Šiukšlės brangs, o opozicija reikalauja komunalininkų vadovo galvos

 

Šiandien vykusiame Anykščių rajono tarybos posėdyje kertinis klausimas buvo mokesčio už šiukšles didinimas. Socialdemokratas Donatas Krikštaponis pyko dėl netvarkos ir sakė, kad komunalininkai užleis miestą gyvatėmis, o liberalas Lukas Pakeltis siūlė merui įsikišti į UAB „Anykščių komunalinis ūkis“ valdymą.

Teisinosi, kad dirba neseniai
Rajono tarybos nariai pristatyti šį klausimą pasikvietė UAB „Anykščių komunalinis ūkis“ laikinąjį direktorių Joną Žukauską. „Prašome padidinti tarifą, nes gaunamos už šiukšlių surinkimą sumos nepadengia Utenos regioninio atliekų tvarkymo centro (URATC) vartų mokesčio“, – aiškino J. Žukauskas. Pasak jo, susikaupė jau apie 90 tūkstančių eurų skola URATC, todėl didinti tarifą būtina.
Progos pasisakyti nepraleidusi opozicija klausė, kas padaryta šioje srityje. Į tai J. Žukauskas  neužtikrintai atsakinėjo, kad daugiausia buvo vykdomi „popieriniai“ darbai – sudarinėjamas šiukšlių turėtojų registras, skaičiuojama, kiek yra gyventojams priklausančio nekilnojamojo turto, kur jie neregistruoti ir atlikti kitokie skaičiavimai. „Dirbu dar tik 5 mėnesius, pasiruošėme dokumentus, tai užtruko“, – teisinosi J. Žukauskas.
D. Krikštaponis baisėjosi tuo, ką pamatė komunalininkų antrinių atliekų aikštelėje. „Buvau susimokėti šiandien mokesčius, tokios betvarkės komunaliniame dar nemačiau. Jūs žiurkėmis ir gyvatėmis apleisit, baisu“, – pyko D. Krikštaponis. Jis klausė, kas konkrečiai atsakingas už antrinių žaliavų tvarkymą, tačiau laikinasis komunalininkų vadovas teatsakė, kad dabar vyksta etatų perskirstymas, todėl nenurodė konkretaus žmogaus.

Liberalas nurodė abejotinus sprendimus
Liberalas L. Pakeltis irgi kalbėjo, kad „matom, koks „bardakas“ ir klausė, kaip čia išeina, jog įmonė skendi skolose, bet sprendimai priimami abejotini. „Skolos nesutrukdė išsimokėti komunalininkams premijų, atrodo 10 tūkstančių eurų, remontuoti pastatus, pirkti telefonus“, – apie tai, kad pats UAB „Anykščių komunalinis ūkis“ nededa pastangų, jog nebūtų skolų ir netektų gyventojams branginti šiukšlių, sakė L. Pakeltis.
Dėl šiukšlių kainų pasisakė ir Arūnas Liogė, kuris apgailestavo, kad kalbama tik apie branginimą, tačiau nedaroma nieko, kad tas mokestis būtų socialiai teisingesnis, jis klausė, ar atsižvelgta į jo pateiktus pasiūlymus.
Savivaldybės ekologė Inga Žukauskienė teigė, kad dalis A. Liogės pasiūlymų prieštarauja teisės aktams. O į klausimą, kaip atrodys naujosios šiukšlių kainos, kitų  rajonų kontekste, I. Žukauskienė teigė, jog „kaina Anykščiuose mažiausia iš Utenos apskrities rajonų“.
Šiukšlių branginimo klausimą užbaigė L. Pakelčio pasisakymas, kuriuo politikas išsakė kategorišką nuomonę apie laikinąjį komunalinio ūkio vadovą. „Bardakas“, nepotizmas, vadovo nekompetencija akivaizdi. Nors meras sako, kad nesikiša, bet aš siūlau įsikišti“, – sakė L. Pakeltis.
„Ačiū, kad padedat man dirbti, – atsakė L. Pakelčiui meras Kęstutis Tubis. Jis priminė, kad šiukšlių kiekis didėja ir dėl turistų skaičiaus. Beje, pasak mero, ypač daugėja tekstilės atliekų, nes, matyt, dalis gyventojų nebeskalbia pigių rūbų, o juos panešioja ir išmeta.
K. Tubis sakė, jog laikinasis vadovas dirba neseniai, o turi spręsti problemas, kurios susikaupė iš anksčiau. „Reikia leisti žmogui dirbti bent kurį laiką, už savo darbą ir jis turės atsiskaityti“, – teigė meras.

