Savivaldybės darbuotojus gins profsąjunga

Prie jau veikiančių Anykščiuose profsąjungų  prisijungė dar viena – „Anykščių rajono savivaldybės darbuotojų profesinė sąjunga“.  Tai pati „šviežiausia“ iš  darbuotojus ginančių organizacijų Anykščiuose.

Naujajai profsąjungai vadovauja Anykščių savivaldybės Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėja  Sigita Mačytė –Šulskienė.  Ji „Nykščiams“ sakė, kad mintis sukurti profsąjungą sklandė jau seniai, o paskatino materializuotis naujosios Darbo kodekso nuostatos. „Profsąjungos idėja nėra spontaniška. Girdėjau tai siejant su rinkimais, tačiau negi gyvenimas turi sustoti, kol rinkimai nesibaigs? Darbo kodekso nuostatos suteikia puikias galimybes ginti savo interesus darbuotojams, derėtis dėl darbo sąlygų gerinimo, būtų nelogiška jomis nepasinaudoti“, – sakė  S. Mačytė –Šulskienė.
Jos teigimu, profsąjungos buvimas darbovietėje yra ir paskata gerinti darbo vietos patrauklumą tiems, kurie ateis dirbti. „Čia dar nuo tarybinių laikų likusi nuostata, kad tarp darbdavio ir darbuotojo yra kažkokia priešprieša.  Profsąjunga kaip tik leis plėtoti socialinį dialogą“, – sakė S. Mačytė –Šulskienė, paneigdama sklandančias kalbas, kad profsąjunga įsikūrė, nes esą darbuotojai baiminasi galimo valdžios savivaldybėje pasikeitimo. „Darbo kodeksas suteikia daug įrankių, natūralu, kad ir savivaldybės darbuotojai siekia pasinaudoti teikiamomis galimybėmis“, -teigė S. Mačytė –Šulskienė.
„Anykščių rajono savivaldybės darbuotojų profesinė sąjunga“ vienija, pasak  S. Mačytės –Šulskienės, dvidešimt darbuotojų.

Linas BITVINSKAS

13 Komentarai

 1. išdrįs moteriškė pašišakoti prieš Tubį? O,gal ir nereiks po 03.17?

  • nebereikės jai dirbti tarpininku tarp nušalintojo ir tų, su kuriais nušalintojam uždrausta bendrauti, nešioti iš savivaldybės kiemo ar kaimyninio daugiabučio kiemo aikštelese stovinčio kokitėto steigėjo mašinos dokumentų ir nurodymų, kaip elgtis komitietčykams, sedintiems administracijoje. Nu basiai nesisaugojo ir viešai viską po langais darė.

 2. čia tie visi iš nevagiančių bičių kamytieto, ar dar kokį prijaučiantį pencinyką (ę) prikalbino.

 3. Gražu. Sunku bus dabar mėtyti iš darbo tai naujai koalicijai, kurios nariai giriasi, kad nė vienas buvęs prie tubio neliks darbe. Dabar taip paprasta jau nebus.

 4. Sveikinu, seniai savivaldybėje reikėjo profsąjungos. Linkiu principingai ginti darbuotojų interesus

 5. Solidarumas

  Nereikia bandyti teisintis kodeksu.
  Prisiminkite kas rėmė pinigais Tubio ėjimą prie lovio.
  14. SIGITA MAČYTĖ-ŠULSKIENĖ 2019-01-17 FAA 100,00 Priimtas
  https://www.vrk.lt/politines-kampanijos-dalyviai-2019-sav?srcUrl=/politKamp/1084/dalyviai/savarankiskasAukotojai_pkdId-2073.html

  • 23. RITA JUODIŠKIENĖ 2019-02-14 FAA 50,00 Priimtas
   24. RAIMUNDAS RAZMISLAVIČIUS 2019-02-18 FAA 40,00 Priimtas
   25. VAIVA KERNAGIENĖ 2019-02-19 FAA 50,00 Priimtas

   Daktarai myli sąrašą dvigubai mažiau?
   Verslininkai, kolegos policininkai 2,5 karto mažiau ?
   Sekretorės myli pagal algą.

  • A kas liberalus įkūrė ir rėmė? ar tik ne MG Boltic.

 6. Gintaras G

  Kosmosas ir cirkas, 20 zmoniu profsajunga. Suprantu 500-1000 butu darbuotoju, o dbr?

  • Ne visai taip. Teisėtai veikianti net neskaitlinga profsąjunga gali turėti didelę įtaką ginant visų dirbančiųjų interesus. Pateiksiu tik vieną pavyzdį- kolektyvinės sutarties vykdymas, kuri pasirašoma tarp administracijos ir profsąjungos, yra nukreipta į visus kolektyvo darbuotojus ir privaloma administracijai. Joje derybų metu galima numatyti daug lengvesnių darbo ir kitų sąlygų, nei yra reglamentuota įstatymuose. Jei ji bus principinga ir neleis užlipti sau ant galvos- nauda darbuotojams bus neabejotina. To ir linkiu.

 7. Išsilakstys šita ex mentų pensinykų profsajunga po rinkimų dar greičiau, nei komitėto steigėjas grįž gyventi Vilniaus rajono Karvin, nieks ten nieko net nepradės ginti, žiūrės, jad tik ausų negautų už savo juodus darbelius ir visišką nedirbimą

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.