Sergamumas peršalimo ligomis išaugo beveik dvigubai

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Utenos departamento Anykščių skyriaus duomenimis, 3-ąją šių metų savaitę (sausio 16-22 d.) užregistruotas ko ne dvigubai didesnis sergamumas gripu ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (toliau – ÛVKTI) sukeltomis ligomis, lyginant su prieš tai buvusia savaite.
Anykščių skyriuje užregistruota 129,14 susirgimo atvejai 10 tūkst. gyventojų per savaitę (2-ąją savaitę, t. y. sausio 9-15 d. buvo užregistruota 71,66 atvejai 10 tūkst. gyventojų). Didžiąją sergančių dalį (66 proc.) sudaro vaikai. Į Anykščių rajono savivaldybės ligoninę per 3 šių metų savaites dėl gripo nesikreipė ir nebuvo paguldytas nei vienas rajono gyventojas.
Utenos apskrityje didžiausias sergamumas gripu ir ÛVKTI 3-ąją savaitę užregistruotas Visagino mieste – 218,01 susirgimo atvejų 10 tūkst. gyventojų per savaitę, o mažiausias Ignalinos rajone – 56,48 susirgimo atvejai 10 tūkst. gyventojų per savaitę. Bendras Utenos apskrities sergamumo rodiklis yra 118,72 susirgimo atvejai 10 tūkst. gyventojų per savaitę.
Primename, kad gripo epidemiją rekomenduojama skelbti, kai sergamumo gripu ir ÛVKTI rodiklis yra ne mažesnis kaip 100 atvejų 10 tūkst. gyventojų per savaitę, o gripas sudaro apie 30 proc. visų registruotų gripo ir ÛVKTI  atvejų. Nors sergamumas gripu ir ÛVKTI  Anykščių rajone viršija epideminį lygį, tačiau susirgimai gripu sudaro tik 8 proc. visų registruotų ligų atvejų. Dėl šios priežasties Anykščių skyrius skelbti epidemiją Anykščių rajono savivaldybėje dar nerekomenduoja.
Nors skiepai yra pati efektyviausia profilaktikos priemonė, apsauganti nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų, tačiau nereikėtų pamiršti ir nespecifinių gripo bei ÛVKTI prevencijos priemonių.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.