Seimo narės Aušros Maldeikienės pranešimas: „Teologė ir politologas atšaukia ekonomikos teoriją“

Taip parlamentarė sureagavo į „valstiečių“ Agnės Širinskienės ir Mindaugo Puidoko įregistruotą įstatymo pataisą, kuri iš esmės sumažintų stambių ūkininkų mokamus mokesčius. Anykštėnų atstovai Antanas Baura ir Sergejus Jovaiša balsavo skirtingai. Pirmasis pritarė teologės ir politologo iniciatyvai, antrasis – susilaikė. Tačiau jau po kurio laiko, vakare, parlamentarai nusprendė perbalsuoti. Vienbalsiai nuspręsta atšaukti ankstesnį siūlymą.
„Minėti Seimo nariai (red.: Agnė Širinskienė ir Mindaugas Puidokas) siūlo 14 dalimi papildyti 18 Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo straipsnį ir asmenims, kurie gauna pajamų iš individualios žemės ūkio veiklos, leisti apmokestinamąsias pajamas kasmet mažinti 1/20 jų įsigijimo vertės. Panaši galimybė, pataisos, teikėjų nuomone, gali būti taikoma net ir anksčiau įsigytai žemei.
Minėtos pataisos iš esmės prieštarauja tiek ekonomikos teorijai, tiek ir Lietuvoje galiojantiems tarptautiniams apskaitos standartams, kurie žemę priskiria neriboto naudojimo ilgalaikiam turtui.
Žemės, kitaip nei tų gėrybių, kurios gali būti naudojamos tik ribotą laiką, atveju nusidėvėjimas neskaičiuojamas, atskirais atvejais išimtis padarant tik karjerų ar sąvartynų žemei.
Tokios pataisos teikiamos siekiant maksimaliai sumažinti stambių ūkininkų mokamus mokesčius. Kadangi per 2010–2014 metų laikotarpį didesni nei 150 ha ūkiai per metus žemei įsigyti skyrė vidutiniškai 18 tūkst. eurų, o mažiausi – iki 10 ha žemės ūkiai, – tik 168 Eur, lengvata atiteks tik stambiausių ūkių savininkams.
Pasiūlymas ypač ciniškas įvertinus tai, kad yra teikiamas tuo metu, kai tūkstančiai Lietuvos viešojo sektoriaus darbuotojų – gydytojų, mokslininkų, mokytojų, socialinių ir kultūros darbuotojų – gauna išskirtinai mažus, palyginus su privalomu išsilavinimu ir būtinomis kompetencijomis, atlygius‘, – sakoma A. Maldeikienės išplatintame pranešime.

www.maldeikiene.lt nuotrauka

2 Komentarai

 1. Bet kuris socialinis procesas ( ekonominis, idelologinis, politins, kulturinis ir tuo paciu religinis) TURI FINANSINI PEDSAKA IR FINANSINI SALTINI. Bet kuris…

  Jei Aursa taip megsta socialines ekonomikos istorija. lai sudejioja Vatikano finansavimo ir tu paciu saltiniu iniciuotus ideologinius procesus.

  Tuo paciu suristi tarpusavi Fasizmo ideologijos fanasavimo Italijoje saltini.
  Komonistines Ideologijos finansacimo saltini.
  Suristi ar ne sios finansines grupuotes iki siu dienu.
  KAME SIOJE FIANSINEJE MAKALYNEJE SKAICIU KALBOJ E MARIJOS ZEME.
  KOKIA JOS ATEITIS?

  KUR MARIJOS ZEME PADEJO IR KOKIA ATRANKA IR KOKIU BUDU ATLIKO SU SAVO TAUTIECIAIS.
  KOKIAS DUJU KAMERAS-UTILIZACIJA JIEMS RUOSIA AR NE BIUROKRATINEMIS PRIEMONEMIS…

  VISA TAI JEI NESA SMEGENINE IRSREISKUS SKAICIU KALBA NENES ARBA SMEGENINE ARBA REALYBES SUVOKIMO KOSMARAS.

  KITU ETVEJU NESVARBU KOKIUS ROZINIUS AKINIUS UZSIDEJUS. AR VALSTIETISKUS KURIE NAIVIAI LEKIODAMI PO SOCIUMA SU PAPKUTEMIS TIKISI KAD TOKIU BUDU RUOSIA ATEITI SAVO VAIKAMS IR ANUKAMS IR CIE NEATJOS AZIJATAI….

  AR SVENTOSIOS MERGELES. JEI AUSRA PEREINA I IDEOLOIJOS SUVOKIMA ISKELUS I DANGU KRIZIU. AS NESUNKIAI VISA TAI PAAISKINCIAU PASITELKES FROIDA-FREUD…. TAI ZMONEMS TURETU KALBETI APIE PINIGUS SIULYDAMA JUOS PAKASTI PO SVENTU MEDZIU. |R KRAPYTI SVENTU VANDENIU PASTACIUS ANT JU KRYZIU….

