Saugi kaimynystė – ir Anykščiuose 

Birželio 19 d. – vagysčių iš gyvenamųjų patalpų prevencijos dienos Europoje minėjimas. Prie šios akcijos prisijungė ir Lietuvos policija. Minint šią dieną, Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Anykščių rajono policijos komisariato pareigūnai, kartu su Anykščių miesto Ramybės mikrorajone įkurtos saugios kaimynystės lydere Jolita Gečiene, policijos rėmėjais bei jaunąja policijos rėmėja lankė minėto mikrorajono daugiabučių namų gyventojus.

Prie prevencinės akcijos taip pat prisidėjo Ramybės seniūnaitijos seniūnaitė Inaida Kamarova. Šis mikrorajonas pasirinktas neatsitiktinai – 2019 metais čia jau įvykdytos 2 vagystės – apvogtas vienas butas bei daugiabučio namo rūsys. Akcijos metu buvo tikrinama, ar gyventojai, būdami namuose, užsirakina duris, ar laiko užrakintas pagrindines rūsio duris taip pat buvo dalinami informaciniai lankstinukai, diskutuojama apie apsaugos priemones. Tik vienas duris pareigūnai rado neužrakintas. Pokalbio metu gyventojai patys pripažino, kad tai nėra saugu, tačiau duris užsirakinti tiesiog pamiršta. Gyventojai taipogi buvo skatinami burtis į saugių kaimynysčių grupes – įrodyta, kad saugios kaimynystės veiklas vykdančiose teritorijose, kur kaimynai kartu stebi aplinką ir rūpinasi vienas kito saugumu, vagysčių ir kitų turtinių nusikaltimų skaičius gerokai sumažėja. Kaimynų pažinimas yra pirmasis žingsnis, padedantis kurti saugią aplinką. Pažymėtina, kad minėtoje saugioje kaimynystėse 2017-2019 metais vagysčių neužregistruota. Policija pataria imtis visų įmanomų priemonių, padėsiančių apsaugoti turtą nuo vagysčių. Išvažiuodami ar išeidami iš namų įsitikinkite, kad užrakinote būsto duris, uždarėte langus, užrakinote garažus ir pagalbines patalpas. Kiemuose ar kitose mažai apsaugotose patalpose nereikėtų palikti vertingų namų apyvokos ar ūkio prietaisų, kurie galėtų privilioti ilgapirščius. Taip pat svarbu paliekant dviračius, juos prirakinti, o mobiliojo ryšio telefonus visados nešiotis su savimi. Be priežiūros palikti daiktai – lengvas grobis ilgapirščiams.

Akvilė Gabrilavičienė

Vienas komentaras

  1. Šaunu, kad kaimynystė vieninga, bet niekada negali žinoti, kas nutiks, aš nepasitikėčiau vien svetimomis akimis užmestomis į namo kiemą/namą. Kameros ir signalizacija niekada nepakenks. https://www.essecurity.lt/lt/apsaugos-sistemos

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.