Šikšnosparnių naktis Anykščių regioniniame parke

Šiltą rugpjūčio 21–osios penktadienio vakarą Anykščių regioninio parko lankytojų centro kiemelyje rinkosi ne tik anykštėnai, bet ir miesto svečiai į jau antrą kartą visus suburiančią „Šikšnosparnių naktį Anykščių regioniniame parke“.

 „Mes, Anykščių regioninio parko direkcijos specialistai, nusprendėme, kad jau atėjo laikas išsklaidyti visus mitus, todėl, jau antrus metus iš eilės kviečiame  įsilieti į šių prietarais apipintų tamsos karalystės valdovų – šikšnosparnių gerbėjų gretas. Dėl savo unikalios išvaizdos ir gyvenimo būdo šie gyvūnai tapo bene ryškiausiu mistišku ir siaubą keliančiu akcentu fantastiniuose filmuose, apsakymuose bei žmonių pasąmonėje. Šikšnosparniai siejami su vampyrais, demonais, piktosiomis dvasiomis, kurios visomis išgalėmis bando įsivelti žmonėms į plaukus, kąsti ar netgi siurbti kraują, bet vienintelis realus dalykas šiose istorijose yra tas, kad šikšnosparniai iš tiesų naktiniai gyvūnai. Kraujo nebus, bet tai ką pamatysi ir išgirsi prisiminsi dar ilgai todėl, kad šiandien kartu su mumis vienas iš keletos, berods 3-jų Lietuvoje, šių skraidančių gyvūnų žinovas, tyrinėtojas ir  gamtosaugos ekspertas Remigijus Karpuška“, – taip renginį pradėjo organizatoriai, Anykščių regioninio parko direkcijos specialistai.  Juolab, kad tai yra ir tarptautinis renginys, kuris organizuojamas daugiau kaip 30 Europos valstybių miestuose ir regionuose. Šikšnosparnių naktys rengiamos su EUROBATS – Sutarties dėl šikšnosparnių apsaugos Europoje (Agreement on the Conservation of Populations of European Bats (EUROBATS) – iškaba.   Europos šikšnosparnių naktų tikslas yra populiarinti šikšnosparnius, skleidžiant informaciją apie jų gyvenimo būdą ir jiems kylančias problemas. Nors šikšnosparniai yra vienas iš gausiausių žinduolių būrių, jų gausa Europoje ir visame pasaulyje mažėja. Šiuo metu iš 14 Lietuvoje aptinkamų šikšnosparnių rūšių į Lietuvos raudonąją knygą yra įrašyta 11 rūšių, tačiau aplinkosaugos teisės aktais yra numatyta visų Lietuvoje gyvenančių šikšnosparnių apsauga.

Ir dar mes, anykštėnai, galime tik džiaugtis, kad turime retą, įrašytą  į Lietuvos raudonąją knygą ir ES saugomą šikšnosparnių rūšį, Kūdrinį pelėausį (Myotis dasycneme), kuris yra stebimas ir gyvena Rubikių hidrografiniame draustinyje, išskirtoje Natura 2000 teritorijoje.

Plačiau „Šilelyje“

Anykščių regioninio parko vyr. specialistė Rasa Gražienė

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.