemeje gyventi gera….
   Reikia VISKA PRAKALTI!!! VISKA KAS LIKO… Ne tik kalnus, zemes ir Simoniu giria su visa mediena… Bet ir Lietuviska garbe, oruma, lyciu skirtumus ir Anyksteniu nekaltybe………. Kaip paskutine auksciausia prakalinejimo pakopos atributa……….. Ja pasikabine vietoj veliavos, ant savo nuliovu „tacku“ neaiskios lyties zombiai vezios urmu parduoti Afrikos negrams, ar Kinieciams. Visa gerkle skanduodami LIETUVA LIETUVA ZALGIRIS!!! Nes uz tu „tacku“ bamperiu tik ant lauko pliko, tik tilvikai like………. Tai yra toks ateities postmoderninis patriotizmas. Svarbu pavadinimas LIETUVA -ZALGIRIS, nors jame zais vien tik negrai……..

   Dar norejau parasyti kad gal neikainuojamas galetu likti prezidentas, bet pagal tai kaip mamyciu ir seneliu suformuoti siai dienai gedimimo prospekto cirke postmodernukai ta posta ruosiasi „prakalineti“, pasirodo net sio reikalo kaina ne tokia ir didele.

  • ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
   Tai sakot reikia Anyksciu krasta pajungti tiesiogiai postmodernuku vyriausybei? Nu nuuuuuuuuu……… Manau greitu laiku ne tik ant kalno, bet ir ant garsiojo dviraciu tako be 50 eur ir rato neuzkelsit 🙂

   • joo, pasivažinėjimo ir pasivaikščiojimo takai ir jų priežiūra taip pat kainuoja. o jais atsipalaidavimo tikslu pasivaikščioti ar pasivažinėti dviračiu tikras prabangos dalykas ir ne pirmo būtinumo poreikis. Būtina įvesti tako mokestį, o vėliau pagalvoti apie jų privatizavimą. Verslas įsuktų juose visokių pramogų, gal ir raudonųjų žibintų taką įteisintų 🙂

 10. Pats Obelevičius juk neslidineja ar jam įdomu tos kainos juk jam varlytės auginti tiek nekainuoja.Kai reikia už juos balsuoti,tai mieli anykštėnų,o kai žmonės nebereikalingi tai atsiprašant darom ką norim.

 11. Cekava Zosė

  Labai įdomu koks veiklos efektyvumas to Kalitos pramogų centro, kuriam vadovauja savivaldybės verslo centras.
  Ar yra ekonominė analizė inicijuota iš rajono tarybos, kuri yra savininkė šio centro?
  Kiek darbuotojų ir kokias funkcijas vykdo?
  Koks vidutinis pareigybinis atliginimas?
  Kiek reikia kaštų pastatų ir infrastruktūros išlaikymui?
  Ar naudojami alternatyvūs energijos šaltinai veikloms ir patalpų eksploatacijai.
  Ar nesidubliuoja darbuotojų pareigybės ir funkcijos su kitų, savivaldybės pavaldžių įstaigų, vykdančių panašią veiklą, bet neturinčių darbo krūvio dėl sezoniškumo ar kt. aplinkybių?

 12. Gal pagalvosit už ką balsuoti kitą kartą

 13. Ir kas tokius minkstakiaušius renka į merus ,pavaduotojus ir pan,Kažkokia nelaimė mūsų valdžia ,nieko nesigaudo ,nors algas susikelt tai gudrūs o mieste tvarkos nulis .Prieš rinkimus tušti paźadai .na koncervų tikrai nerinks ,keiksmažodžiu tapo .Šimtą kart geriau Tubis ,ar Vaiginas ,o šitas su savo palyda ,graudu žiūrėt .

 14. * I am making 10,000 Dollars at home own laptop .Just do work online 2 to 4 hour properly. so i make my family happy and u can do Check it out what i do… …… https: //bit.ly/3ussLZP

 15. I was fired by my boss and was jobless for few months, than my buddy told me about this site to do work. Within a month i am able to earn handsome package. For more detail visit…….https://bit.ly/39JrDqt

 16. S­c­a­m s­c­a­m e­v­e­r­y­w­h­e­r­e b­u­t i­t­s t­r­u­s­t w­o­r­t­h­y w­e­b­s­i­t­e t­o w­o­r­k o­n a­n­d r­e­c­e­i­v­e p­a­y­m­e­n­t o­n d­a­i­l­y b­a­s­e­s. N­o i­n­s­t­a­n­t c­a­s­h i­n­v­o­l­v­e­d t­o s­t­a­r­t, j­u­s­t j­o­i­n a­n­d e­a­r­n t­o y­o­u­r t­i­m­e a­n­d w­i­l­l. F­o­r m­o­r­e d­e­t­a­i­l v­i­s­i­t……..b­i­t.l­y/3­9­j­r­d­q­t

 17. I earned $ 5000 ultimate month by using operating online only for 5 to 8 hours on my computer and this was so smooth that I personally could not accept as true with before working on this website. if you too need to earn this sort of huge cash then come and be part of us. to this internet website online… ..bit.ly / 3ussLZP

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.