Seniūnas netiki

Anykščių rajono Kurklių seniūnijos vadovas Algimantas Jurkus netiki, kad kažką iš vietos bendruomenės domintų bebaigianti suirti medinė žydų sinagoga, kuri įrašyta į valstybės saugomų objektų sąrašą.
Apie tai, kad buvę maldos namai galėtų būti pritaikyti vietos gyventojų socializacijos poreikiams tenkinti prieš mėnesį užsiminė rajone viešėjusi  Kultūros paveldo departamento vadovė Diana Varnaitė. Jos teigimu, su rajono vadovais sutarta ieškoti būdų ir tartis su žydų bendruomene, kaip neleisti statiniui sunykti.
„Ekskursijų pasitaiko. Neseniai buvo pusšimtis atvykusiųjų iš Þagarės, prieš tai iš Anykščių vaikų centro. Dirbu kaip gidas. Pastate yra išlikę daug autentiškų detalių. Jis kiek įmanoma aptvarkytas. Daug metų stovi ir stovės dar 10 – 15 metelių. Šiuo metu išvaizda jau ne kokia, bet paveldosaugininkų pažadais netikiu. Pats šnekėjau su departamento vadove Diana Varnaite, tačiau nepanašu, kad labai jiems rūpėtų šis objektas. Sinagoga domina tik atskiras ekskursijas. O Kurklių bendruomenė turi pakankamai sutvarkytų patalpų ir daugiau tikrai nereikia“, – kalbėjo Algimantas Jurkus, Kurklių seniūnas.   
Seniūno teigimu, sinagoga gali būti išsaugota, tačiau tik tuo atveju, jei bus skirta lėšų restauravimui ir aiškiai apsibrėžta, jog tai pavienius interesantus dominantis istorinis objektas.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.