Senolės žudikai sulauks teisėto atpildo

Praėjusių metų gruodžio 23 dieną, apie 18 valandą, Anykščių miesto viename iš K. Ladigos gatvės namų buvo rastas mirusios moters, gimusios 1928 metais, kūnas. Apžiūrint kūną, nustatyti sužalojimai veido srityje (kraujosruvos). Atlikus pirminę įvykio vietos apžiūrą, pareigūnai rado pakankamai įkalčių, kad tai galimai yra smurtinė mirtis – nužudymas.  Utenos aps. VPK Kriminalinės policijos nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl nužudymo. Po intensyvių policijos paieškų du įtariamieji (vyras ir moteris, apie 50 metų amžiaus) sausio mėnesio pradžioje buvo sulaikyti.

Vyras policijai buvo žinomas iš anksčiau, jis ne kartą teistas. Įtariamiesiems buvo skirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas 3 mėnesiams. Ikiteisminį tyrimą organizavo ir kontroliavo Panevėžio apygardos prokuratūros  prokurorai.
Kaip buvo nustatyta, įtariamieji – ne Anykščių rajono gyventojai.

Liepos mėnesio pradžioje Panevėžio apygardos prokuratūroje buvo baigtas ikiteisminis tyrimas ir teismui perduota byla, kurioje sugyventinių pora buvo kaltinama senutės nužudymu ir apiplėšimu. Nuolatinės gyvenamosios vietos neturinti 44 metų M.U. ir metais vyresnis, keliolika kartų teistas, jos sugyventinis J.M. buvo kaltinami įvykdę labai sunkų nusikaltimą – žmogžudystę.  

Kaip paaiškėjo tardymo metu, iš Kupiškio, kur pastaruoju metu  gyveno, į Anykščius pora buvo atvažiavusi, nes J.M., kaip kaltinamasis, turėjo dalyvauti ten vykusiame teismo posėdyje. Pasilikę Anykščiuose, jie kelias dienas gyveno senyvos anykštėnės privataus namo dalyje, o vėliau išvyko atgal į Kupiškį. Netrukus artimieji pasigedo kitos tame pačiame name Anykščiuose gyvenusios senutės – ji neatsiliepė telefonu, o durų spyna buvo pakeista. Išlaužus namo duris, šeimininkė buvo rasta negyva, su smurto žymėmis ant kūno. Vėliau teismo medicinos ekspertai nustatė, kad ji buvo sumušta ir uždusinta. Iš būsto taip pat dingo senutės santaupos – apie 3 tūkst. eurų. Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, tyrimui vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros

Spalio mėnesį sugyventinių pora, nužudžiusi ir apiplėšusi senolę, stojo prieš Panevėžio apygardos teismą.  Anot prokurorų, kurie tyrė bylą, anykštėnę nužudė 45 metų J. Marcinkevičius, o jo 44 metų draugė Margarita Uniūnienė padėjo įvykdyti šį nusikaltimą. Bylos duomenimis, moteris stebėjo aplinką, kai sugyventinis pastūmė ir pargriovė duris pravėrusią šeimininkę.

Prokurorui perskaičius kaltinamąjį aktą, tik J. Marcinkevičius pripažino kaltę, o M. Uniūnienė ją neigė. Šiuo metu abu teisiamieji teismo laukia už grotų. Už nužudymą iš savanaudiškų paskatų Baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimą nuo 8 iki 20 metų arba iki gyvos galvos. Už plėšimą gresia nelaisvė iki 7 metų.

NYKŠČIAI

4 komentarai

  1. Ot gerai brūdams, sulauks atpildo..

  2. Iki gyvos galvos

    Teisti be laisvės išėjimo ,tegul bandiūgos žino ,kad reiks sedet .

  3. Iseis is kalejimo po 3 metu, jei juos nuteistu mirties bausme ketvirciuojant, td senole sulauktu atpildo

  4. Tik gaila kad neber mirties bausmės,tik galvą už galvą.individai abu kaip vienas.ner ko tokių gailet

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.