Saulius Filipavičius tiki, kad teisingumas nugalės

 

Paskelbus, kad prieš teismą stos ilgametis Anykščių rajono Troškūnų parapijos klebonas Saulius Filipavičius, šiam įvykiui dėmesio skyrė pagrindinės šalies televizijos, laikraščiai.

Ūkis ir pusė milijono paskoloms

S.Filipavičius kaltinamas stambiu mastu galimai vykdęs neteisėtą finansinę veiklą – skolino pinigus už palūkanas. Tyrėjai paskelbė, kad pinigus S.Filipavičius bent 40 kartų skolino fiziniams ir juridiniams asmenims. Suteiktų paskolų suma – per pusę milijono eurų.
Taip pat tyrėjai išsiaiškino, kad S.Filipavičius ne tik tarnavo bažnyčiai, bet ir buvo įkūręs ūkį kaip ūkininkas, turi žemės, miško, gaudavo išmokas. Jam pateikti kaltinimai ir dėl aplaidaus buhalterinės apskaitos tvarkymo tiek savame ūkyje, tiek parapijoje.

Bankrutavus verslui išaiškėjo sumos

Istorija prasidėjo, kai 2018 metų kovo mėnesį Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) Panevėžio apygardos valdybos pareigūnai pradėjo tyrimą dėl Troškūnų Švč. Trejybės parapijos buhalterijos tvarkymo, mat nustebo, kad iš parapijos į vieną Kauno bendrovę sruvo pinigų upelis iš Troškūnų.
Teigiama, kad į tyrėjų akiratį parapija pateko tiriant drabužiais prekiavusios Kauno bendrovės „Prestižas“ bankroto aplinkybes. Maždaug prieš 4–5 metus vienu iš įmonės akcininkų trumpą laiką buvo Troškūnų parapijos klebonas S. Filipavičius.

Aplaidi buhalterija

„Pareigūnams įtarimų sukėlė nemenkos pinigų įplaukos iš Anykščių rajone įsikūrusios parapijos. Troškūnų Švč. Trejybės parapija „Prestižui“ paskolino apie 100 tūkst. litų (apie 29 tūkst. eurų), o S. Filipavičius – apie 68 tūkst. litų asmeninių (apie 19,7 tūkst. eurų) pinigų…. Šiuo metu „Prestižas“ yra bankrutavęs, o prieš 2 mėnesius vienas iš bendrovės vadovų už aplaidų apskaitos tvarkymą buvo nuteistas – jam skirta 9,8 tūkst. eurų bauda…. Pasidarė įdomu, ar išties dvasininkai galėjo paskolinti tokią didelę sumą – apie 168 tūkst. litų (apie 48,7 tūkst. eurų) prekybininkams. Taigi Troškūnų Švč. Trejybės parapijos buvo paprašyta pateikti reikiamus dokumentus. Tuomet ir paaiškėjo įdomių dalykų. Išaiškėjo, kad parapija vestuvėms ir kitiems renginiams nuomojo bažnyčiai priklausančias vienuolyno patalpas. Užsakymų būta nemažai, nes prieš 4–6 metus parapija gavo apie 600 tūkst. litų pajamų. Parapijoms, kaip ir bet kokiam juridiniam asmeniui, gaunančiam pelno, privalu pildyti metines pelno deklaracijas ir jas pateikti mokesčių inspekcijai. Prokuroro žiniomis, parapija ne tik nemokėjo mokesčių, bet dar ir prašė mokesčių inspekcijos atleisti ją nuo deklaracijos pildymo, nes esą jokios veiklos nevykdo“, – rašyta panskliautas.lt publikuojamame Dariaus Krasausko straipsnyje „Klebonas ir verslas“.

Teigia, kad jokio nusikaltimo nepadarė

2018 metais teigta, kad FNTT Kauno apygardos valdybos pareigūnai surinktą medžiagą perdavė Panevėžio mokesčių inspekcijai. Buvo suskaičiuota, kad Troškūnų Švč. Trejybės parapijos nesumokėti mokesčiai siekia apie 25 000 eurų. Tačiau su delspinigiais ir skola jie gali išaugti ir dvigubai.
S. Filipavičius yra viena iš centrinių Troškūnų miesto asmenybių, palaikantis aktyvų kultūrinį gyvenimą. Už savo kleboną mūru stoja troškūniečiai.
S. Filipavičius apdovanotas Lietuvos nepriklausomybės medaliu (2000 m.). Jis buvo išrinktas europietiškiausiu anykštėnu (2003 m.). Lietuvos kultūros centrų asociacija jam skyrė „Auksinio fenikso“ apdovanojimą „Geriausio metų kultūros centro partnerio“ nominacijoje (2016 m.).
2016 metais S. Filipavičiaus kandidatūra buvo pasiūlyta gauti Anykščių garbės piliečio vardą, tačiau klebonas paprašė Anykščių rajono tarybos nesvarstyti jo kandidatūros.
Pats S, Filipavičius televizijoms sakė, kad nekomentuos jam metamų kaltinimų. „Jokio nusikaltimo nepadariau, kai bus teismo sprendimas, tada komentuosiu. Tikiu, kad teisingumas Lietuvoje yra, teisybė nugalės. Lietuvoje gal tik prokurorai gali komentuoti procesus, kol jie nepasibaigę“, – „Lietuvos ryto“ televizijai kalbėjo S. Filipavičius.
S.Filipavičiui gresia piniginė bauda. Tyrimo metu nustatyta beveik 40 pinigų skolinimo atvejų, iš viso fiziniams ir juridiniams asmenims buvo suteikta paskolų už beveik 550 tūkst. eurų. Manoma, kad dvasininkas iš šios veiklos gavo ne mažiau kaip 13 852 eurus pajamų, nors neturėjo leidimo verstis paskolų teikimu.
Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Utenos apylinkės teismo Anykščių rūmams.

