Saulius Filipavičius deklaruodavo paskolas ir sumokėdavo mokesčius

Anykščiuose vykusiame Troškūnų klebono Sauliaus Filipavičiaus teismo posėdyje auditorius teigė, kad jis teisiamas už tai, kas leidžiama Lietuvos banko, o kad tai būtų veikla auditorius neįžvelgė.
Auditorius Česlovas Maculevičius teisme nagrinėjo S. Filipavičiaus teiktas paskolas. „Komercines paskolas Lietuvos bankas neapriboja. Komercinė paskola, jeigu ji nėra susieta su turto įkeitimu, nereikalauja jokios specialios licencijos“, – kalbėjo Č. Maculevičius, nurodydamas, kad neteisėta veikla gali būti tik ta, kuri reikalauja specialios licencijos.
„Peržiūrėjau daugumą paskolų (S. Filipavičiaus suteiktų – red.pastaba) ir jos buvo nekomercinio pobūdžio. Kalbėti, kad jos buvo neteisėtos, jokio ekonominio pagrindo nėra“, – sakė Č. Maculevičius.
Pasak jo, S. Filipavičius suteikė tik kelias paskolas, kurios buvo su palūkanomis. Jis kalbėjo, kad per 7 metus nuo 600 tūkstančių apyvartos buvo gauta tik 2,2 procento palūkanų, o jeigu išdalinus per metus, tai palūkanos 1 metams sudarė vos 0,3 procento, kai infliacija Lietuvoje siekė 0,4 procento. Auditoriaus teigimu, nėra pagrindo teigti, kad tai verslo veikla, nes tokias palūkanas kreditus teikiančios bendrovės gauna per tris dienas. „Skaičiai akivaizdžiai rodo, kad tai jokia ne veikla. S. Filipavičius ne tik negavo naudos, bet jo lėšos per tą laiką net nuvertėjo. Palūkanos nekompensavo tų pinigų, kuriuos jis leido į apyvartą“, – sakė jis.
Tuo labiau, kad tai nebuvo „slapta“ veikla, nes suteiktas tas paskolas, už kurias gaudavo palūkanas, S. Filipavičius deklaruodavo.
S. Flipavičius „Šileliui“ sakė, kad iš paskolų gautas palūkanas deklaruodavo mokesčių inspekcijoje ir už jas sumokėdavo mokesčius. „Deklaruodavau kasmet, sumokėdavau mokesčius, be to, dar ir patikslinau, ir dar primokėjau kažkada“, – apie tai, kad viskas buvo daroma oficialiai ir mokesčiai buvo sumokami sakė „Šileliui“ S. Filipavičius.
Linas BITVINSKAS

4 Komentarai

  1. Akivaizdu, nors ir neįtikėtina.

    Jei Saulius Filipavičius deklaruodavo paskolas ir sumokėdavo mokesčius, jei teisme bus tai įrodyta – visi kaltinimai nuo atšoks. Ir kaltintojai taip pat.

  2. klausimėlis

    o kodėl troškūniečiams – parapijiečiams tokios geros paskolos neteikiamos ?

  3. Teikia, peržegnos kapą skolon

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.