Savivaldybė suplanavo perimti pastatus… įsirengti viešbutį

Anykščių savivaldybė niekaip negali parduoti turimų nenaudojamų pastatų, kurie darko miestą. Tačiau iš patirties nepasimokoma – ketvirtadienį Anykščių rajono taryboje bus balsuojama, kad perimti dar du didžiulius pastatus, kuriuos planuojama paversti…. viešbučiu ir konferencijos salėmis.

Sprendimo projekte teigiama, kad Anykščių savivaldybė ruošiasi savo nuosavybėn perimti buvusios Anykščių technologijos mokyklos (dabar valdomus VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokyklos) penkiaaukštį bendrabutį ir valgyklą. Perimti šiuos pastatus pasiūlė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, kuri  2019 m. lapkričio 5 d. atsiuntė raštą „Dėl nekilnojamojo turto perdavimo savivaldybės nuosavybėn“.

Anykščių rajono savivaldybės valstybei nuosavybės teise priklausantį turtą paimti siūlė ir VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokykla, nes pastatai šiuo metu mokyklos reikmėms nereikalingi.

Anykščių rajono savivaldybės taryba rytoj balsuos už tai, ar sutinka perimti Anykščių rajono savivaldybės nuosavybėn valstybei nuosavybės teise priklausantį turtą.

Siūloma perimti buvusios Anykščių technologijos mokyklos ilgalaikį materialųjį nekilnojamąjį turtą: 94/100 pastato-bendrabučio(Ažupiečių g. 2B), kurio bendras plotas – 2 601,41 kv. m, aukštų skaičius – 5, statybos metai – 1988. Nurodoma, kad šio pastato likutinė vertė– 230 327,58 Eur.

Taip pat ruošiamasi perimti: pastatą-valgyklą (Ažupiečių g. 2), kurios bendras plotas – 704,49 kv. m, aukštų skaičius – 1. Likutinė pastato vertė –  139 313,45 Eur.

Teigiama, kad perėmus šiuos pastatus Anykščių rajono savivaldybės nuosavybėn, jie bus naudojami savarankiškųjų savivaldybių funkcijų – sąlygų savivaldybės teritorijoje gyvenančių neįgaliųjų socialiniam integravimui į bendruomenę sudarymas, savivaldybių sveikatinimo priemonių planavimas ir įgyvendinimas, parama savivaldybės gyventojų sveikatos priežiūrai, informacinės visuomenės plėtros įgyvendinimas, kūno kultūros ir sporto plėtojimas, gyventojų poilsio organizavimas, sąlygų verslo ir turizmo plėtrai sudarymas ir šios veiklos skatinimas – įgyvendinimui.

Anykščių rajono savivaldybės mero 2019 m. lapkričio 8 d. potvarkiu buvo sudaryta darbo grupė, kuri išnagrinėjo pateiktus pasiūlymus ir pasiūlė pastatus perimti Anykščių rajono savivaldybės nuosavybėn, juos įveiklinti ir panaudoti. Numatoma, kadangi šie pastatai yra šalia baseino, juos perduoti viešosioms įstaigoms „Sveikatos oazė“ ir Anykščių turizmo ir verslo informacijos centrui, o įveiklinti pastatus, kaip rašoma sprendimo projekte, „įrengiant viešbutį sportininkams, konferencijų sales, organizuoti maitinimą konferencijų dalyviams ir viešbučio svečiams, dalį patalpų naudoti informacinės visuomenės plėtros įgyvendinimui.“

Linas BITVINSKAS

20 Komentarai

 1. Puiku!!!!

 2. O kaip su atsiperkamumu, ar paskaičiuota? Ar nebus dar vienas biudžeto išlaikomas objektas

 3. O ko bibliotekoje viešbučio nerengia?

 4. koks ten dar viešbutis toje vietoje? Čia skiedalai. Logiška būtų padaryti socialinius būstus, gautų europinę paramą ir įrengtų butus.

 5. O kas jį išlaikys? 😀 vietiniai viesvbutukai ir poilsio namai apsidžiaugs konkurentų gave:D issikels netik ūkininkai bet ir viešbučiai iš Anykščių:))

 6. botanikas galetu viesnami irengti ?

 7. Gerai. Svarbu,kad ieško gerų sprendimų .

 8. Kas ten gyvens,tušti Anykščiai,niekas neatvaziuoja,protaukit ponai!

 9. Statis fabrikus -miestas prades klesteti atsiras jaunimo norincio užsidirbti..?

 10. Cha cha,jaunimas dirbt nemoka,tik pjankės rūpi

 11. didesnės nesąmonės negirdėjau. jeigu viešbučio reikia, tai seniai būtų įrengę

 12. Tauta dainuoja

  Ar buvai brolau kurorte
  Kuris virsta karvės tortu?
  Pastatai apleisti dygsta.
  Kaip vadinas jis? Anykščiai.

  Pried.:
  Tai gražiai nyksta
  Mylimi Anykščiai! 2k.

  Nusipaišė miestas gaidį
  Valdžia rajoną apleido
  Bėga bankai, dar mokyklos…
  Liks bažnyčia ir tupyklos…

  Pried.:
  Tai gražiai nyksta
  Mylimi Anykščiai! 2k.

 13. susiks viska ir bus eilinis tuscias pastatas anykscios 🙂

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.