Sėkmė šypsosi tik patyrusiems grybautojams

Šilti orai paskatino anykštėnus patikrinti miškus. Grybų dar yra, tačiau ne taip lengva juos rasti. Reikia žinoti, kur dygsta žaliuokės ar pilkutės. Iš kitos pusės, Anykščių miškuose vis dar mažoka drėgmės..
Prie Niūronių grybavęs anykštėnas pasakojo, kad grybautojų sutiko daugiau, negu ten grybaudamas vasarą. „Bet jau žmonių – kaip kapinėse“, – juokavo anykštėnas. Gal dėl grybautojų gausos, dideliu miško gėrybių laimikiu anykštėnas negalėjo pasigirti, tačiau sakė, kad „vakarienei užteks“
Neatsispyrė neužsukęs į miškus ir vicemeras Sigutis Obelevičius, kuris savo socialinio tinklo paskyroje pasidalino, kad „lankant artimųjų kapus, trumpam stabtelėjau jauname pušynėlyje. Ten grybų – nors vežimu vežk, ypač pilkųjų baltikų (Tricholoma myomyces), tačiau tarp jų dar radau ir pušyninių rudmėsių, ir kazlėkų. O šalia Balninkų kapinių visas kelmas apaugęs kelmučiais, kapines puošia paprastosios musmirės“.
O štai miškuose prie Viešintų grybavusi Vesta Berkmanienė grybų rado visai padoriai (V. Berkmanienės nuotrauka).
Grybavimo sezonas kasmet ilgėja, priminsime, kad pernai paskutinius grybus iš miško anykštėnai parsinešė Kalėdų išvakarėse.
NYKŠČIAI

Vienas komentaras

  1. Gedai, Skaitai komentarus?

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.