Senas šaldytuvas mainais į kompostą

Vis girdim priekaištus, jei kas išdrįsta pasakyti, kad anuomet „prie ruso“ buvo geriau. Nežinau ar buvo geriau, bet smagiau tai tikrai. Žiemą būdavo sniego, deginamais lapais kvepėdavo ruduo. Jauni buvom, deginom ir prisideginom – ledynai baigia ištirpti, dažnai sunku suprasti, ar už lango žiema ar vėlyvas lietingas ruduo. Dabar Europos Sąjunga bando mus mokinti, kaip gyventi ir kaip kūrenti, kad grįžtų normalios žiemos, nes priešingu atveju klimatas šils ir galiausia dinozaurai vėl užplūs žemę.

Anykščiuose, Šeiminiškių kaime, šalia nuotekų valymo įrengimų 2011 metais buvo įrengta 1 hektaro ploto kompostuojamų atliekų priėmimo  aikštelė. Čia visos organinės atliekos tampa naudingu kompostu. Kasmet aikštelė priima apie 1200 kubinių metrų  kompostuojamų  atliekų. Apie aikštelės darbą kalbamės su jau šešerius metaus čia operatoriumi dirbančiu Raimondu Pakštu.

Kas daugiausia atveža organinių atliekų?

Kuomet pradėjau dirbti, gyventojai atveždavo mažiau. Gal pradžioje žmonės nelabai žinojo, bet dabar pagrindinę dalį perdirbamų atliekų suveža gyventojai: iš Ažuožerių, Elmininkų, Troškūnų, Vikonių – galima sakyti iš viso rajono. Vieni veža priekabomis, kiti tik keletą maišų. Priimame nemokamai neribotais kiekiais viską kas pūva – žalia masė, lapai, šakos. Tik šiukšles, kurių kartais papuola, atvežusiems tenka susikrauti ir vežtis atgal.

Plačiau „Šilelyje“.

Algimantas GUDELIS

 

 

3 Komentarai

  1. nuveziau ir nieko nedave ,sake neturim pazymu ant ko rasyt

    • Taigi tau aiškiai buvo parašyta-šaldytuvas mainais už kompostą ,kas pirmiau nuvežė tas ir gavo .Nejaugi galvoji kas tik nuveža ir kiekvienam po šaldytuvą

  2. Jo prie ruso degino viska kas papuola po ranka, tepalus, gazoli į upelius pylė, visos pamiškės šiukšlėm nusėtos buvo, tai dabar ir turim pasekmes su ledynais, tu kam geriau buvo, nes dėl nieko nereikėjo sukt galvos

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.