Siūloma atsikratyti paminklų karių kapinėse

Iškilo idėja Lietuvoje atsikratyti paminklų Antrojo pasaulinio karo karių kapinėse.

Lietuvoje stovi 150 paminklų, kurie yra įtraukti į kultūros registrą. Daugelis jų siejami su komunistine atributika, nes tradiciškai šie paminklai vaizduoja kareivį. Dalis paminklų turi meninę vertę, o dalis yra tipiniai betoniniai liejiniai, be to, kareiviai vaizduojami su šautuvais ir t.t. Svarstoma, kad turėtų nelikti tų paminklų, kurie demonstruoja agresiją ir militarizmą.

85 komentarai

 1. Leonas Alesionka

  Tik visiški niekšai gali kėsintis į žuvusių karuose karių kapus ir paminklus! Arba neonaciai. Nuo pat Sąjūdžio laikų tokių išgamų vis atsirasdavo, bet kapai nebuvo niekinami. Sveikas protas nugalėdavo. Su žuvusiais nekariaujama. Tokių paminklų griovimų nei Lietuvoje, nei Anykščių rajone neturi būti! Niekšiškas elgesys su neofašistiniu kvapeliu Lietuvoje neturi turėti vietos ir negali tapti pagrindu tokiai Lietuvos denacifikacijai, kokia dabar prasidėjo ir vyksta Ukrainoje.

  • tikriausiai tie organizatoriai pridrėbs jų vietoj paminklų fašistams ?

  • Sutinku su Al .

   Tik išsigimeliai naikina viska kas jiems netinka .

  • Taip, taip puiku skaityti vatos tekstą, kaip galima tai daryti, nevalia liesti. Tamstele Lietuva buvo okupuota, lietuvius trėmė į sibirą, o mes dar pasilikom tuos šlovinančius paminklus. Geras metafizinis paradoksas mūsų protėvius žudė, trėmė, prievartavo, bet mes šlovinam juos, kurie tais laikais irgi gi vykdė „specialia užduotį“. Čia tik vata gali taip sakyti neliesti paminklų.

  • Kažkodėl nejaučiu malonumo, žiūrėdama į tuos paminklus, išpuoštus raudonomis gėlėmis ir raudonomis vėliavomis. Kapų juk niekas nelies, o tie tarybiniai paminklai visai nereikalingi.

  • Naikintojū valdžia

   Ka lanzberginiai sukūre ? Tik sunaikino viska kas buvo pastatyta Taip nekenčiamu ,Sovietu ! Darzeliai ,mokyklos keliai ,krautuves,fermos ir t.t. O lanzberginiai ka pastate ? Tik išgriove viska ,dar liko paminklai ,tai ir prie ju knisasi kiaules . Be praeities istorijos ,ner ateities ! Nors mes ateities savo jau neturime,šokam pagal kito šeiminiko dudelę !

  • Tai pasistatyk Stalino paminklą

   savo kieme. Kam čia tie „išvaduotojų“ betonai reikalingi ? Kapinių niekas nenaikina, labai viską kopijuojant iš ES tai nuvažiuokite ten į Vokietiją ir pamatysite kaip atrodo kapinės Rusijos kariams Berlyno ”išvaduotojams“ ,o dar geriau paklauskit Ukrainos prezidento V.Zelenskio kokias kapines įrengs Bučos „išvaduotojams, Rusijos okupantams Kieve ?

  • kapų nieks nesiūlo judinti, o komunistinius balvonėlius reikia versti.

 2. Tokių pasiūlymų autoriai yra provokatoriai! Jie veikia prieš Lietuvą.

  • Tu esi Lietuvos bandytas ,gal šaudei žydus karo metu,o po karo lietuvius.Reiktu pirmiausia, panaikinti viską kas susije su Smetona, nes jis prezidentu tapo kai ivykdė fašistinį perversmą.Jo rankos suteptos krauju,jo įsakimu buvo sušauditi Karolis Požela,Rapolas Šernas ir kt.

 3. Manau , tegul tas paminklas Anyksciuse stovi ,as i ji nekreipiu jokio demesio , netgi su juoku prisimenu , kaip nuo istaigos nesem per velines vainika padet su deglais , padarytais is konservu dezuciu prikimstu pakulu sumirkytu dizkuru , dumai virto juodi is tu deglu.

 4. Kas per nuprotėjimas, kapai yra kapai, rusai Sibire nevarto mūsų protėvių kryželių, būkime Žmonėmis, nebelieskite mirusių, taip jau juodi debesys virš mūsų, gyvenkime taikiai

 5. tegul nesislapsto iniciatoriai ir pasiskelbia kas gi jie tokie .

 6. tikriausiai mūsų Tautos autoritetų išmyslas.
  O kodėl mes nenutraukiame santykių su Vokietija tada?

 7. Mano Uošvis kariavo, buvo sužeistas.
  Tai mums dabar jo paminklą nugriauti ar, geriausiu atveju< uždengti Ukrainos vėliava?

