Šimonių girios biosferos poligono naujasis peizažas

Anykštėnas Dalius Baltranas pasidalino informacija, kaip atrodo Šimonių girios biosferos poligonas po miško kirtimo.

Panašu, kad Šimonių girios biosferos poligonas primena karinį poligoną, o ne tą, kuriame saugoma gamta.

„Šimonių girios biosferos poligono naujasis peizažas… pasigrožėkite. Tokiu pragaru – po bepročių betonžmogių apsilankymo su miškokirčiais bei miškovežiais – pavirsta prigimtiniai gyvūnų ir paukščių gimtieji namai“, – rašo D.Baltranas (autoriaus nuotraukos).

NYKŠČIAI

26 komentarai

 1. biologijos 2

  Šimonių girios poligonas įsteigtas žalvarnių ir miškinių vieversių (lygutė) apsaugai. Abi rūšys gyvena tik šalia plynų kirtimų. Tas kuris piktinasi, nieko nesupranta gamtoje.
  Lullula arborea Biotopas
  Veisimosi laikotarpiu apsigyvena sausuose smėlėtuose retuose miškuose (dažniausiai – pušynuose), pamiškėse, kirtavietėse, atvirose aikštelėse. Peri ant žemės, neaukštoje, retoje žolėje, po žolių kuokštu, tarp žemų pušelių.

  • Su žalvarniais ir vieversiais tai viskas OK. Kalba apie miškakirčių kultūrą (jei jie iš viso žino to žodžio reikšmę): ar negalima kažkaip sutramdyti jų, kad po kirtimo kirtavietėje nebūtų baisiau kaip po atominio karo?

   • Baisu? Gal nesuprantate, kad šitie medžiai palikti, tam kad turėtų kur paukštukas nutūpti? Kad šakos paliktos, tam, kad išlaikyti negyvos medienos balansą? Kad kelmai neraunami, nes sukautas CO 2 laikomas kelmuose ir šaknyse? Kad daromos vagos ir mineralizuojama paklotė, kad atsikurtų miškas?

    • ir vėl vienas apie akėčias, o kitas apie marsiečius… baisu ne tai, kad iškerta, baisu, kaip suniokotą miško paklotę palieka. Ir ne apie vagas kalbėkit (geriau eikit jas ir darykit), o apie technikos paliktus baisiausius griovius. vagos jam mat…

 2. Ašaros kaupiasi ..

  I ka mes pavirtom? Miškai – Žemes plaučiai ,o mes patys pjaunam šaka ant kurios sedim .Beprotynas.Źalieji ,kur jūūūūsssssss????

 3. vieni kerta medzius a kiti miesti ainunt int poilse namus maceu nuotraukas du jauni vyrai sadina .

 4. ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
  Iskirstas miskas iki naturalaus savo dydzio grubiai atauga per 120 – 150 metu. Reiskia tam, kad ji issaugoti galime iskirsti iki 0,8% per metus. Max 1%.. Simoniu giriai maciau tik kaip rekomendacija kirsti iki 2% per metus. Tai cia rekomendacija. Marijos zemes biurokratija yra genialiai isdirbusi manipuliacijas skaiciais…. Todel ataskaitose dazniausiai matome ne tiesa, o tai ka reikia matyti. Kiek maciau ekologu skaiciavimus, miskai paprastai kertami iki 3% per metus. Tai reiskia, jei Simoniu giria kertama apie 2% daugiau nei ji atsistato, mes per keliasdesimt metu savo pagrindine Lietuviska vertybe pakeisim neatpazistamai..

  O kas liecia musu Lietuviska femina sistema ji unikali. Tai kokius maciau miskakirciu paaiskinimus man asmeniskai netelpa i jokius mano siaurus mastymo remus.
  1 Atseit misko kirtimas Lietuviams nuostolingas. Ir jie labdaros tikslais su pielomis miskus tvarko…….
  2 Tai musu Uredijos Anyksciu padalinio vades logika. Ji visai rimtu veidu aiskina, kad anksciau miskus naikindavo zaibu sukelti gaisrai.
  Ir kad ta chebryte su pielomis Simoniu girioje atlieka musu Lietuvisko Perkuno dievo vaidmeni……….. Aleliujaaaaaaaaaaaa sioje vietoje.

  ______________________________________________________________________________________________________
  Ir pagaliau rezume beprasmiska Lietuvoje aiskintis, va cia tokie medicinos kataklizmos. Va cia svietimo sistemos. Va cia ekologijos. o cia uzsienio politika. Mes turime viena ir ta pacia problema SISTEMA, kuri uzaugo eikvodama o ne kurdama resursus. Pirmas resursas buvo privatizacija. Antras ES lesos ir nelegaliu pinigu plovyklos. Visi kiti mes tik aptarnaujame cia gyvenantis sia sistema ir net sekmingai is to kai kurie gyvena.

