Sauliaus Filipavičiaus byloje pateikta audito medžiaga

Sausio 10 dieną Utenos apylinkės teismo Anykščių rūmuose toliau vyko Troškūnų Švenčiausiosios Trejybės
klebono Sauliaus Filipavičiaus baudžiamosios bylos nagrinėjimas, kuriame teismui pateikti papildomi dokumentai. Trumpame teismo posėdyje nutarta į kitą posėdį iškviesti kratą atlikusius pareigūnus ir auditorių.

Bylą nagrinėja teisėja Zita Gavėnienė. Informuota, kad teismui pateikta parapijos kasos knyga, ūkininko žurnalas, advokatas Romualdas Mikliušas teismui pateikė ir auditoriaus išvadas. „Kaltinimas teigė, kad apskaitos nustatyti neįmanoma. Tokiais atvejais pagal teismų praktiką privaloma įrodyti, kad yra priešingai, tai auditorius atstatė apskaitą, prašau prijungti“, – sakė advokatas R. Mikliušas. Kad apskaitos auditorius galėtų įvertinti parapijos finansinius reikalus, reikėjo gauti vyskupo leidimą, auditą atliko Česlovas Maculevičius.
Teisėja teiravosi S. Filipavičiaus apie parapijos apskaitos dokumentus ir apie jo, kaip ūkininko, dokumentų pildymą. Teisėja klausė, kodėl ūkininkaujama nuo 2003 metų, o žurnalas pildomas nuo 2009 metų. “Apskaita visada buvo pildoma ir fiksuojama, gal pas mane yra kur nors kitame sąsiuvinyje ar lapuose. Klausiau, ar man ieškoti, auditorius sakė, kad 10 metų terminas, nebūtina. Pareigūnai, kurie darė kratą, padarė namuose chaosą“,- sakė S. Filipavičius. Jis kalbėjo, kad visi dokumentai buvo sudėti vienoje vietoje, bet nežino, kodėl kratą atlikę pareigūnai jų nepaėmė. „Kaip nepaėmė ir parapijos kasos knygos, jie turbūt pagalvojo, kad aukos nėra mokestinis objektas, kaip ir mokesčių inspekcija, nereikalavo“, – kalbėjo S. Filipavičius. „O jūs nematėte reikalo juos parodyti?“, – klausė teisėja. „Ne, aš pasimetęs buvau ištrauktas iš patalo ankstyvą rytą“, – sakė S. Filipavičius.
S. Filipavičius teigė, kad ūkininko žurnalą ne tik pildė, bet rodė ir mokesčių inspekcijos pareigūnams, o jie priekaištų neturėjo. „Man sakė, kad jei visi taip pildytų, būtų gerai, būtų beveik ideali tvarka“, – kalbėjo klebonas. Jo ūkio pajamas sudarė iš Nacionalinės mokėjimo agentūros gaunamos išmokos ir gautos lėšos už parduotą šieną.
O dėl parapijos lėšų S. Filipavičius kalbėjo, kad nuo atvykimo į Troškūnus pats pildė parapijos knygą, bet vienu metu jis žurnale lėšų judėjimo nefiksavo, nes buvo „minusas“ – išlaidos didesnės už pajamas. „Viskas pagrįsta dokumentais“, – kalbėjo S. Filipavičius. Teisėjai paklausus, kas yra rinkliavos, S. Filipavičius sakė, kad tai rinkliavos bažnyčioje per Mišias vieną kartą per mėnesį ir per didžiąsias šventes. „Atvykęs radau tokią tvarką ir iki šiol jos nekeičiu, širdis neleidžia matant sunkų Troškūnų parapijiečių gyvenimą, aukas rinkti dažniau nei kartą per mėnesį“, – aiškino teisėjai S. Filipavičius.
Pateikta audito medžiaga didelės apimties, prokurorams prireiks laiko susipažinti, kitas teismo posėdis numatytas vasario mėnesį. Kadangi kaltinimas nesutiko, kad kratą S. Filipavičius namuose atlikę pareigūnai tariamai „Sukėlė chaosą“, į šį posėdį bus kviečiamas auditorius ir kratą atlikę pareigūnai.

Linas BITVINSKAS

8 komentarai

  1. o tai kas menesi mazai ,ant metu viena kart

  2. jooncebroAisteneritanviliusaslinance

    Oi zmones pavyduoliai.fui

  3. Toke jau lietuva.vieni kitiems gerkles perkasti gali.nu juokinga ir graudu.tegul visose baznyciose buna tokie kunigai kaip sis tai ne vien bobules lankysis ir jaunimas.esu ne karta susidurusi kai dar i mokykla ejau ir visa klase su dziaugsmu eidavom i mises budami vos 12 metu.

  4. O ko man ten lankytis ir pasakų klausytis juk knygų galima pasiimti bibliotekai ir pasisakyti pasakai čiu įvarių

  5. SĖkmės puikiam klebonui.Teismas yra teisingas ir teisėja yra labai protinga manau, kuri tikrai viską mato.O, kad pas šį kunigą žmonės važiuoja iš visos Lietuvos, ir jį gerbia ir myli parapijiečiai, tai įrodo, kad tokių kunigų reikia Lietuvai.

  6. Geresnio kunigo nežinau.Asmeniškai nepažįstu, bet keletas faktų, su kuriais teko susidurti, leido manyti, kad labai geranoriškas, paprastas, teisingas ir tolerantiškas dvasininkas.

  7. Kad tik tiek Lietuvoje butu problemu ,Kiek ispes valstybe 5000 euru o darbo valandos sekimas teismas tai i pliusa ar i minusa nesakau kad kaltu baust nereikia bet jei ziuretumem kiek zmogus daro bendruomenei tai manau kad tokiems zmones reikia leisti kad ir ,,nevisai svariai ,,uzsidirbti nes zmogus skiria pinigus ne pralobti o padeti Troskunams neskaitant to kad dar ir grazina tikejima i baznycia jaunajei kartai kuri krykstija vaikus ne Anyksciuose o Traskunuose nes sis kunigas ikunija tikraji sielu ganytoje o ne baznycios tarna

  8. Klausimas kyla dabar natūraliai, nesekiau šios bylos, bet iš neturėjimo ką veikt, bandau skaityt visus esamus ir buvusius straipsnius. Tai dabar peršasi išvada, kad čia kažkas tiesiog baisiais skundais ir savo ambicijų tenkinimui nori „išfutbolint“ vieną normaliausių kunigų iš savo vietos.Teko kalbėti atsitiktinai su vienu Troškūnų žmogum, tai žmogus gyvenantis 30 metų kaimelyje, sako nuostabesnio kunigo nežinantis.Tai kaip čia išeina, niekaip nesuprantu, niekas nenuskriaustas, visi mokesčiai sumokėti, parapijos nariai atsiliepia apie žmogų tik iš geros pusės, tai kur čia dar toliau knisamasi, tik Lietuvoj taip gali būt.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.