Siūloma išplėsti nemokamos mėgėjiškos žvejybos teisę

Seime įregistruotos Mėgėjų žvejybos įstatymo pataisos, kuriomis siūloma išplėsti nemokamos mėgėjų žvejybos teisę ir suteikti galimybę ja naudotis asmenims iki 18 metų.

Pasak parlamentaro Lino Jonausko, mėgėjiškos žvejybos, kaip sveikatai palankios laisvalaikio leidimo formos, populiarinimas tarp nepilnamečių galėtų turėti itin teigiamą efektą.

„16 –17 metų paaugliai dažniausiai dar yra išlaikomi tėvų, neturi savo pajamų, daug laiko leidžia su draugais arba namuose prie kompiuterių. Pastebima, kad nusikalstamumas tarp tokio amžiaus nepilnamečių yra didžiausias. Daugelis psichologų pabrėžia, kad viena iš nusikalstamo paauglių elgesio priežasčių – užimtumo stoka, kuri ypač ryški mažesniuose miestuose, kaimiškose vietovėse. Ne visi tėvai turi galimybes nupirkti vaikams žvejybos bilietą, todėl, manau, kad nemokama galimybė mėgėjiškai žvejoti iki pat pilnametystės ne tik turėtų teigiamą poveikį paauglių sveikai gyvensenai, kokybiškam užimtumui, bet taip pat prisidėtų prie nepilnamečių nusikalstamumo mažinimo“, – sakė parlamentaras Linas Jonauskas. 

Pagal šiuo metu galiojančius įstatymus, nemokamai žvejoti šiandien turi teisę asmenys iki 16 metų.

BalticAgro informacija

3 komentarai

  1. Jau ir seime atsiranda vienas kitas protingas zmogus su protingu pasiulymu .

  2. Linai, kovok prieš tinklininkus iki galo. Nejaugi aš su meškeryte padarau daugiau žalos žuvų resursams, negu šitie prakeikti verslininkai – tinklininkai?

  3. labai gerai

    palaikau,bet yra viena bėda,neina pieiti prie ežero per privatininkų savivalę,o ir žuvų nedaug pakraščiuose.Papandykit pavasarį ANYKŠTOS IŠTAKOJE PAŽVEJOTI.NIEKO NEIŠEIS.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.