NYKŠČIAI

23 komentarai

 1. Kaip daroma sensacija.
  Paskolino 50 000 EUR pusei metų, paskola grąžino ir vėl paskolino kitam. Taip per 5 metus sudėjus gaunasi 500 000 EUR

 2. Nu kunigai euruose vartosi, paveikslai automobiliai ir t.t. o mes už juos dar ir mokesčius sodrai ir medicininį draudimą turim sumokėt, o jie ką parėmė finansiškai, tie {gerbemieji verslininkai}?

 3. Tai žinoma – nekaltas

 4. eik ir tu i kunigus , bet gal smegeneliu neuzteks… , svarbu moki kitu pinigus skaiciuot

 5. Tikiu Dievu ,bet tikrai ne kunigais

 6. saunuolis klebonas , laikykis ir neklausyk situ blevyzgu , pas mus tokia politika,tai gera suzlugdyt,o parazitu niekas neliecia… visi valdininkai ar verslininkai skolina vieni kitiems pinigus, bet kad kazkokius mokescius atnestu girdet neteko

 7. Pritariu, kad sensacijomis išsilaiko daug kas.Bet, dėja, nevisi tai supranta.

 8. kokio jis teisingumo nori ,iskirtinio,istatymai visiems vienodi turi buti,pasibaisetina

 9. Nuomonė iš šalies

  Teko perskaityti straipsnius, kuriuose tyrimai rodo, kad „leidžia manyti“ kad buvo taip o ne kitaip.Tai dar nieko nereiškia, bet, kad formuojama nuomonė, kad manytume negatyviai, tai labai matosi.Žmonės ne kvailiai.Esu susižavėjęs troškūniečiais, kurie palaiko savo kleboną.Tik su tokia bendruomeniška visuomene galima nuveikti gražius ir prasmingus darbus.Tokie poelgiai leidžia suprasti, kas yra bendrystė, pagarba, vienas kitam pagalba, stoti vienas už kitą.Dėja, didmiesčiuose jau to senai nebėra.

 10. O kunigas ar žino 10 dievo įsakymu????

 11. Kažkam užkliuvo. Netikiu . Tegul visi tiek padaro, kiek jis yra padaręs dėl žmonių.

 12. tik nereikia lia lia …avinėliai nekaltieji…

 13. Ir kunigai daro nuodemės.

 14. Nuostabus žmogus, geras kunigas.Daugelis rašančių patys praradę žmogiškumą.Neteiskite ir nebūsit teisiami.

 15. ka jis yra padares gero dykai

  • Tau matau nedaeina,ot daug nesusipratėlių ant Anykščių.
   1.Leidžia nemokamai naudotis visomis patalpomis .
   2.Kasmet tonomis dalina seniūnijis gyventojams labdarą; dviračiai, riedučiai, baldai, drabužiai.
   3.Ne valstybės lėšomis o asmens pastangų dėka suremontavo, renovavo vienuolyną.
   4.Nepasiturinčius laidoja, krikštyja, tuokia nemokamai
   Rūpinasi nemokamu gyvenyojų kultūriniu švietimu.
   Daugiau neberašysiu, nes labai daug.Viską sunku išvardinti.

 16. o tu ka ? dykai zinok tik suris slastuose

 17. Visada lengviau zmogu apjuodinti, negu pagirti uz gerus darbus, uz pagalba . Lietuviui smagu kita apdergti. I savo seimas paziurekit, i gimines .

 18. Kunigai iš mūsų tarpo. Jų būna įvairių, ir sąžiningų ir ne.

 19. Tokio dvasingo kunigo reikia paieškoti. Kad rūpinasi ir kažkaip išlaikyti parapiją stengiasi – tik pagirtina. O kad pavyduoliai, net nežinantys katroj Lietuvos pusėj tie Troškūnai, neįsivaizduojantys kokie jie buvo ir kokie kunigo dėka yra dabar, bliauna ir purvais drabstosi- tai čia tipiškas lietuvių požymis-kuo daugiau kitą apšiki, tuo švaresnis sau atrodai…

  • Jei kunigas nieko neturi,tai iškalba,kad parapijiečiai maitina,rengia ,šildo.
   Jei turi savo ,tai vėl blogai,kam turtus krauna.O kaip senatvėj gyvent?Laukt
   iš parapijonių duonos kąsnelio,vandens šlakelio.Jau mes,pensininkai vos galą
   su galu suduriam.

 20. Baisus velniai jie

 21. davatka ar ne pirma eini išpažinties parašyk bent vardą savo.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.