„Šileliui“ neleido susipažinti su pasiūlymais

Keisti dalykai toliau dedasi Anykščių savivaldybėje su paskelbtais viešinimo konkursais. Kadangi į vokų atidarymą dalyviai nebuvo kviečiami, tai ir nėjome. Panorus susipažinti su laimėjusiu pasiūlymu, gavome atsakymą, kad „dar niekas neaišku“ ir pasiūlymo neišvydome.

Priminsiu, kad Anykščių rajono savivaldybė paskelbė du spaudos viešinimo konkursus. Kadangi „Anykšta“ jau nuo ryto trimituoja, kad konkursai įvyko, skelbia pasiūlymo fotografijas, nuėjome į savivaldybę pažiūrėti, kokie gi buvo laimėję pasiūlymai. Deja, nors siųstoje medžiagoje buvo sakinys „Tiekėjai nekviečiami dalyvauti vokų atidarymo ir pasiūlymų vertinimo procedūrose“, pirkimo organizatorius Algirdas Balaišis pareiškė, kad pasiūlymo nerodys, nes … vakar nedalyvavome vokų atplėšimo procedūroje. „Dar niekas neaišku“ , – apie tai, kodėl neleis susipažinti, sakė A. Balaišis. Be to, jis ėmė kalbėti, kad prirašėme pasiūlyme šio ir to, o savivaldybė dirba viešai ir skaidriai. „Aš sakiau, kad konfidenciali informacija iš savivaldybės niekur neišeis“, – sakė pirkimo organizatorius.
Paklausus, kokiu būdu ta, kaip garantuota „konfidenciali“ konkursui pateikta informacija atsidūrė ir aptarinėjama konkurentų „Anykštos“ pirmame puslapyje, A. Balaišis traukė pečiais: „Aš nežinau, gal nufotografavo“. Paklausus, o kas fotografavo ar sudarė sąlygas fotografuoti ne laimėtojo, o kito dalyvio teikiamus duomenis, toliau tvirtino: „Aš neskaitau, nežinau“.
Situacija daugiau negu įdomi – savivaldybė dirba skaidriai, „Anykšta“ gauna duomenis, „Šileliui“ atsisakoma parodyti.
Priminus, kad Viešųjų pirkimų įstatymas leidžia susipažinti su laimėjusiu pasiūlymu, bet ne su visais, A. Balaišis sutiko, bet ir toliau teigė, kad laimėtojo pasiūlymo nerodys, nes „dar neaišku“. Tiesa, pažadėjo, kad kai bus paskelbtas laimėtojas, leis ir „Šileliui“ susipažinti. Labai dėkojame, o jei pirkimo organizatorius nežino, kas atsitiko, kad konkurso duomenys pateko „Anykštai“ (kas ir buvo numatyta ko gero iš anksto), tai mes žinome. Ir žinojome dar anksčiau negu konkursas įvyko.

Linas BITVINSKAS

6 komentarai

  1. Daug žinosi, greit pasensi

  2. Na čia dabar!

    Akivaizdu nors neįtikėtina. Na ir kaip gi tas „Šilelis“ drįso konkuruoti su jos ekselencija „Anykšta“? Pusbrolių valstybėje, švogerių rajone?! A ja jai… Ir dar ko gero laimėti? Nu visai jau naglumas! Skriausti nuosavą šeimyninį laikrašti, kuriame net pati mero sesuo dirba… Ar nedirba, ar nesesuo? Ai, kita sesuo už mero ištekėjusi? Nu vienžo trūksta žo… Naglumas!!!

  3. galima užginčyti įvykusį konkursą dėl pirkimo komisijos aplaidumo, neužtikrinant pateiktų dokumentų ir pasiūlymų konfidencialumo.

  4. Rašykit skundą dėl pateiktos informacijos apsaugos neužtikrinimo ir padarytos moralinės ir nematerialinės žalos.

  5. Užduotis savivaldybės vadovams, kaip tai galėjo įvykti ir kas teikia tokias paslaugas

  6. Biudžetinės lėšos

    Galimai tikri prekiautojai poveikiu vis tik likę tam pastate…

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.