 8. Kaip jaustis lietuviu šeimoms ,kai rusai prades mūsu kapelius niekint ,kryžius verst ? Kur nusivaziavo lanzberginiu šaika ?,! Idijotai .

  • Tremtinių kapus jau uždraudė tvarkyt. Nebeleidžia į Sibirą. Ar nežinai. Pats tu idiotas.

  • Kaip prižiūri rusai lietuvių kapelius Siberijoje… Trūksta žodžių. .. Net jaunimo, kurie vyko tvarkyti apleistų kapų, nebeleidžia. Tik mes tokie šiaudadūšiai…

 9. Žiūrėkit aplink

  Paminklas ne kovotojams o okupantams kuriu seip ne taip atsikratem o okupantams paminklų savu noru niekas nestato

 10. Tegu kapuose ilsisi. Ar mes tokie, kad kapus draskome, juk ne.

 11. Nereikia liesti kapų, nuo seno tokių vietų niekas nedraikydavo.

 12. Reikia ir vokiečių kapus traškunuose išdraskyti

 13. na,kiek suprantu ,kapu niekas nelies,tik paminkla akupantams nuims

 14. anksčiau buvo su PPŠ diskiniu automatu.

  kur tas automatas dingo,ko tylėjot?Karazijos vyno prisrėbęs, kareivis tai toks pat

 15. Palikite mirusius ramybeje,visiska nuzmogejimo stadija!!!Klaiku!Kas padaryta su tauta?

 16. Beretės lansbegiui paminklą statys ,reikia vietos ??

 17. A ti, ką daryt su traktoriais vladimiriecu, belarusu ir kt..padargais.Padegt užpylus žybala. Gali jiem technikynes nebepralaist.

 18. cia rasanciu diplomai yra iteikti tarybiniais laikais, daugelis mokyklas pabaige tarybiniais laikais, jus gintara turit irgi is Rusijos, tai gal meskit savo diplomus, butus, ir visa kita, juk jie nuo tarybiniu laiku, ir eikit prisipirke palapiniu nekvalifikuoto darbo dirbti. „Tauta kuri naikina savo praeiti, neturi ir ateities“

 19. teisingai su zuvusiais nekariaujama toks buvo laikmetis taip gyvenom nebus musu irgi draskys kapus.ar tai zmoniska kareiviai nekalti kad juos siuncia kariaut.musu vaikai anukai irgi eis kariaut reikalui esant. ka mes garantuoti kur galveles pades neduok dieve.kas per svarstymai .zinom koks buvo karas koks pokaris vyresni viska atsimena neviskas grazu ir tikra

 20. Lukiškių aikštėje niekaip negali pastatyti paminklo, turbūt laukia Lansbergio mirties, o tada ir jam pastatys

 21. palaikau L.Alesionka, siaubas ka siulo

 22. manau alesionka jau nebesuvokia realybes , niekas nesiruosia liesti kapu , o ta paminkla jau seniai reikejo nuversti

 23. kaip tai per ilgai cia uzsibuvo isvaduotojai tie, tai ir pristate visko

 24. Rusų okupantai miestus statė , amerikiečių okupantai Lietuva duokle moka po milijardą kas metai

  • Kokios žinios. Ir galvojate, kad kas tiki. Mąstykite rašydami.

  • Teisingai. Kai lietuviai tinginiavo, vargsai ruseliai visa lietuva pastate. Paziurekite kokie nuskurde ir afrikos lygio Suomija liko ,vien del to kad nenorejo buti isvaduoti ir neisileido Rusu per ziemos taikos operacija.

 25. Griovejai , geriau eikit ir dirbkit savo darba ( jeigu dar toki turite) ir palikite mirusius ramybeje . Kas buvo tas buvo ,negi dabar pradesime niekinti ir vokieciu,lenku,totoriu,zydu kapus . Kam nuo to geriau pasidarys ?

 26. Alančių kaimelis

  Netinka mūsų mažose , daug kartų okupuotose valstybėse nei paminklai hitlerininkams, nei leniniečiams . Nei kaizerio, nei caro kareiviams . Aukštaitijoje dar ir Želigovskio okupantams. Kaip netinka Lenino ir Hitlerio gimtadieniai švęst.

 27. Alančių kaimelis

  Juk dar 2008 , rusams veržiantis į Sakartvelą ( Gruziją ) , dainininkas L. Adomaitis rašė : Toliau nuo pufaikių ir balalaikių .

 28. Alančių kaimelis

  Putinistų lavonai pūva Ukrainoje —–pats geriausias paminklas dabar .

 29. vokieciu kareiviu statulos ant kapu nestovi , tai ir cia palikim paprastus kapus be statulu …

 30. Kam reik kapotis dėl niekų.Specialiai tokie straipsniai rašomi,,kad žmonės draskytųsi tarpusavyje.

 31. Kai nieko negalime padaryti Putinui,tai tada verčiam paminklus stovinčius kapuose,o tie paminklai ne Putinui,o paprastiems žmonėms kurie palaidoti.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.