Savivaldybė ruošiasi įrengti mobilų patikros punktą

Nors mūsų rajone sergamumas koronavirusu vienas mažiausių šalyje, tačiau neatmetama galimybė, kad virusas gali plisti, todėl Sveikatos apsaugos ministerijos sprendimu, visuose rajonuose turi būti įrengti patikros punktai.

Kada bus įrengtas patikros punktas ir kokių veiksmų imasi savivaldybės administracija, „Nykščiai“ klausė savivaldybės gydytojos Vaivos Daugelavičienės.

„Kol punktas neįsteigtas, mes vėl vykdome pavėžėjimą tų žmonių, kurie neturi galimybės savu transportu nuvykti į mobilųjį punktą tyrimams dėl koronaviruso. Jei anykštėnas užsiregistruoja karštosios linijos telefonu 1808 ir pasako, kad neturi su kuo nuvykti, jam bus duodamas mano telefonas. Penktadienį paskyrėme vairuotoją, kuris, reikalui esant, nuveš žmogų į mobilų punktą. Iki šios minutės dar niekas tokio pageidavimo nepareiškė. Vešime į Uteną, Ukmergę ar Panevėžį. Kur vežti, pasako karštoji linija, jie sistemoje mato, kur yra laisvų vietų, – aiškino savivaldybės gydytoja. – Kas dėl patikros punkto įrengimo, prasidėjo paruošiamieji darbai. Iki kada reikia įrengti punktą, nėra nustatyta tiksli data. Pirmiausia reikia  Sveikatos apsaugos ministerijai nusiųsti raštą su adresu, kur steigsime punktą. Tada Sveikatos apsaugos ministerija rašys įsakymą, kad punktą steigti galima. Įsakymas bus perduotas VšĮ Kauno miesto greitosios pagalbos stočiai, kuri turi karštąją liniją. Dar reikia nupirkti palapinę, ją apšiltinti. Reikia surinkti medikų komandą. Keturi medikai punkte gali dirbti keturias valandas, tada parą turės būti saviizoliacijoje. Reikės bent aštuonių medikų. Visi šie klausimai sprendžiami, pasirengimo procesas vyksta“.

NYKŠČIAI

18 komentarų

 1. jeigu jau taip tai be vetrinarijos specialistų mobilizacijos savivaldybei neišsiverst zarazos suvaldyme

 2. pries menesi reikejo mobilu punkta irenkti,o ne dabar galvoti kai saukstai po pietu.

 3. jau seniai laikas buvo pradėti įrenginėti,o kam tada reikėjo palapinei leisti pinigus,o jos tikrai nereikėjo. Niekas nieko nežino apie ir kur išsitirti galima iki dabar. Kas ką vežios ar patiems galima nueiti ir kur, ar reikia mokėti ir kiek. Pas mus informacijos nėra.

 4. Kur oficiali informacija kur ir kiek serga? Mes turime teise žinoti, visur informuojama, tik ne Anykščiuose, čia viskas slepiama

 5. Taip keista, jokios informacijos. Pažiūrėjus į savivaldybės puslapį, irgi tas pats. Kodėl laikinai nedirbs, jokios informacijos. Todėl ir plinta gandai. Juk nesvarbu, kas užsikrėtė – niekas nenorėjo ir nenori sirgti, bei kitų užkrėsti. Bet nors kokia informacija, neviešinant asmens turėtų būti pateikta rajono gyventojams. Va, o apie mokyklų darbą, kas kaip kame, tai yra. O čia – paslaptis kodėl? Jau posėdžiavo net vasarą nuotoliniu būdu… Keista ta mūsų išrinkta valdžia…

 6. O kam leisti pinigus pašiltintai palapinei, jei yra prie ligoninės du kioskeliai, mobiliam punkte ligoniams iš automobilių neleidžiama išlipti. Iš kur ruošiamasi gauti 8 darbuotojus? Pagal panelės pasakojimą , 4valandas padirbę, turės parą izoliuotis. Iš kur tokių gauti?

 7. Kada bus paskirtas į ligoninę naujas vadovas? Krizės akivaizdoje neatsakinga rajono valdžios pozicija turėti laikiną

  • Koalicijos partneriai taip nemano. Ligoninės vadovo darbas tenkina dar nuo to laiko, kai dirbo mero patarėju ir patarinėjo kaip rajono ligoninę valdyti! Paklauskite pačių medicinos personalo darbuotojų.

   • Tai, Onute, imkite ir klauskite. Ar jūs ta, kur šunį užanty nešiojatės? Turite laiko, apklauskite, gal korona prilips…

 8. Puiku, mes irgi turėsime patikros punktą.

 9. taigi rajoniniam vykdomojo laikrašty rašė, kad vadovai verčiasi per galvą dėl šito punkto įrengimo, o šindei brukš,- meras unt atostogų. Nesuprantu, kaip vienas pavaduotojas viskų padaris ? Jam ir gatves išrūšiuot, katras remontuot ir karantinų sukeravot ir dar naujų kioskų su palapini šildomu pastatyt. Taigi kol radijatoriams šilumos trasų praklos tai ir laikas laukuos javus sėt atais, kas gi sėsis už traktoriaus vairo, kai šitiek valdiškų darbų prikrauta?

 10. Pirkciau pora paršiuku ir mėsinių vištų …

 11. Vištų rajone ir šiaip daug- lašininių ir solidžiuose postuose.

 12. Besižavintis

  Iš paveikslo matosi, kad ponia galėtų būti labai stipri specialistė ir galėtų eiti gydyti koroninių ligonių.

 13. lekordinė višta

  Pritariu gaidžiui,lašininių vištų pilnos institucijos.

 14. Ar telefono numerį duos, ar patį telefoną,daug telefono aparatų reikia turėti, jei atsirastų daugiau norinčių skambinti dėl nuvezimo į karščio kliniką

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.