Saulius Filipavičius išteisintas visiškai ir galutinai

4 metai – tiek laiko vyko Troškūnų klebono Sauliaus Filipavičiaus tampymas po teismus. Pagaliau šiandien Aukščiausiasis teismas padėjo tašką.

Aukščiausiasis teismas atmetė Panevėžio prokuratūros kasacinį skundą ir paliko galioti Panevėžio apygardos teismo Baudžiamųjų bylų teisėjų kolegijos sprendimą dėl Anykščių teismo rūmų nuosprendžio, kuriuo jis buvo pripažintas kaltas dėl aplaidaus parapijos ir savo asmeninio ūkio buhalterinės apskaitos tvarkymo. 2021 m. kovo 23 dieną teisėjų kolegija, kurią sudarė teisėjai Danutė Švitinienė, Daina Vaidachavičienė ir Evaldas Varnas visiškai išteisino S. Filipavičių. Teisėjai tiek dėl aplaidaus parapijos, tiek dėl savo asmeninio ūkio buhalterinės apskaitos tvarkymo nusprendė taip pat: „Saulių Filipavičių išteisinti, kadangi nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių“.

Šis sprendimas ir buvo apskųstas Aukščiausiajam teismui, kuris patvirtino, kad S.Filipavičius nekaltas dėl jam mestų kaltinimų. Priminsiu, kad 2020 metų liepos 31 dieną Anykščių teisme paskelbtas nuosprendis Troškūnų parapijos klebono S. Filipavičiaus byloje. Teismas, pripažinęs S. Filipavičių kaltu dėl aplaidaus parapijos ir savo asmeninio ūkio buhalterinės apskaitos tvarkymo, skyrė jam 80 MGL dydžio baudą (kiek daugiau negu 3000 eurų). S. Filipavičius nesutiko mokėti baudos ir Panevėžio apygardos teismui apskundė šį Anykščių teismo rūmų nuosprendį. Jis apskundė du jam inkriminuotus nusikaltimus, už kuriuos nuteistas, o dokumentu iš Finansų ministerijos teismui siekė įrodyti tyrėjų ir, anot jo, provincijos teisėjų neprofesionalumą. „Labai smagu, kad dar yra Lietuvoje teisėjų, kurie nėra teisiniai beraščiai“, – po išteisinimo kalbėjo S.Filipavičius. Aukščiausiasis teismas padėjo galutinį tašką šioje istorijoje.

Paklaustas, kaip jaučiasi, ar palengvėjo išgirdus jam palankų sprendimą, S.Filipavičius „Nykščiams“ sakė, kad dar reikia laiko. „Visą laiką žinojau, kad aš nieko nepadariau, nieko nenuskriaudžiau ir niekam nė cento žalos nebuvo. Kai tave 4 metus dusina, turi išmokti kvėpuoti pridusintas. Manau, kad reikės kelių mėnesių, kol vėl išmoksiu kvėpuoti laisvai, kol nusiims psichologinė įtampa“, – kalbėjo S.Filipavičius.

Linas BITVINSKAS

11 komentarų

 1. Nuoširdžiai džiaugiuosi,kad teisybė nugalėjo. Ramių Šv.Kalėdų ir daug,daug sveikatos..Tik įdomų kaip jaučiasi skundikai.

 2. Ačiū Dievui, tai ir turėjo įvykti, bet …kas kompensuos prarastos sveikatos dalį….

 3. Rita Belazarienė

  Su šv. KALĖDOMIS.
  Pagarba asmenybei.
  Bet kas buvo skundikai? Negi šiais technologijų laikais jie yra ir liks nežinomi Judai?

 4. alfredas.savickas@gmail.com

  Alfrydas Savickas , sveikinimai , gaila kad Jūs taip ilgai kankino , teisybė nugalėjo , sveikatos ir gražių švenčių.

 5. Sveikiname .Jau pradžioje jaučiau kad bus nekaltas.

 6. teisėjos Gavėnienės komentaro.

 7. Palaikanti Saulių

  Super žinia. Buvo tikėtina iš karto. Bet reikia kartais praeiti tokį kelią, kad įtikintum. Buvo tokių atvejų ne vienas Anykščiuose. Tikrųjų pažeidėjų nemato niekas, arba bijo, arba toleruoja.

 8. šitiek metų tampė žmogų ir kiek gyvenimo metų sutrumpino, beširdžiai

 9. kodėl jam piniginės kompensacijos nepriteise

  iš valstybės(teismai valstybės) ar teisėjų atlyginimui už savo darbo broką? Dar ne viską padarė,reikia duoti kompensaciją

 10. Kodėl dabar tyli plačioji žiniasklaida? Tuomet tai buvo sensacija! O dabar tai ką, mažesnė?! Nekaltą visų didžiai gerbiamą žmogų kaip šakalai užpuolė ir kandžiojo iš visų pusių. Viešinkit, rodykit dabar, kaip atsiprašoma, atgailaujama. Nesulauksime…

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.