Savivaldybė skolinsis, kad dengtų kitą skolą

Gegužės 23 dieną vyksiančiame rajono tarybos posėdyje bus balsuojama, kad Anykščių rajono savivaldybė pasirašytų ilgalaikės paskolos sutartį su AB Šiaulių banku. Savivaldybė ims ilgalaikę  penkerių metų 315 516,20 Eur paskolą  2019 metais grąžintinos paskolos daliai grąžinti.

Prie sprendimo pridėtame aiškinamajame rašte rašoma, kad „pagal 2015 12 17 d. kreditavimo sutartį su AB Luminor banku Anykščių rajono savivaldybė yra gavusi 3 155 161,88 Eur paskolą, kurią per 10 metų lygiomis dalimis, t.y. po 315 516,20 eurų kasmet,  grąžina nuo 2017 metų. 2017 ir 2018 m. savivaldybė grąžino 631032,40 Eur. Negrąžintos paskolos likutis 2019 metų sausio 1 dienai yra 2 524 129,48 Eur. Šių metų birželio 30 d. pagal aukščiau minėtą sutartį Savivaldybė turės grąžinti 315 516,20 Eur AB Luminor bankui. Negrąžinus laiku paskolos, Savivaldybė turės mokėti 0,02 proc. dydžio delspinigius nuo laiku nesumokėtos sumos.“

Balandžio 25 dieną vykusiame jau naujai išrinktos rajono tarybos posėdyje anos kadencijos tarybai buvo replikuojama, kad,  tvirtinant 2019 metų biudžetą, 2019 metais grąžintinos paskolos dalis nebuvo numatyta išlaidose.  O nenumatė biudžeto išlaidose todėl, kad buvo „planuojama rasti geriausią būdą, tariantis su kreditavusiu banku, atidėti paskolos grąžinimą, t.y. pratęsiant grąžinimo terminą vieneriais metais. Tačiau kreditą išdavęs bankas bet kokį sutarties peržiūrėjimą vertino kaip sutarties sąlygų keitimą ir todėl banko marža visai negrąžintai paskolos daliai būtų pabrangusi daugiau nei 2 kartus“.

Taigi, kas kaltas, kad reikia skolintis, taip ir neaišku. Aišku tik vieną, kad pirmą metų ketvirtį  savivaldybė nesurinko užplanuotų piniginių lėšų, tad vykdomi projektai „suvalgė“ praeitais metais sutaupytas.

NYKŠČIAI

11 komentarų

 1. Dabartiniam merui problema . o butu Tubis tai reikala butu greit issprendes be jokiu tai paskolu emimo , pakoregaves tik islaidas ir problemos kaip nebuta.

  • Juodi Tubio darbeliai. Gerai, kad opozicija pakoregavo Tubio švaistūnišką biudžetą ir nebus švaistomos lėšos Vienuolio paminklo eiliniam remontavimui, eiliniam posėdžių salės sienų dažymui

 2. Oblius dar nepradėjo dyrbti jau skolinasi o pats po Italijas vazinejasi kilimu austi gėda! Dar reiks daugiau pasiskolinti nes kelionių daug obliukas po pasaulį sau nusimate!

 3. buve konservatoriai ir praskolino ANYKSCIUS ,juk kaltininkams net baudziamoji byla buvo iskelta ir sulaukta senaties termino

 4. tavo minimas gerasis meras ir sudėliojo biudžetą šiems metams jau įskaičiuodamas arba paskolos negrąžinimą, arba perskolinimą, tad….

 5. Viskas aišku, Tubio valdžia privedė prie skolinimosi.
  Kol Tubis buvo su liberalais, tai skolas mažėjo. Kai pradėjo mokėti 40 priemokas Gališankai ir Blazarėnui, atsirado skolos.

 6. Kodel rasote, kad “ Panasu , kad net nesiruosia.“ ? Ar sedite mero pasoneje ir daug matote? Gal daugiau demesio skirkite arbatos puodeliams ir gelems, o ne bandykite atidibineti Tubiui.

 7. FAKTAS KAIP BLYNAS

  Dar Nefo laikų skolos rajoną tebesmaugia!

 8. …ale alkan, į banks į valdžž…ryte ryj tuos pinigs, net bais užmigt…kai pagalvoji…tai kaip mat ,žiūrėk į ryts…geriau negirdėt į nematyt…bent tadum ramė mieg…

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.