  Jus palyginkite be garso, be minciu. Tiesiog vizualine psichofiziologine branda, susiraskite JAV kongresas ir Lietuvos Seimas. Kame ties paskutiniuoju galima parasyti atstovaujantis moksla ir auksto lygio issilavinima. Na ir valgome sio issilavinimo vaisius.

  As net galiu pagristi psichofiziologiskai kodel sociumas valdomas pagrinde moteru regresuoja… Tiksliau regresijai visu pirma atsiranda salygos, o tik po to sias salygas uzima vyraujancias pozicijas moterys ir moteriski vyrai. Is pradziu socialineje teisineje sriti, o veliau ir visoje kitoje kulturineje veikloje.

  Kaip gali tokia asaba apsaugoti miskus. KAIP? Kai ten dantis sukandus reikia kariauti su sia mafija. O ji jai perkuno dievo vaidmens vizija suteikineja.

  • Juozai, tavo rašyme vien ekvilibristika skaičiais. Kuo matuojamas kirtimas? Ne plotu, o kubiniais metrais. Jei tame supranti skirtumą, tai visos teorijos nuėjo velniop.

   • ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
    Gal kubais, babkemis kirtavietes matuoja chebrytes su pielomis, o ne ekologija?
    Ir jei vaidenasi mano niko Juozai, gal nustoti kazka vartoti?

    • Kubais matuoja ekologai ir miškotvarka. Plotu bandė matuoti nekilnojamojo turto vystytojai, kurie organizavo mitingus, kad po plyno kirtimo miško žemę reiktų vadinti nebe miško žeme. Tikslas buvo aiškus – nėra miško žemės, galimos statybos.

     • ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
      Aha ekologai matuoja lygiai taip pat, kaip isduoti leidimai kubams iskirsti. Lygiai taip kaip jauciokams. Uzaugo medis per 40 metu iki savo prieaugio kubaturu piko ir i lentpjuve.

      Isivaizduok kad miskas tai zmonija ir mes pradedame matuoti kiek skiepu pagalba galime isnaikinti zmonijos pagal tai kiek ji svorio per metus priauga………… Medis progresiskai auga kaip ir zmogus, auga didejanciai kubaturos prasme iki tam tikro amziaus. Tai dabar uzvarom visa Simoniu Giria jaunuolynais, nes daugiausiai kubu ha duoda.

      Arba Anyksciu krasto gyventoju nykima pradedame matuoti pagal svori. Kiek svorio uzaugo iki 20 metu amziaus, tiek gali anapilin keliauti. Balansas yra.

      Tu parodyk man nors viena mokslini straipsni ekologine prasme, kame misku nykimas kubais matuojamas? Gali buti kad bus parasyta kiek kubu medienos apskritai iskertama.

 5. Juozai, tu kvailas.
  Visuose JTO ir Greenpeace moksliniuose straipsniuose ir analizėse miško nykimas matuojamas kubais ir žeme. Populiarioje spaudoje matuojam bet kuo – Londono plotu, stadionais ir pn. Bet tai daroma populiarioje spaudoje, nes žmogui paprasčiau surasti.

  • ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
   Dar karta kartoju, prasau nuoroda i mokslini straipsni ekologine tema, kur misku kaip ekologiniu sistemu nykimas ir naikinimas matuojamas kubais, lygiai taip pat kaip pramoniniu- ukines paskirties kategorijos misku produktyvumas ( kubais, babkemis ir barakudomis, kurios galutiniam rezultate visa tai nugvelbia)…….

   Ar pastarosios iki tiek akis aptemde, kad neskiriama kuo skiriasi misko atsinaujinimo matavimas kaip eko sistemos kategorijos ir kaip ukines paskirties?

   • Matuoti kubais, tai nereiškia, kad matuoti babkes. Visos ataskaitos skirtos CO2 kaupimui prasideda nuo medyno tūrio įvertinimo. Nes biomasė, t.t. ir CO2 kaupiama masėje, o ne plote. Arktikos krūmokšniai, kadangi neturi masės, t.y. kubų, nieko apčiuopiamo nesukaupia. Atogrąžų miškai, kur kubatūra yra virš 3000 m3/ ha ( tik antžeminės dalies, o dar 1500 m3/ha P.Amerikoje ir net 2000 Afrikoje požeminė dalis) sukaupia milžiniškus kiekius.
    Kaip man patinka ginčytis su neprofesionalais… Juozai, tu Juozai
    Les réservs biologiques: de la dynamique dirigée à la dynamique

    • ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
     Tu gali buti profesionalas kaip isgauti maksimuma kubu medienos is ha misko ir visiskas profanas ekologine prasme.
     Misko ekologine sistema sudaro begale faktoriu be Co2 kiekio mazejimo-didejimo. Tai yra prie esamu salygu prisitaikanti flora fauna. Ir tai ismatuoti kaip ukines paskirties misku medienos atsinaujinimo balansa kubatura, visiskas briedas……

     Ir svarbiausia ale nesvarbu iskertamu misku plotai, o butent kiek simoniu giria per metus uzaugino kubaturos medienos galime kaip smuikeliu groti i viena i kita puse. Netiesa ? 🙂

     • Juozai, tu Juozai

      Matuoti begalę faktorių plotu. būtų geriau? Yra kokybiniai ir kiekiniai matavimai. Net kanopinių žvėrių įtaka matuojam IR kiekiniu matavimu. Suskaičiavus grybų, samanų ir pn. rūšis negalima susidaryti ekosistemos vaizdo. Todėl matuojam ir kiekiu.

    • ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
     Ir jei profas, net CO2 prasme, pazvelkite kiek proporcingai medzio amziui, dideja jo kamieno kubatura ir lapu vainikas aplink ji…

     • Juozai, tu Juozai

      Didėja iki tam tikro amžiaus. Vėliau bendra kubatūra mažėja, nes pradeda kristi šakos. Jokios tiesinės proporcijos nėra. Įsireiškimas lapų vainikas parodo, kad esate labai menkai pasikaustęs biologijoje. Tai vadinama laja, houppier, crown… Vienas iš lajos komponentų nebūtinai yra lapai, gali būti ir spygliai. O atogrąžose yra išskiriama speciali lianų laja.

     • ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
      Tai va butent kad jokios tiesines proporcijos nera… O jus isvedete proporcija tarp atsinaujinancios medienos kubaturai ir ekologiskumo. As tik rasiau, kad net CO2 kiekiui nera tiesiogines proporcijos, kiek medis priklausomai nuo jo kamieno kubaturos, perdirba anglies dvidegini i deguoni.

      Yra juodas skirtumas kokiu intensyvumu kertant miska, islaikyti nuolat atsinaujinancia medienos kubatura ir ekologiskuma. Ir skirtumas tame ne procentais o iki 3 kartu panasiai. Toks pat skirtumas ir misko kirtavieciu pelnui taip pat.

      Jei ziuresime pagal kubatura, per pussimti metu pakeite Simoniu giria vien tik jaunuolynais auganciais iki 50 metu, medienos atsigaminimo per metus kubatura turesime netgi didesne, nei issaugodami miskus augancius iki 120 – 150 metu… Tai cia idealiausiu atveju, jei kirtavietes butu nuolat atnaujinamos sodinukais, kas del nemenku investiciju neskubama daryti. Nes reikia ir plota sutvarkyti ir kelmus israuti. Ne tik sodinukus nupirkti.
      Simoniu giria atsodintomis kirtavietemis neblizga.

      Tai dabar jus man norite paaiskinti kad jaunuolynai augantis iki 50 metu ekologiskesni, nei seni miskai iki 150 amziaus. Nes daugiau kubu priaugina?

      Kadangi mane Marijos zemeje jau niekas nestebina ir jos mokslo sklaida. Lieka parasyti daktarine desertacija, kaip jaunuolynai iki 50 metu palaiko aukstesnio lygio ekosistema, nei seni miskai augantis iki 150 metu. Nes jie uzaugina daugiau kubu medienos hektare, nei senas miskas. Ir kad miskas augantis iki pusantro simtmecio tai atsilikeliu, neismaneliu ir marginalu poziuris.

      Ir pagaliau mano pagrindinis marginalumo poziuris tai, kad mano dievas medije gyvena, skirtingai nei jusu zalvariniais cvekais prie kryziaus prikaltas. Ir poziuris i medi, kaip i garde augancia paskerdimui skirta kiaule priklausomai nuo jos preiaugio, visada zudys mano dieva.

     • ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
      Ir netgi jei butu taip, kad siuolaikinis mokslas irodytu, kad jaunuolynai augantis iki 50 metu ekologiskesni, nes jaunatviskesni, fainesni ir visa kaip isiskesni, kaip musu seimas ir moterys, kuo jaunesnes tuo fainesnes. Tipo tas jaunatviskumas ir florai su fauna persiduoda. Kuo daugiau kubu, tuo daugiau dauginimosi. Kas ta branda, tai tik baikos apie sena vyna. Tai su ta motule gamta vis gaunasi kazkaip atvirksciai, kai homo sapiens uzsimano protingesnis tapti, nei tai, kas joje vyksta naturaliu budu. Ziurek jei ne klimato atsilimu, tai siksnosparniais su neaiskiais virusais.

 6. Ataugs tas miškas ir gamta savo padarys su laiku.

 7. baisu baisu tikrai kas lieka po kirtimu.B E T V A R K E.kruvos saku nebaiktu medzio atraizu isvazineta misko paklote keliai isdarkyti gal kas gali paaiskint kas uz ka atsakingasaciu

  • Gyvas miškas ir pn. .Jie už ekologiją ir negyva medieną. Nes miškas ne parkas ir jame turi rasti vietą visi

 8. Kvazimodas dar ir bedievis
  Ir pagaliau mano pagrindinis marginalumo poziuris tai, kad mano dievas medije gyvena, skirtingai nei jusu zalvariniais cvekais prie kryziaus prikaltas.

 9. Kvazimodui trūksta dėmesio,tai ir rašo litanijas.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.