Šešėlinis kabinetas su ekspertais aptars Vyriausybės klaidų žalos mastą

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos šešėlinė Vyriausybė ragina valdančiuosius kuo skubiau spręsti pandemijos valdymo ir santykių su Kinija krizes. Pasak šešėlinės Vyriausybės Ministro Pirmininko Ramūno Karbauskio, kiekviena valdančiųjų užsispyrimo neklausyti ekspertų ir negirdėti Lietuvos diena, šaliai kainuoja per brangiai. „Valdantieji apsimeta, kad viskas daroma gerai. Jie vis dar nesupranta, jog jų klaidos tampa didele žala valstybei. Šiandien svarbiausi du klausimai, kuriais valdantieji ne tik toliau skaldo visuomenę, bet ir kenkia valstybės ekonomikai – Lietuvos santykiai su Kinija ir pandemijos valdymas segregacijos, žmogaus teisių pažeidimų principais“, – sako R. Karbauskis.  

Šiandien, sausio 7 d., 11 val. vyksiančiame nuotoliniame šešėlinio kabineto ir LVŽS frakcijos išplėstiniame posėdyje bus svarstomi ir Lietuvos Respublikos Vyriausybei įteikti pareiškimai „Dėl Lietuvos Respublikos santykių su Kinijos Liaudies Respublika normalizavimo“ ir „Dėl pandemijos valdymo“. Su pareiškimų turiniu bus supažindintas ir LR Prezidentas. Išplėstiniame šešėlinės Vyriausybės posėdyje dalyvaus Lietuvos mokslo tarybos valdybos pirmininkas prof. Rimantas Rudzkis, Vilniaus pramonės ir verslo asociacijos prezidentas Sigitas Besagirskas, LR Sveikatos apsaugos ministerijos Ekstremalių sveikatai situacijų centro atstovai.

Šešėlinis užsienio reikalų ministras Giedrius Surplys sako, jog valdantieji privalo ištaisyti savo klaidą dėl Taivaniečių atstovybės pavadinimo. Pasak jo, akivaizdu, kad valdantieji nesuvokia klaidos kainos masto – kelių milijonų nepakaks padengti verslo.

Šešėlinė Vyriausybė taip pat su ekspertais aptars užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio padarytos klaidos žalos mastą. Vėliau posėdyje numatyta aptarti Vyriausybės klaidas pandemijos valdyme.

Šešėlinis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pastebi, jog matant viešąją Vyriausybės komunikaciją susidaro įspūdis, kad ji neturi jokio plano ir jokios strategijos pandemijai valdyti.

„Pasirinktas vienintelis skaičius – intensyvios terapijos lovų užimtumas, rodo tik tai, kad stokojama proaktyvumo, bandymo įtraukti visuomenę, o pasirenkama reaktyvi, supaprastinta ir visuomenei nepriimtina strategija. Taip pat negalima ignoruoti fakto, kad didžioji dalis visuomenės nepritaria galimybių paso įvedimui vaikams. Vyriausybė pasirinko klaidingą veikimo būdą. Užuot tinkamai komunikavus ir atsakius į skiepyti raginamų vaikų mamų klausimus, viešumoje eskaluojamas nuomonė apie tai, kad vaikai patys galėtų pasirinkti vakcinaciją, jei tėvai nesutinka.

Tokiu būdu siekiama ne kalbėtis, o supriešinti net šeimų narius. Be to, iki šiol Vyriausybėje ir sveikatos apsaugos ministerijoje iš esmės nebuvo imtasi jokių veiksmų, kad greičiau įgyvendinti infekcinių ligų klasterio projektus, o institucijų, atsakingų už sveikatos srities ekstremalių situacijų valdymą, veiklos vizija išlieka neaiški“, – sako A. Veryga.

Posėdžio įrašas ir detalesnė informacija bus pasiekiama socialiniuose tinkluose LVŽS paskyrose bei LVŽS svetainėje www.lvzs.lt

Šešėlinis Ministras Pirmininkas Ramūnas Karbauskis
Šešėlinis užsienio reikalų ministras Giedrius Surplys
Šešėlinis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga

Pranešimas spaudai

11 komentarų

 1. harė krišna

  Karbauskis – didžiausia Lietuvos klaida.

 2. Saunuolis karbauskis jis raso tiesa lauk lanzbergiu gauja I sibira kur baltos meskos

 3. neisgasdinsit-Landsbergiai visada kuo geriausiaisutare su sovietais

 4. Jadzė iš Lašinių km.

  kaip suprasti šelėlinis kabinėtas-tai čia kaip šešėlinis verslas, kuris slepia mokesčius nuo valdžios? Sako, kad reikia apie tokius pranešt specialioms tarnybos iš VMI, kurios gaudo šešėlius.

 5. Ar jau žinoma kur dingo viena katilinė ,vadovaujant Nefui ? Tylu . To ir tikėjausi.

 6. Kai pasižiūri į Karbauskio nuveiktus darbus, viskas stoja į savo vietas, cituoju:
  1) reikalavo referendumo prieš NATO;
  2) siūlė atidėti narystę Europos Sąjungoje 25 metams;
  3) finansavo ir organizavo, Rusijai naudingą, amerikiečių kampanijos Chevron išvarymą;
  4) rėmė Rusijai naudingą R. Pakso referendumą, kad rusiško reaktoriaus Ignalinos atominė būtų išsaugota;
  5) rėmė Rusijai naudingą referendumą prieš japonišką reaktorių Visagino atominėje;
  6) siekė supriešinti Lietuvą su ES, inicijuodamas Rusijai naudingą referendumą prieš žemės pardavimą ES piliečiams;
  7) inicijuoja ir remia Rusijai naudingą referendumą, kad būtų sumažinta kartelė referendumui surengti;
  8 ) po sėkmingo Kremliui referendumo dėl VAE R. Karbauskis gavo išskirtines „Rostselmaš“ teises pardavinėti rusiškus traktorius ir kombainus. Beje, „Rostselmaš“ yra Kremliaus kontroliuojama įmonė, finansavusi Krymo aneksiją;
  9) pasisakė prieš Gynimo tarybos siūlymą 2030 metais pasiekti 2,5 proc. gynybos biudžeto.

  Nuo 2013 metų iš Rusijos į Lietuvą buvo importuota trąšų už daugiau kaip milijardą dolerių.

 7. ar teisingai supratau, kad trijulė pasirašė „PRANEŠIMAS SPAUDAI“ – prie Stalino teismų troikės irgi skelbdavo pranešimus … ?

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.