Savivaldybės vadovai už gaidį – mūru

Į gaidžio problemos Anykščių centre aptarimą įsijungė ir respublikinė žiniasklaida. LNK televizija parengė repertažą, kuriame pasisakė ir paprasti anykštėnai, ir valdžios vyrai.

Įdomu, kad tie anykštėnai, kurie tvirtino, kad gaidys yra gražu, paklausti, kuo jis siejasi su Anykščiais, suglumdavo ir neturėdavo atsakymo. Tai jeigu anykštėnai negali gaidžio susieti su legenda, tai su kuo susies piešinį miesto svečiai?
O štai Anykščių  savivaldybės vadovai išreiškė aiškią nuomonę ir apie meną, ir apie gaidį. Vicemeras Sigutis Obelevičius žavėjosi sumanymu. “Labai faina iniciatyva. Tiesiog nereikėtų nurodinėt menininkams, ką piešt. Kai nueini operuotis taigi nenurodinėji chirurgui kur prapjaut, kur užsiūt”, – televizijai dėstė  S. Obelevičius, duodamas suprasti, kad savivaldybė tiesiog nežinojo, kas atsiras ant sienos. Jam antrino Administracijos direktoriaus pavaduotojas Ramūnas Blazarėnas, kuris irgi sakė, kad savivaldybė tik leido piešti, bet nieko daugiau. “Tas menininkas taip interpretavo mūsų legendą, tai ir davėm laisvę jam kurti”,- sake R. Blazarėnas.
Tačiau Administracijos direktorius Audronius Gališanka vis dėlto teigė, kad, apie kūrybos laisvę kalba neina, o ką pieš menininkas, savivaldybė žinojo, eskizus mate, o į Kultūros tarybos nuomonę neatsižvelgė.
“Kultūros tarybos nuomonė yra rekomendacinė. Diskutuoti, kol dar piešinys nebaigtas, irgi yra negarbinga”, – teigė A. Gališanka. “Anykštėnai vieni už gaidį, kiti – prieš. Aišku viena – jų klasiko apdainuotą kraštą gaidys nurungė, piešinys ant daugiabučio baigiamas, taiga svarstyti lyg ir nebėra ko”, – konstatojama LNK reportaže.
Vieninteliai, kurie aiškiai patenkinti kilusiu šurmuliu yra “Devilstone” organizatoriai, kurie ir inicijavo šio meno kūrinio atsiradimą.
Beje, jie žada, kad Anykščiams kasmet padovanos po tokį meno kūrinį.
NYKŠČIAI

23 Komentarai

 1. a ko meras nepasisakė?

 2. būtų sužinoti mūsų rajono vadovo ,mero nuomonę .Ar jam gaidys irgi patinka? Kas liečia Obeleviččių , Blazarėnas ar Gališanką, man asmeniškai jų nuomonės visiškai neįdomios ir nuspėjamos.

 3. Išvada paprasta- neturi ką veikti savo darbe. Visa komanda važiuoja gelbėti gaidžio. Būtų užtekę vienos Pajarskienės ar kokios architektės. U ką jiems mokama alga ?

 4. Bet gi tai puiku !

  GAIDYS YRA POPULIARUS SIMBOLIS PRANCŪZIJOJE: GALŲ GAIDYS! PRANCŪZŲ FUTBOLO SIRGALIAI TOKIAS KEPURES DEDASI. SIŪLAU ANYKŠČIŲ GAIDĮ PAVADINTI MAKRONU !!! O KĄ? 🙂

 5. Tumbarumba!

  Tai suskaudo, tai susuko
  Pilvelį tokiam “Juozukui” !
  Vos tiktai gaidys pragydo –
  Anas ėmė ir pratrydo.

  O cha! O cha cha !
  Nei čia buvo, nei čia ką…
  Kai nuseno – tai patapo
  Komunistas – davatka!

 6. Ką čia paistot visi nesąmones.Tai labai anykštietiška ir simboliška.Yra ir gaidys ir velnio ranka apglėbusi akmenį.Paskaitykit legendą apie Puntuko akmens atsiradimą” .Nešęs velnias akmenį didžiulį kaip gryčios ir sudažyt norėjęs Anykščių bažnyčios”,bet pragydo gaidys ir akmuo liko gulėti ten,kur dabar yra.Tai gana rašyti kvailus komentarus,geriau nurimkit ir pasigrožėkit.

  • Apytiksliai

   taigi tamsuoliai beraščiai kvailus komentarus rašo, anys jokių legendų nėra skaitę, ne jų proteliui…

 7. Gaidžių miestas ir yra.

 8. Tai velnio gaidziai renkasi ?

 9. nu ko cia susireiksminat,grazus tas gaidys is tolo matosi kad Anyksciai grazeja.Siandien gaidys,kitamet oska ir t.t.KA JUMS TRUKDO

 10. Anykštėnas

  Jei tokio lygio “mianas” valdininkamas labai patinka, tegu meras su vicemerais ir patarėjais apsipaišo gaidžiais savo nuosavus namus. Ar buvo atsiklausta išterlioto daugiabučio gyventojai? Kur ta “demokratija?

 11. LIETUVA,o ka nuomones gali zmones issakyti,ar,tik visi turi pritarti ir dziaugtis!Bet kokiuatveju,velnias yra blogis .

 12. Ponui Obelevičiui patinka gaidys, tai kodėl ant savo namo neišpaišius

 13. anykštėnė

  man taip pat patinka na ir gerai,kad valdžia nenusileidžia pletkininkams. Dar nei vienam gaidys nekirto ko nervintis.

 14. Anykštėnė

  Nieko naujo. Anykštėnai patys tik kritikuot ir sugeba. Džiugu, kad vyksta veiksmas, tegu visko būna tik daugiau, nes gyvenam viena kartą, ar yra prasmė nieko neveikti gyvenime. Sveikinu ir džiaugiuosi visomis iniciatyvomis, kurios pakelia nuotaiką. Nežinau ko čia bumbėti. Bumba tie, kurie nieko patys nedaro. Atvažiuoja žmonės iš visos Lietuvos, užsieniečiai, jiems čia super, o mes negalim net pasidžiaugti, kad gyvenam nuostabiam mieste ir vis kažko nepatenkinti.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.