Sėkmingas Armino Jasikonio debiutas su „Suzuki World MXGP“ komanda

Aštuoniolikmečio anykštėno svajonė pildosi – nuo ketverių metukų motociklų sportu susižavėjęs ir atkakliai, kryptingai tikslo siekęs Arminas Jasikonis nuo liepos 6 dienos – gamyklinės „Suzuki World MXGP“ komandos atstovas. Po tokio pripažinimo ir vidury sezono nusišypsojusios sėkmės (lietuvis buvo pakviestas pakeisti traumą gavusį Beną Townley) buvo ir abejojančių, ar jaunuolis susitvarkys su pokyčiais ir galingesniu, aukščiausio techninio parengimo motociklu. Armino Jasikonio atsakas skeptikams – trečia vieta Vokietijos motokroso čempionate  ADAC.
Savaitgalį, liepos 16-17 dienomis, penktasis Vokietijos motokroso čempionato etapas vyko smėlėtoje Tensfeldo trasoje. Savo jėgas naujame amplua Arminas bandė nepraėjus nė dviems savaitėms po komandos pakeitimo (1,5 metų A. Jasikonis važiavo Vokietijos „Monster Energy Kawasaki Elf Team Pfeil“ komandoje). „Suzuki“ komandoje naujokas buvo apgaubtas dėmesiu, specialiai jam pritaikytas motociklas, sudarytas treniruočių grafikas, tačiau su naujuoju motociklu „Suzuki RM-Z450“ Arminas turėjo galimybę surengti vos penkias treniruotes. Jų pakako, kad sportininkas įrodytų savo pajėgumą. 
Lietuvos motokrosininkas šiemet dalyvavo visuose ADAC etapuose, tačiau iki šiol jam nebuvo pavykę pasiekti tokių aukštų rezultatų ir užkopti ant nugalėtojų pakylos. Motociklo galimybės kol kas viršija jauno sportininko pajėgumą, tačiau ambicingas vaikinas pasirodė kaip susitelkęs į taktiką važiuotojas ir įrodė, kad technikos privalumus geba išnaudoti maksimaliai. Galingiausioje – MX Masters – klasėje kovojantis A. Jasikonis puikiai pasirodė jau kvalifikaciniuose važiavimuose ir savo grupėje buvo greičiausias. Kitoje atrankinėje grupėje geriausias buvo 30-metis belgas Kevinas Strijbos, turintis patirties smėlėtuose trasose. Taip pat „Suzuki World MXGP“ komandą atstovaujantis sportininkas už Arminą buvo greitesnis 0,3 sekundės.
Po puikaus pasirodymo kvalifikacijoje, Arminas pirmą važiavimą pradėjo penktoje pozicijoje, antrame rate jau buvo trečias ir užtikrintai finišavo kaip laimėtojas. Tai pirmoji lietuvio pergalė šio sezono ADAC čempionate. Antrajame važiavime pasisekė mažiau. Sportininkas krito starte ir lenktynes pradėjo paskutinis – 39-as. Tačiau net iš galinės pozicijos jis sugebėjo finišuoti penktas ir bendroje etapo įskaitoje užėmė 3 vietą. Kol kas tai aukščiausias Lietuvos sportininko pasiekimas tokio lygio motokroso čempionate.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.