Savivaldos rinkimai vyks kitų metų kovo 5 d.

Seimas pritarė siūlymui eilinius savivaldybių tarybų ir merų rinkimus skelbti 2023 m. kovo 5 d.

„Konkreti tvarka ir terminai nustatyti šių metų rugsėjo pirmąją dieną įsigaliojusiame Rinkimų kodekse, kuris, be kita ko, numato, kad eiliniai savivaldybių tarybų ir merų rinkimai visose savivaldybėse rengiami vienu metu, ne anksčiau kaip prieš du mėnesius ir ne vėliau kaip prieš vieną mėnesį iki savivaldybių tarybų narių ir merų įgaliojimų pabaigos“, – pirmąją rudens sesijos dieną pristatydama nutarimo „Dėl 2023 metų Lietuvos Respublikos savivaldybių tarybų ir savivaldybių merų rinkimų paskelbimo“ projektą Nr. XIVP-1975(2) sakė Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Vyriausiosios rinkimų komisijos pateiktais duomenimis, anksčiausiai baigsis Trakų rajono savivaldybės tarybos, kurios nariai davė priesaiką 2019 m. balandžio 8 d., įgaliojimai. 2023 m. savivaldybių tarybų ir merų rinkimai turėtų įvykti laikotarpiu nuo 2023 m. vasario 8 d. iki kovo 8 d.

Už rinkimų datą skelbiantį nutarimą balsavo 119, nė vienas nebuvo prieš, susilaikė vienas Seimo narys. Nutarimas įsigalioja spalio 7 d.

Parengė Informacijos ir komunikacijos departamento Spaudos biuro vyriausioji specialistė Saulė Eglė Trembo

2 komentarai

  1. Butinai dalyvausiu ir suorganizuosiu kaimynus ir sutiktus praeivius dalyvaut ir balsuot uz sviesu ir sotu rytoju .

  2. O realiai paprastam žmogui koks skirtumas, kas rajono valdžioj? Skirtumas turbūt tik tiems, kas nori naujų postų arba išlaikyti esamas darbo vietas savivaldybės įstaigose/įmonėse. Juk projektai, numatyti savivaldybėje, vienaip ar kitaip bus vykdomi esant bet kokiai valdžiai. Tai koks tikslas eiti balsuoti tik tam, kad kažkas išsaugotų šiltas vietas ar užimtų naujas? Pažiūrėkit, savivaldybėj sulindę tik valdančiųsų draugai ar draugų draugai/draugės, pvz., Sigita, Donata, Aistė, Loreta , Veneta ir kt. – arba iš vienos kompanijos, arba jų antros pusės toj kompanijoj.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.