  O negebejimas isreiksti kulturiniu ir ideologiniu procesu skaiciu kalba man skamba panasiai. Tirli pirli, trali vali, eto mi neprahadili, eto nam niezadavali, Param pam, tarampam. I s seimo tribunu tiesiog slepdamos visus nekaltos mergeliu edipo kompleksus suformuotus vaikysteje ir dengdamos juos tiesiog kaip alfa ir omega krikcionybes ideologija.
  Pilna tokiu sventu mergeliu ir Anyksciu rajone..
  __________________________________________________________

  BET KARTOJU KIEKVIENAS NET IDEOLOGINIS IR RELIGINIS PROCESAS PALIEKA FINANSAVIMO SALTINIO PEDSAKO ISTORIJA>

  IDOMIAUSIA ANYKSCIU KRASTE SUFORMUOTA VYRISKOJI LYTIS MOTeRISKAI VEIDUKAIS. IR SU PAPKUTEMIS PO PAZASTIM.
  IR SVENTAI TIKINTIS KUOKIE JIE ‘KRUTI’ TAIP SUSIDOROJE SU VYRIKSKAIS KONKURRENTAIS I KAIMYNAIS….. PAGAL SKAICIU KALBA IR DESNINGUMUS…. KAI SOCIUMAS SUVARYS GALUTINAI I BIUROKRATINES DUJU KAMERAS PASKUTINIUS NORS KIEK KVEPIANCIUS VYRUS PAGAL KVAZIMODA…. SIUOS NUOSTABIUS MOTERISKUS SVYTINCIUS VEIDUKUS PAGAL SKAICIU KALBA TURETU ATEIT PAMALONINTI AZIJATAI….

  IDOMU BUTU PAZIURET KAIP SIE VEIDUKAI PRIES JUOS GINSIS PAPKUTEMIS . BET BIUROKRATINES DUJU KAMEROS KAIM MINEJAU GREICIAUSIAI PEREIS PER PASKUTINIUS VYRU LIKUCIUS. NORS IR PERSONA NONGRATA. IR LIKS VIEN TIE APVALUS SVYTINTIS BURRRRRRR BURRRR KARVELIAI SU PAPKUTEMIS PO PAZASTIM 🙂

  ———————————–
  NEPAMAIRSTII KARVELIAMS PASIULYT ROKISKI 😉

 2. Kai kalbame apie SOCIOLOGIJA: Ji turi vieninteli skaiciu kalbpje rysi- VIENINTELI. PINIGUS. Tuo paciu ir socialine psichologija.
  Jei gyvunu bandos turi daug rysiu. Daug ju neistirtu. ZMONIJOS SOCIUMAS TURI TIK VIENINTELI. Kai ka;lba sukasi apie tam tikrus procesus kurie teigia kad ju esme ne pinigai dazniausiai jie meluoja ir risa masems virtualius akinius.
  Jus paziurekit kaip kaimieciai suka savo gyvenima, kaip jiems telikas per serijalus suformuoja… NEI VIENAS SOCIALINIS PROCESAS KARTOJU NETURI JOKIO KITO RYSIO SKAICIU KALBOJE KAIP PINIGUS. O APIE BET KOKI SOCIALINI PROCESAS YPAC JO ISTORIJA SIAI DIENAI GALIMA KALBET TIK SKAICIU KALBOJE.

  Ir kai “sventos mergeles” kalbedamos apie socialines psichologijos rysius, staiga vaikysteje sukurtus tevelio trukumo edipo nevisavertskumo moomentaliai uzsideda virtualius akinius su kryziais… JOMIS SUPER PRADEDA NAUDOTIS TRANCEDENTINE PSEUDO PSICHOLOGIJA, kas yra ne kas kita kaip pseudo psichologinis nakrotikas. Tai ir svelnus zuikuciai kunigeliai darbuose, ir pseudo trancedentines psichologijos kabinetai-antidepresantai. tai net ir visokios raganos, burejos ir meditacines medicinos savininkes.

  MAN ATRODO AS BUDAMAS KVAZIMODAS MANAU ZINAU KUOM PASITELKCIAU IR KA VISOMS SIOMS MERGE:LEMS NUIMDAMAS TUOS TRANCEDENTINIUS AKINIUS….

  O VELIAU JOS GAUTU SOKA KOKIA REALYBE DENGIA TIE SALDUS ZUIKUCIAI INRORMACINIU LENTU PRIEVAIZDAI. KAI SI REALYBE TAPO JU IKAITAIS. IR KOKI SSSSSSSS JIE JOMS ATENSA ANT POPIERIUKO SUSKAICIAVE. IR KAIP JIE SKAICIAVO,,,

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.