Savivaldybei nepatiko projektuotojų apetitas

Svėdasų krašto muziejaus Kunigiškuose vadovu Vytautas Bagdonas yra nuo 1992 metų.  Per daugiau nei tris dešimtmečius veiklaus vadovo iniciatyva muziejus buvo remontuojamas, pasipildė naujais eksponatais. Tačiau pastaruoju metu Vaižganto muziejus yra bene apverktinos būklės. 2018 metais rajono savivaldybė buvo numačiusi lėšas muziejaus remontui ir paskelbusi viešąjį  konkursą projektavimui. Tačiau kažkodėl remonto darbai pradėti nebuvo. Kodėl taip įvyko, klausėme muziejaus vadovo V. Bagdono.

„Viešąjį konkursą laimėjo projektavimo firma iš Kauno. Tik laimėję konkursą, bendrovės projektuotojai pradėjo dažnai važiuoti, atvykdavo net savaitgaliais. Matavo nuo apačios iki viršaus visą pastatą. Pradžioje sakė, kad reikia sutvirtinti pamatą, pakeisti supuvusiais lentas ir dar kažką.  Toliau jų apetitas augo. Sugalvojo, kad teks mums kažkur išnešti visą ekspoziciją, nes jie rengs šildomas grindis ir tualetą. Žinoma, kad projektavimo kaina pakilo kelis kartus, tad savivaldybė mokėti nesutiko sakydama, kad tiek lėšų neturi. Taip viskas ir sustojo. Vėliau išgirdome, kad konkursą laimėjusi firma nėra patikima. Pradžioje ji siūlo mažiausią kainą, vėliau eigoje ji kainą kelia, prigalvodama kuo daugiau darbų. Taip įvyko ir su mūsų muziejumi.

Tiesa, praėjusiais metais taip pat kažkas kalbėjo, kad bus skirtos lėšos muziejaus remontui iš kažkokių fondų. Tačiau ir vėl tylu. Norėčiau paminėti a.a. Alvyda Bitiną, kurio iniciatyva buvo sutvarkyta elektros instaliacija muziejuje. Būtume buvę visai be elektros.  Dabar gyvename, kaip ir anksčiau, apie remontus kol kas nieko nesigirdi. Nupjoviau žolę, sutvarkiau aplinką, sušvelnėjus karantino sąlygoms, lauksime ekskursijų. Gyvensime įprastiniu ritmu“, – problemas pasakojo V. Bagdonas.

Teiravomės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjos Daivos Gasiūnienės, ar yra tikimybė, kad  Vaižganto muziejus kada nors bus renovuojamas?

Plačiau „Šilelyje“

6 komentarai

 1. tai kur savivaldybės administracija panaudojo skirtas biudžeto lėšas, jeigu nei projektavimo darbai nenupirkti nei būtinieji avarinio šalinimo darbai nenupirkti. Toks istorinis paveldo objektas bene vienintelis Lietuvoje, o savivaldybės administracija neskiria jokio dėmesio dėl priežiūros.

  • Savivaldybės komentaras

   2018 metai buvo korupciją įtariamo komiteto steigėjo laikai. Viskas suprantama ir aišku.

   • tai pagal jūsų parašymą seka išvada, kad visa administracija ir Taryba su jos nariais kalti nes išleido pinigus ne tam kam buvo numatyta tiksliniame biudžete. Ar kaip ten toje pekloje, kur vienas dabartinis mero patarėjas galimai asmeninių interesų supainiotas patarimus teikė merui, kad iš politinio posto užimtų pareigybinį vadovo postą?
    Čia, manau, reikia klausti kritiško Juozo, kad paaiškintų ar išsakytų savo nuomonę.

 2. Keliauja į Kalėdų rezidencija į baltus namelius į viruso kupolą ,negi neaisku dar laikinu daktaru išeitinėms ..

 3. Jeugu rašoma, kad savivaldybei, kaip užsakovui nepatiko laimėjusios konkursą įmonės paslaugos, tai turėjo būti sutartis nutraukta ir pasamdyta kita įmonė pagal naują sutartį. Ar pinigai tik ištaškyti ir nei užsakyto projekto, nei tolimesnių darbų nebėra ir atsakingų taip pat nebėra. Čia ir seka išvada, kad savivaldybė apžergusi turtą negeba jo tinkamai nei saugoti nei eksploatuoti kaip priklausoma šeimininkui.

 4. Viskas visada prasideda nuo Statytojo (užsakovo) (ne)žinojimo ko nori. Manau ir čia taip buvo. Konkurso metu ar ba prieš projektuojant turėjo būti parengta projektavimo užduotis, kur nurodyti esminiai reikalavimai projektuotojams. Beje, jei suprojektavus darbų (reknsravimo/remonto) sąmata buvo per didelė – visada galima koreguoti projektą. Juk projekto sprendinius koreguoti tai pigiau, nei paskui pagal sprendinius vykdyti darbus. Šiaip tai projektuotojas negali jums nurodinėti ką jie darys – atvirkščiai – jūs turite nurodyti, o projektuotojas tik gali pasakyti ar tai neprieštarauja STR’ams, KTR’ams ir t.t. bei kaip tai lemia kainą.
  Mes savo įmonėje turime šūkį – „Klienatams, žinantiems ko nori – taikome nuolaidas“.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.