Šilumos kaina šalyje mažėja, o Anykščiuose pabrango

Liepos mėnesio vidutinė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina Lietuvoje yra 3,48 ct/kWh (be PVM), skelbia Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT). Palyginus su birželiu, kilovatvalandės kaina mažėjo 4,40 proc., o per metus – 17,73 proc.
UAB „Anykščių šiluma“ tinklapyje skelbiama, kad šilumos kaina liepos mėnesį be PVM – 5,22 ct/kWh.  Beje tame pačiame tinklapyje skelbiama, kad  birželio mėnesį šilumos kaina be PVM  buvo 5,2 ct/kWh. Tad gaunasi taip, jog Lietuvoje  vidutinė šilumos kaina mažėjo, o pas mus padidėjo nors ir nedaug, tačiau 0,02 ct/kWh.

UAB „Anykščių šiluma“ direktorius Virgilijus Vaičiulis, paklaustas, kodėl Anykščiuose nepinga šiluma, „Nykščiams“ paaiškino: „Nors ir vasara, dirba visos keturios mūsų dujinės katilinės, kurios apšildo miesto pakraščius. Dujos šioms katilinėms brangiau kainuoja, negu biokuras katilinei, kuri apšildo bene visą miestą. Savivaldybių lentelėje pagal šilumos kainą mes esame 18 vietoje nuo galo. Lietuvos šilumos kainų vidurkį „muša“ Kauno savivaldybė, kur šiluma kainuoja 2,63 ct/kWh su PVM, nes jie turi atliekų deginimo jėgainę, kuri tiekia šilumą visam rajonui“.

NYKŠČIAI        

13 komentarų

 1. Išvada aiški. Jei pastatoma atliekų deginimo katilinę, tai mokame, kaip Kaune. Šveicarija geriausiuose kurortuose degina atliekas ir vargo nemato.

  • tokiose savivaldybių šilumos tiekimo įmonėse yra paskaičiuotas metinių pajamų surinkimo biudžetas. Taigi žiema buvo šilta ir “kosmoso“ kainų užlaužti nepavyko, tai nors po 0,02 Eur nuo kiekvienos kW/h reikia susirinkti pinigėlį vasaros metu. Kaip lašas po lašo akmenį pratašo, tai centas prie cento ir kapitalą užaugina.
   Taigi , mielieji, kainų pagrindimą ir jų pateikimą vartotojams diktuoja politikai, valdantys šilumos ūkį.

 2. ne tokią katilinę pastatė, o tokie protingi atrodo…

 3. state dalijosi dingo-tai katiliniu istorijos anyksciuose o gal reikia kietesnio vadovo vaiciulis plaukia pasroviui

  • Anykštėnas

   prieš ką kietą gali kitas ar šitas vadovas parodyti? 🙂 Šilumos ūkio valdymas tai vos ne 1/4 rajono politikos biudžeto valdyme. Ar kuri sritis norės mažinti savo kąsnio dalį dėl to, kad neefektyvus šilumos tiekimas neduoda laukiamo pelno Šilumos tinklams? Ši įmonė, turėdama monopolistines teises rajone teikti šildymo ir karto vandens ruošimo paslaugas nesuka galvos kaip efektyviau organizuoti savo veiklas ir sumažinti sąnaudas bei šilumos kainas vartotojams.
   Mano galva kol gerbiamų socialdemokratų deleguota mero patarėja nepatars ką valdžios vyrams ir moterims daryti su šilumos ūkiu, tol kainos nemažės Anykščiuose.

   • tik nevaryk ant socdemų,

    jei ne Krikštaponis su Katuoka, išmušę jau iš nuvažiuojančio traukuinio, t.y. nueinančio nuo arenos Butkevičiaus, paramą biokatilui, tai sėdėtumėm iki šiandien uodegoj su kainom

    • Matosi,kad esi durnas socdemas,jeigu rašynėji tokias nesąmones.Krikštaponis su Katuoka nepridėjo nei piršto europiniams pinigams gauti.Gal užmiršai,kad Katuoka dirbo ,,Anykščių vandenyse“ o ne ,,Anykščių šilumoje“.Paraiškas ES lėšoms teikė ,,Anykščių šiluma. Nebuvo jokių pramušinėjimų, buvo jų vertinimas ir skirtos lėšos.

 4. kam meluojat ponai, juk dengiat Nefo katilinių paskolą

 5. kiek šis nevykęs viršininkėlis ,Vaičiulis,gali vadovauti tokiai istaigai? Ka jis padarė valdininkėliams ,kad jo tiek metų neišmeta? Sarmata,kad vadovas neatitinka jokių išsilavinimo reikalavimų, o kėdėj sėdi jau apie 20 metų.Čia kažkas yra pakasta po šiuo piliečiu,kad jo išvyti niekas nedrista

 6. Pensininkas

  Anykščiai – pensininkų miestas ,todel VISI vadovai ir privalo büt pensininkai ,vot kodel ! Todel mokyklų ,ligonines,buvus poliklinikos ir t.t. vadovauja pencinjorai ,ko stebimės ?

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.