Nubalsavo už branginimą
Už tai, kad didinti mokestį už atliekų išvežimą balsavo 12 tarybos narių, susilaikė 5, o 4 rajono tarybos nariai balsavo prieš (tarybos nariai Alvydas Gervinskas ir Alfrydas Savickas nusišalino nuo balsavimo, nes UAB „Anykščių komunalinis ūkis“ dirba A. Gervinsko žmona, o A. Savickas įmonėje dirba pats).
Anykščių rajono tarybos sprendimu, Anykščių miesto ir didesnių miestelių gyventojams šis mokestis didėja nuo 21,4 iki 27,92 eurų per metus, o kaimų gyventojams šiukšlės brangta nuo 18,72 iki 23,99 eurų.

Komunalininkai planuoja didintis atlyginimus
Patys komunalininkai aiškina, jog mokestį didinti reikia dėl „Vartų“ mokesčio ir dėl darbo  sąnaudų didėjimo. Tarybos nariams pateiktame rašte komunalininkai teigia, kad planuoja, jog 2018 m. būtinosios sąnaudos, palyginus su 2017 m. faktinėmis sąnaudomis, padidės 100 672,19 eurais, t.y. 18,6718 proc. Padidėjimą labiausiai įtakoja: „Vartų“ mokesčio padidėjimas nuo 229 958,59 iki 259 164,41, t.y. padidėja 29 205,82 eurais, t.y. 12,7005 proc.. „Vartų“ mokesčio sąnaudos didėja dėl augančio atliekų kiekio ir planuojamo didėsiančio ne mišrių atliekų „vartų“ mokesčio.
Taip pat komunalininkai teigia, jog šiemet didės darbo sąnaudos nuo 129 805,53 euro iki 195 903,87 euro, t.y. padidės 66 098,34 eurais (50,921 proc.). Darbo sąnaudų padidėjimą lems 2018 m. planuojamas 20 proc. darbo užmokesčio pakėlimas, didesnis darbuotojų skaičius (papildomai 3 darbuotojai).

Linas BITVINSKAS

27 Komentarai

 1. Mačionietis

  Kam , kam kalbėti bet D. Krikštaponis gali patylėti , nes JO valdymo laikais komunalinis buvo nustekentas, deja ir pats šiukšles pildavo į bendrus konteinerius kurie stovėjo prie Mušiejaus ežero.

 2. Baisu.Kai dirbo Šapoka,tokio bardako nebuvo.

  • Kvazimodas

   tai bardakas per 5 menesius pasidare?

   • Taip. Per 5 mėnesius sujojo įmonę, kad įdomu ar atsigaus.

   • Kvazimodas

    ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥

    Valstybe tai tik masiu atspindys. Stai turime Kvazimodo niko apdirbeja. Ar jis supranta kad jis debilas? Aisku ne. Jis supranta koks jis krutas, kaip fainiai sugalvojo. Kaip faina pasijuokti… O kad tai debilas, as jam stai suteikiau mazyte mazyte uzduotele. Kuria lengvai issprestu bet koks mastantis. Pamarginti nika marguciais… O debilu valstybe tikrai ir net ne pries 5 metus prasidejo. Ir ne valdzioje ar savivaldu administracijoje reikia ieskoti Lietuviu tautos supuvimo priezasties. Nes ji puvo stai tokiuose personazuose.
    O ju valstybeje dauguma……

    Beje si debila atpazinsit pagal tai, kaip Kvazimodo niku, jis stengiasi ant bet kokio valdzios atstovo uzvaziuot. Tipo Kvazimoda pakist. Tai geriausias pvz kaip per 3.14…. rus puvo musu tauta nuo apacios. O ne virsaus.

