UAB „Anykščių vandenys“ švenčia 30-ties metų jubiliejų (video)

Ankstų ketvirtadienio, rugsėjo 16-tosios, rytą visas UAB „Anykščių vandenys“ kolektyvas rinkosi į netradicinę vietą – į didžiulį angarą, kur  paprastai statoma bendrovės technika. Rinkosi paminėti trijų dešimtmečių bendrovės gyvavimo jubiliejų. Jubiliatų pasveikinti atvyko rajono vadovai – meras Sigutis Obelevičius ir vicemeras Dainius Žiogelis.

Meras, įteikdamas padėką ir dovanas UAB „Anykščių vandenys“ direktoriui Egidijui Šileikiui,  juokavo, kad dar niekada neteko šventės pradėti taip anksti, net 7.30 valandą. „Be elektros mes gal kažkaip pragyventume, tačiau be vandens „ištemptume“ gal tik keletą parų. Džiugu, kad Anykščiai turi labai švarų ir nugeležintą vandenį. Sveikinu su jubiliejumi“, – kalbėjo meras ir įteikė padėkas Reginai Janušauskienei, Zenonui Juciui ir, kaip teigė meras, „vandenų legendai“, Valdai Vilimienei.

Bendrovės direktorius E. Šileikis padėkojo svečiams už sveikinimus, o kolektyvui už pasiaukojantį darbą.  „Kiekvienas rytas dažnam iš mūsų prasideda kavos puodeliu, o šįryt kviečiu prie kavos dar ir blynų paragauti“, – sakė direktorius. Tad šioje netradicinėje vietoje buvo ir kavos, ir blynų, ir juoko, ir dainų, kurias „vandenų“ darbuotojams dovanojo Anykščių kultūros centro kolektyvas „Grieža“.

Dalina RUPINSKIENĖ

Faktai:

UAB „Anykščių vandenys” įregistruota 1991m rugsėjo 16 d. Bendrovėje dirba 50 darbuotojų. Veikia kaimo ir miesto vandens ūkio priežiūros ir remonto, įvadų įrengimo, geriamojo vandens ir nuotekų valymo, laboratorijos padaliniai.

Bendrovė eksploatuoja ir prižiūri Anykščių miesto ir 36 rajono gyvenviečių geriamo vandens tiekimo sistemas, užtikrina nuotekų šalinimą mieste ir rajono gyvenvietėse. Vandens tiekimui miesto vandenvietėje naudojami 6, rajono gyvenvietėse 34 arteziniai gręžiniai. 20 vandens gerinimo (nugeležinimo) įrenginių Anykščių mieste ir rajone gerina vandens kokybę – pašalina iš požeminio vandens geležies perteklių. Vartotoją pasiekia puikaus skonio, kokybiškas geriamas vanduo. Gamybinės ir buitinės nuotekos išvalomos pagal aplinkosauginius reikalavimus.

Geriamo vandens ir išleidžiamų nuotekų kokybės priežiūrą atlieka bendrovės laboratorija. Bendrovės vandentvarkos ūkyje yra 239 km vandentiekio, apie 146 km nuotekų ir 3 km paviršinių (lietaus) nuotekų tinklų. Vartotojams per metus patiekiama apie 0,48 mln. m³ vandens. Išvaloma nuotekų apie 0,37 mln. m³. Mieste prie vandentiekio ir nuotekų tinklų yra prisijungę 92%, t.y. 9672 gyventojai ir 5858 gyventojai seniūnijose. Vienas miesto gyventojas per dieną vidutiniškai sunaudoja 50 litrų, o vienas gyventojas seniūnijoje sunaudoja 61 litrų geriamojo vandens. Paskutinis darbo ir veiklos dešimtmetis pasižymėjo vandentvarkos ūkio modernizacija. Pasinaudojus ES investicinių fondų ir  LR vyriausybės parama, bei panaudojus Anykščių rajono savivaldybės ir bendrovės lėšas  buvo modernizuoti nuotekų valymo įrenginiai Anykščių mieste Svėdasų, Kavarsko, Troškūnų miesteliuose, bei Debeikių ir Leliūnų gyvenvietėse, kurie atitinka aplinkosauginius reikalavimus, nutiesta apie 37 km vandentiekio ir 41 km nuotekų  naujų vamzdynų.  2017 m. yra gautas finansavimas vandentiekio ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtrai Kurklių miesteliui.

18 komentarų

 1. Sveikinimai!!!!

 2. Valdutei didžiausias sveikinimas,be jos vandenys niekas.

 3. Valdutei dižiausia linkėjimai ir padėka. Tokio žmogaus dar paieškoti reikia. Šaunuolė.

 4. norime nuosirdziai padekoti Kzimierui Valaikai.Tai supratingas ir darbstus zmogus.Visada zmonems reikalui esant skuba i pagalba.ACIU JAM IR SAUNIAM VANDENU KOLEKTYVUI.

 5. Sveikinimai Valdutei! Nuoširdus žmogus ,išmanantis savo darbą! Mylėkit ją!

 6. Nedaug teko pažinti “ vandenų “ žmonių, o su gerb. Valda taip, teko. Gerbtinas žmogus visom prasmėm. Sveikatos ir sekmės!
  O visam kolektyvui sveikinimai.

 7. O tai kur snapsas ir bankuchenas? Ar čia jau visų foto po baliaus?

 8. Pabaliavojo neblogai, tai žiūrėkit tuoj ir vanduo pabrangs😀juk už jų balių mes ir susimokesime, bent aš jau taip manau🤔

 9. Bet kiek jaunų žmonių kolektyve!

 10. Ko nebaliavoti kai vandens kosminės kainos

 11. Širdingi sveikinimai Valdai- tikrai savo srities profesionalei, nuoširdžiam ir mielam žmogui ! Kas būtų“ Anykščių vandenys“ be Valdos !

 12. Sveikinu Valdute sveikatos ir stiprybės nepervarg taip daug ir sąžiningai dirbant

 13. Buves darbuotojas

  Sveikinimai VISAM kolektyvui

 14. O kas būtų jei Valdutes vandenyse nebūtų juoda betvarkė būtų Valdutes sėkmės Jums !

 15. Vytauto gt.gyventoja

  Valdute,Tau dar daug energijos,kuo geriausios sveikatos ir ištvermės.Tu esi tiesiog Anykščių vandenų legenda!Ačiū Tau ir visam kolektyvui.

 16. iš Utenos raj.

  Klausimėlis Ooooo komentarui. Tai kokias pareigas užima jūsų minima mylima Valdutė, kad per ją visas Vandenų kolektyvas laikosi ir dirba? Tai ten nėra direktoriaus, nėra jokio personalo, nėra darbuotojų valdančių techniką, nėra darbuotojų tvarkančių apskaitą. Ten tik Valdutė kažkuo dirba , kad žmonės būtų aprūpinti vandeniu.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.