Seniūnijos išliks?

Anykščių rajone 10 seniūnijų, o gyventojų jose pastarąjį dešimtmetį katastrofiškai mažėja. Kaimuose uždaromi paštai, nes daugelyje iš jų per dieną kasos aparatu atspausdinamas vos vienas fiskalinis čekis. Tuo tarpu patys seniūnai įsitikinę, jog kalbos apie pačių mažiausiųjų stambinimą – kiek ankstyvos.
Vos prieš pusantros savaitės Skiemonių seniūnas Stasys Steponėnas dar spėjo pasidžiaugti, jog miestelyje veikia kelios parduotuvės ir paštas. Šiandien tapo aišku,  jog yra kiek kitaip. Valstybės valdomas finansinių paslaugų teikėjas iš viso rajone uždaro net 8-is savo skyrius. Iš Anykščių krašto seniūnijų valstybinės įstaigos per 27-erius metus baigia išsibėgioti kaip iš skęstančio laivo. Mažiausiose liko tik bažnyčios ir kelios parduotuvėlės, kurios po naujosios valdžios reformos taip pat žada užsidaryti.
Daugeliui kylantis natūralus klausimas – kada trauksis ir pačių seniūnijų skaičius. Anykščių seniūnijos vadovas Eugenijus Pajarskas sako, jog tai labai greitai neįvyks, nes tektų keisti ir eilę įstatymų.
„Dabar, norint panaikinti seniūniją, reikia surengti gyventojų apklausą ir jie turi pasisakyti už tai, kad nebenori konkretaus administracinio vieneto. Tai kurie – Viešintų ar Andrioniškio – žmonės patys sutiks panaikinti tokią įstaigą?.. Juk netoli, kur kreiptis bėdai ištikus, be to, ir seniūnijų darbuotojai savo iniciatyva daug ką daro, daug kuo pasirūpina… Seniūniją įkurti gerokai lengviau nei ją panaikinti. Jau buvęs Vilniaus meras bandė tai padaryti sostinėje – nepavyko“, – kalbėjo E. Pajarskas.
Valdininko įsitikinimu, dabartinis seniūnijų centrų išsidėstymas rajone, tikrai yra neblogas ir nieko keisti nederėtų. Kitaip – kai kurie gyventojai gali patirti ir didelių nepatogumų bei apsunkinimų.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.