Seimas uždraudė tyčiotis

Anykščių rajono vartotojų kooperatyvas, kurio parduotuvėse taip pat reikalauta asmens tapatybės dokumento, skaičiuoja, jog vien vyno pardavimai smuko beveik 15 proc. Tačiau direktorė Rita Kripaitienė  įsitikinusi, jog nuo rugsėjo 2-osios trukusi akcija buvo naudinga, nes tai dar viena proga pamąstyti, ar tą minutę būtina pirkti alkoholio.
Už atitinkamas Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas balsavo 92 Seimo nariai, prieš – 3, o susilaikė – 8. Įstatymo pataisas, kuriomis draudžiama iš visų pirkėjų reikalauti paso, dar turės pasirašyti prezidentė.
„Þenkliai smuko pigiausio alaus ir vyno pardavimai. Labai griežtai to dokumento nereikalaudavo mūsų pardavėjos, tik prašydavo jau kitą kartą atsinešti. Tai buvo kvietimas parodyti, o tuo pačiu ir pagalvoti, ar verta pirkti. Man tik klausimas, kodėl prieš rinkimus politikai taip eskaluoja šią temą. Ne draudimais, o švietimu reikia spręsti problemą. Buvo laikas sovietmečiu, kai Anykščiuose veikė tik viena parduotuvė, kur buvo galima nusipirkti svaigiųjų gėrimų. Tuo metu dar buvau jauna, tačiau tada daugiausiai ir pirkdavau, juk atrodė, kad iš viso gali nebelikti alkoholio. O šiuo metu ir taip – alkoholis išimtas iš degalinių, tad daugiau suvaržymų tikrai nebereikia. Būtina kitomis, švietėjiškomis, priemonėmis siekti sumažinti alkoholio pardavimus. Šiandien vienos iš tokių atsisakėme“, – kalbėjo R. Kripaitienė.   
Lietuvos prekybos įmonių asociacija paskelbė, kad nuo rugsėjo alkoholio pardavimai vidutiniškai mažėjo 9 proc.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.