Seminare floristiniams kilimams Lenkijoje – anykštėnų delegacija

Spalio 4–6 dienomis Anykščių rajono savivaldybės delegacija vadovaujama mero Sigučio Obelevičiaus viešėjo Unejuve (Lenkija), kur vyko seminaras „III Seminarium Spycimierskie“, skirtas floristinių kilimų tradicijos išsaugojimui ir populiarinimui. Seminare dalyvavo floristinių kilimų kūrėjų asociacijos iš Lenkijos ir Italijos, Lenkijos kultūros ir nacionalinio paveldo ministerijos, universitetų atstovai.

Susitikimų ir diskusijų Unejuve bei Spicimeže metu buvo keičiamasi patirtimi apie floristinių kilimų tradicijos išsaugojimą nacionalinių ir pasaulio nematerialaus paveldo sąrašų kontekste, šios unikalios tradicijos populiarinimą ir tarptautinį bendradarbiavimą. Pastaraisiais metais Unejuvo savivaldybė įgyvendina Lenkijos kultūros ir nacionalinio paveldo ministerijos finansuojamą projektą ir aktyviai bendradarbiauja su Lenkų mokslininkais. Seminaro metu valstybinių Liublino Marijos Kiuri-Sklodovskos, Lodzės, Poznanės Adomo Mickevičiaus universitetų profesoriai ir dėstytojai supažindino su savo atliktais tyrimais, dalyvavo diskusijose. Unejuvas palaiko ryšius su italų floristinių kilimų kūrėjais, kurie Europoje aktyviausiai puoselėja šią tradiciją. Lenkijoje viešėję asociacijos „InfiorItalia“ prezidentas Andrea Melilli bei floristinių kilimų kūrėjai iš Pietra Ligure, Alatri, Fabriano, Noto pristatė savo miestų floristinių kilimų tradicijas, partnerystę su Europos kilimų kūrėjais, Europos sąjungos finansuojamas programas, bendradarbiavimo perspektyvas. Savivaldybės meras S. Obelevičius, Kultūros, turizmo ir komunikacijos skyriaus specialistė Kristina Kiaušaitė, Anykščių turizmo ir verslo informacijos centro vyriausioji verslo specialistė Aistė Čepukė ir Viešintų seniūnijos specialistė Edita Owczarzak seminaro dalyviams pristatė Anykščius bei miesto šventės metu organizuojamą floristinių kilimų konkursą.

Acociacijos „Spycimierskie Boże Ciało” prezidentė Maria Pełka dalinosi patirtimi apie keletą metų vykusį bendradarbiavimą su vietos bendruomene, savivalda, parapija bei universitetų mokslininkais siekiant nematerialaus paveldo statuso. 2018 metų pradžioje floristinių kilimų tradicijai su bažnytine procesija Spicimeže buvo suteiktas nacionalinio nematerialaus kultūros paveldo statusas. „Nacionalinis įvertinimas yra labai svarbus žingsnis, siekiant pakliūti į pasaulio nematerialaus paveldo sąrašą“,- sakė Unejuvo meras Josef Kaczmarek ir pristatė naują savivaldybės iššūkį – projektą, kuriuo bus pastatytas modernus floristinių kilimų tradiciją pristatantis muziejus. Italų floristinių kilimų asociacijos pastaraisiais metais taip pat aktyviai siekia šios tradicijos pripažinimo Italijoje.

Bendradarbiavimas su Unejuvu užsimezgė šį pavasarį, kai anykštėnai floristinį kilimą pynė viename didžiausių Europos floristinių kilimų festivalyje „Pietra Ligure in Fliore“ Pietra Ligure Italijoje.

Anykščių savivaldybės informacija

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.