    • Kvazimodas

     tai pats apsimetelis esi, diagnozes mat nuotoliniu budu nustatineji, ir kas gi cia dabar ant valdzios ir valstybes pavare? Vaje, gi apsimetelis kvazimodas

     • ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥
      Vargseli tu vargeseli, protini nabageli, visi zino kad netikras Kvazimdas nesugebes paspalvinti niko… Bet matosi kad stengeisi…

      Kadangi tavi emocinis as uztriges dar tuolaiku kai sedejai ant puoduko… Psichologijos moksle tai vadinama kai emocinis AS , emocinis pasaulis suauga su anusu…. Man labai gaila kad tave taip suzalojo mamyte,. viena laime kad kol kas Lietuvoje tai buvo verslu…

      Visa esme gerbiamas ale Kvazimode jus i tai atsakysite kaip darzelinokas… Nes jus didelis psichikos ekspertas tik
      Rokiskio terminologijoje…

      O gal pabandykite ir kita buda… Susiskisti du pirstukas ten, kur jus ant puoduko pasodino jusu mamyte …. Ir kur iaugusios jusu emocines smegenytes…. ir patnekinti save iki pilnos palaimos, pries tersdamas Kvazimodo nika?

     • ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥
      ANT KIEK REIKIA BUT ANUSINIAM… KAD IR DAUG PAKLODZIU KVAZIMODAS PRIRASE… VISKUOM BUVO KALTINIMAS…

      1 Ir etatiniu… Klauaisiau kokios partijos babkemis, negavau atsakymo… Todel kad mano komenatruose niekad nebuvo partijoms asmeniskumo niekad ….

      2 Jei noreciau techniskai savo IP sugebu keisti kaip kojines…. Tai ne telefu is “lievos” korteles paposlinti(susekama legvia). ar per proxy bandau parasyti tarsi kitu IP( susekama legvai)…. Lengviausiai susekama kai realus politinis etatinis , kurio darbas uzsideti tamsius akinius. per diena sedeti biliotekoje , ir dirbti politini darba…
      __________________________________________
      Reikia daug proto kad apsikineti daugiameti mano Nika, kuris neparase siame portale daug metu niko jokio kito pavadinimo kaip Kvazimodas….. Ir is jokio “ETATO” nera gaves nei cento…
      IR ATEINA KAZKOKIA SUDE IR PRADEDA APKAKINETI MANO NIKA….

     • ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥

      Bet tie tamsus akiniai kietai atrodo, tarsi agentas 001…. Kita karta kai nusileisi nuo kalniuko ant izymiojo takiuko.
      eisi nusiminusi mosikuodama pavargusi riesa, ir sededama mintimis ant mano minimo puoduko. kame butent ta priezastis kodel viena tu vienisa ir nelaiminiga ir “krusiesi” duonai su kazkokiomis politinemis nesamonemis almaliteroje,
      ISBUCIUOSIU PAVASARI TAVE NUO GALVOS IKI KOJU UZ TOKIA NEPAKRTOJAMA MEILE KVAZIMODO NIKUI?
      IR TAPSITE MANOJI ESMERALDA….
      AR GERAI? :mrgreen:

 3. Šiandien galėjau pamatyti per interentą ką veikia mūsų išrinktieji.
  Pradžiai dėkui Merui K.Tubiui, kad pasiekė savo ir nupirko geras video kameras.
  Patiko direktorius A.Gališanka. Konkretus ir aiškia kalbantis vyras. Suprantama, kad valdyti visą rajoną daug darbo. Nors direktorius galėjo atsakyti į buvusio direktoriaus Juodelio klausimą. Bet įtampa daro savo ir todėl manęs jis nenuvylė.
  Meras tvirtai valdo tarybą, tik kaip pradėjo kibti prie Vaigino atrodė vaikiškai. Nesolidu. Gaila nelabai girdėjosi, ką atsakinėjo ligoninės direktorius.
  Dauguma tarybos narių tuščia vieta. Net nepasisakė. Liogės kalba labiau tinka mitingui, o ne rajono valdžiai. Pakeltis kalba per ilgai ir sunku suprasti visą tekstą. Mokytoja labai gražiai ir teisingai pasisakė apie bendrą gydytojų tikslą. Šaunuolė. Tiksliausius klausimus duoda Rasalas. Kada bus seniūnų konkursas ? Kodėl direktorius nuo savęs nusiima atsakomybę ? Komunalinio direktorius labai neauiškiai bando kalbėti ir jei per kelis mėnesius nieko nesupranta, tai ar supras ateityje ?
  Pasiūlymas ateičiai. Ar negalima padaryti, kad ekrane būtų parašytai apie kokį klausimą kalbama ?

 4. bijau gyvačių, keiskim komunalinį

 5. Ačiū naujajam komunalinio vadovui, kuris labai greitai ir dalykiškai išsprendė šiukšlių išvežimo problemą.Ši problema 3-4 metus buvo”neišsprendžiama”.Pasirodo, tai labai paprasta.

