Siekia Vyriausybės paramos

Rajono valdžia smulkiajam verslui paremti paskirstys tris kartus daugiau lėšų nei iki šiol – 40 000 Eur. Pirmenybė bus teikiama tiems, kurie Anykščiuose sukurs naujų darbo vietų ir į projektus investuos savo pinigų. Tačiau tai tik pirmas žingsnis – valdantieji siekia regioninės darbo vietų kūrimo politikos nacionaliniu mastu.
Þirklėms, kėdėms ir skaneriams kaip prieš kelerius metus šiemet lėšų nenumatyta. Tačiau aiškiai suvokiama, jog su tokiomis sumomis norimo efekto greitai nepavyks pasiekti. Darbo vietas turėtų padėti kurti ir centrinė valdžia, kuri kol kas orientuojasi tik Vilnių ir Klaipėdą.
„Prioritetai ir reikalavimai labai aiškus. Po kilimu pinigai tikrai nebus skirstomi. Tai, žinoma, prisidės prie naujų darbo vietų kūrimo anykštėnams. Tačiau norint dar didesnio proveržio, reikalinga regionams padėti nacionaliniu mastu. Tai vienas iš pagrindinių iššūkių ir tik taip galima pasiekti, jog mažieji miestai bei miesteliai neliktų ištuštėję. Matome didžiulį poreikį darbo vietų Anykščiuose, daug išvykusių norėtų grįžti. Tai į tai reikėtų ir koncentruotis“, – kalbėjo Tarybos narys Lukas Pakeltis, kurio įsitikinimu, krašto suklestėjimui nepakaks savivaldybei pavaldžių įstaigų veiklos optimizacijos ir reformų. Politikas mano, jog tam, kad ateitų didieji darbdaviai, sąlygas turėtų sudaryti šalies Vyriausybė.
Pagal savivaldybės strateginį 2016-2018 metų veiklos planą, šiais metais verslo subjektai galėjo teikti paraiškas į ne daugiau kaip tris finansuojamas veiklas. Iš viso pateiktos 27 paraiškos, o bendra prašoma parama siekė daugiau negu 68 tūkst. eurų.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.