Savivaldybė skolintis nežada

Karantinas gerokai sumažino pajamas į biudžetą. Kartu kenčia ir savivaldybės. Jau karantino pradžioje kai kurios šalies savivaldybės prakalbo, kad be paskolų neišsivers.

Prognozuojama, kad dėl koronaviruso krizės savivaldybėms šiemet nepavyks surinkti apie 250 mln. eurų planuoto gyventojų pajamų mokesčio, taip pat kai kurių kitų mokesčių, prognozuoja Finansų ministerija. Dalis miestų jau paprašė valstybės finansinės paramos.

Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas, Jonavos meras Mindaugas Sinkevičius teigė, kad tikslūs savivaldos biudžetų praradimai kol kas nėra žinomi, tačiau centrinė valdžia yra pažadėjusi juos kompensuoti. Taip pat turėtų būti kompensuotos ir išlaidos virusui suvaldyti.

Anykščių rajono mero pavaduotojas Dainius Žiogelis „Nykščiams“ teigė, kad anykštėnams skolintis nereikės.  „Suskaičiuosime pusmečio biudžeto pajamas, manau, kad skolintis savivaldybei nereikės, nes dar gavome papildomų pajamų“, – sakė, kad savivaldybės finansinė padėtis stabili, D. Žiogelis.

Anot ministerijos, savivaldybėms yra suteikiamos trumpalaikės paskolos, dėl jų jau kreipėsi Druskininkų, Vilniaus miesto, Zarasų, Pakruojo ir Utenos rajonų savivaldybės – joms jau paskolinta 18,9 mln. eurų.

Linas BITVINSKAS

12 komentarų

 1. pirma skolas atiduokit uz katilines

 2. pirmyn, visi skolinasi, ir mes neatsilikim.

 3. Superinis vadovas

  Atėjo į vicemerus su rimta vadovavimo patirtimi, tai ir problemas sprendžia operatyviai, nedalina pažadų, nekabina makaronų o darbai per metus rajone pajudėjo tiek, kiek per praėjusiys ketverius metus nebuvo padaryta.

 4. Geras vadovas savo pavaldinio gyvate nevadina…

 5. Tipo niekas Anykščiams jau nebeskolina…?

 6. katelščikas

  Už katilines turėjo sėsti i kaliuzę nemaža šaika ,bet ant Lietuvos gi nėra teisėsaugos.Išsidalino tris lemus litų ir dabar oriai leidžia laiką

 7. Jadze Svėdasų

  man nemaža patirtis rodo, kad skolinasi iš Valstybės tik verslūs, turintys apskaičiuotus veiklos planus žmonės. Ką gi gali pateikti Vyriausybei, norėdami pasiskolinti iš Valstybės mūsų anykšitietiška mišrainė, susirinkusi tik dėl savo spalvų puikavimosi 4-ių metų kadencijai vietinėje valdžioje?

  • nuojauta kužda, kad esi ne nuo Svedasų, o nuo sukiužusios Žliobiškio pirtelas ant Pelyšos upeliuko užtvankos, apžėlusios meldais, ir karklais, kranto

 8. Reikia primint kiek Tubis milijonų sutaupes paliko. Kieti dabar

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.