  • Gyventojas

   Tai pagerėjo išvežimas, kad nuo antradienio stovi visą gatvė konteineriais apstatyta… Kaip neveža, taip neveža.

 6. suzinoti ,tai kodel pakylo ,kainos ,ar tik nori ir kelia

 7. kas neisgali sumoketi ,konteinerius i mero kabineta grazinti reikia ???

 8. gyventoja

  tikrai gal idomu paklausyti tarybos posedzio irasa,bet neklausysiu is principo.Juk visada rasiau kad geresnio mero uz gerb.Tubi nebuvo ir nebus,linkiu eiti ir toliau sunkiausiu keliu,nes lengviausiu galime eiti kiekvienas.Opozicijai patarimas, daugiau matyti savo darbus ir juos vertinti,o kitu darba vertinti atsizvelgiant i savo nuveiktus.Gerų ,nuoširdžių švenčių.Būkit visi laimingi.

 9. to vietinis

  tegu komunalininkai susitvarko šiukšlyną kitapus aikštelės prie ramybės norfos.einant iš biliūno gatvės žiburio gatve,net baisu kas dedasi už medžių,baisus šabakštynas,o prie pat konteineriai.

 10. Kvazimodas

  o tai ne jus patys ten ta sabakstyna padaret?

 11. to vietinis

  KVAZIMODUI,tu gal ir padarei,o aš tai tikrai ne ,nes Anykščiuose negyvenu…

 12. kieno jis gimine

 13. kodel pabrango siuksliu isvezymas ,ar yra kompetentingu atsakyti

 14. Pasipiktinusi vartotoja

  Tai, kad ne tik šiukšlių išvežimas brango….
  Buvau siaubingai pasipiktinusi kai 4 asmenų šeimai padidino išvežamų konteinerių kiekį (na, gal kubais jie skaičiuoja, o aš konteineriais).
  Iš 10 pasidarė 12. Kai per metus išvežame tik 8 (nes sąžiningai rūšiuojame). Kaži kas ir kaip apskaičiuoja kiek šiukšlių žmogus išmeta?
  Kyla klausimas. Kodėl tuomet vandenį, dujas ir elektrą mokame pagal sunaudotą kiekį? Gal taip pat kas nors galėtų nustatyti kiek reikia sunaudoti? Manau apsimokėtų…
  Visiška betvarkė.

 15. Potter Wayne

  Ar praeityje sunku gauti paskolą dabar, nes dabar “Lucas Loan Lending Compania” siūlo visas paskolas, taip pat siūlome saugų paskolų namus, taip pat paskolą investuoti į savo verslą, susisiekite su mumis dabar: “Mobile” whatsapp: +1 (857) 325-5437 Email: united.financio@gmail.com

 16. Ar esate verslo vyras ar moteris? Ar jums reikia lėšų, kad pradėtumėte savo verslą? Ar jums reikia paskolos, kad išskaitytumėte savo skolą, sumokėtumėte savo sąskaitas ar pradėtumėte gražų verslą? Ar jums reikia lėšų savo projektui finansuoti? El. Paštas: (trustfunds804@outlook.com) Mes siūlome garantuotas paskolos paslaugas bet kokia suma ir bet kuriai pasaulio daliai (asmenims, įmonėms, nekilnojamojo turto agentams ir korporacinėms įmonėms) pagal mūsų puikią 3% palūkanų normą. Norėdami gauti paraišką ir gauti daugiau informacijos, siųskite atsakymus į šį el. Pašto adresą: {trustfunds804@outlook.com}

 17. Adrian Bayford

  Ar jums reikia paskolos?

  Mes išleidome paskolą už mažą 2% palūkanų normą. Suinteresuotos šalys turėtų susisiekti su mumis dėl papildomos informacijos adresu adribay0008@gmail.com.

 18. Spolehlivá a rychlá finanční půjčka od 50.000 Kč až do 4.500.000 Kč s nízkou úrokovou sazbou po celou dobu splácení od soukromého poskytovatele. Přehledná a srozumitelná smlouva, jasné podmínky poskytnutí bez nesmyslných poplatků. Jedná se o přímé poskytování, nikoli o placené zprostředkování. Zaručuji vám kompletní informovanost o podmínkách poskytnutí. Víc informací vám poskytnu na emailu: lubicapotocka4@gmail.com

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.