Savanorystė – pagrindas demokratijai

Rugpjūčio 5 dieną Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centre lankėsi Seimo narė Birutė Vėsaitė su kolege Orinta Leipute. Centre vyko seminaras tema „Organizacija – savanorystė ir pilietiškumas“. B. Vėsaitė, pristatydama projektą, sakė, kad savanorystės patirtis nevyriausybinėse  organizacijose yra didžiulė, nes ji yra Kauno moterų užimtumo informacijos centro įkūrėja.  „Kaune centrą įkūrėme prieš 25-erius metus. Tuomet daug moterų neteko darbo, joms reikėjo moralinio palaikymo ir pagalbos. Kai buvo nevyriausybinių organizacijų kūrimosi laikotarpis, tuomet mes gaudavome ir priėmėme pagalbą iš užsienio. Pradėjome rašyti projektus dar tada, kuomet Lietuva nebuvo Europos Sąjungos nare. Jau tada supratome, kad  savanorystė – pagrindas demokratijai. Kurį laiką savanoriavau Vietname tokioje organizacijoje, kuri užsiima vandenynų valymu. Šią organizaciją finansavo amerikiečiai. Vietname labai prasta ekologinė padėtis, vandenynas užterštas plastiku“, – pasakojo Seimo narė.

O. Leiputė taip pat kalbėjo apie savanoriavimą, apie tai, kad kasmet vis daugiau jaunimo įsijungia į savanorystę. Daug jaunimo, pasak lektorės, savanoriauja šalies gyvūnų globos centruose.

Apie savanoriavimą kalbėjo centro vadovė Elvyra Lasskaja: „Centre dirba 26 savanorės, kurios jau turi patirtį ir suteikia reikiamą pagalbą. Per karantiną centre pastoviai dirbo 7 savanorės, kurios dalindavo maistą, vežiodavo maisto paketus ir rūbų labdarą į kaimus“.

Renginyje dalyvavusios  moterys pasakojo apie tai, kur ir kada savanoriauja. Vienos prižiūri garbaus amžiaus kaimynus, kitos tvarko neprižiūrimus kapus,  sodina gėles šalia daugiabučių ar pamaitina beglobius katinėlius. Diskusijos metu neatsirado  tokių, kurios vienaip ar kitaip nėra kam nors padėjusios . Moterys diskutavo apie tai, kad labai svarbu, kas ateina iš šeimos. Visos pritarė minčiai, kad tik šeimoje  padedami gyvenimo supratimo, artimo meilės,  gerumo pagrindai ir kad dalyvavimas savanorystėje – tai neribotos galimybės pasireikšti meilei ir gerumui.

Dalina RUPINSKIENĖ

9 komentarai

  1. Kirkilinkes,Bebriu Seminaras. KOM PARTIJA ZYVA

  2. a kur centras randas , gal cia bibliotekoi ?

  3. veju vejai

  4. Ką gali Atvėsaitė apie savanorystę papasakoti? Kaip savanoriškai už verslininkų pinigus skraidė?

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.