„Samsung Mokykla ateičiai“ prizas keliaus į Anykščius

Ketvirtasis pedagogų mokymų programos „Samsung Mokykla ateičiai“ 10 tūkst. eurų prizas atiteko Anykščių Antano Vienuolio progimnazijai. Šios mokyklos pedagogų komandos parengtą skaitmeninių pokyčių projektą MIT:AS komisija pripažino kaip didžiausią naudą mokiniams ir jų ugdymui turėsiantį darbą.

Iš viso dėl tradicinio „Samsung Mokykla ateičiai“ prizo, skirto gerinti laimėjusios mokyklos IKT (informacinių ir komunikacinių technologijų) infrastruktūrą, rungėsi 12-os Lietuvos mokyklų pedagogų komandos, dalyvavusios „Samsung“ sukurtoje skaitmeninių gebėjimų tobulinimo programoje.

„Samsung Mokykla ateičiai“ vertinimo komisijos pirmininko KTU E. mokymo technologijų centro vadovo Gyčio Cibulskio teigimu, visų komandų parengti projektai buvo stiprūs ir ambicingi, tačiau anykštėnų komandos produktas komisijai pasirodė labiausiai išbaigtas.

„Jautėsi išties didelis įdirbis, projektas jau turi savo platformą ir yra visiškai parengtas įgyvendinti. Galbūt kai kurie projektai buvo ambicingesni, tačiau šis, akivaizdu, gavęs techninę paramą bus tikrai įgyvendintas ir duos apčiuopiamą naudą“, – sakė G. Cibulskis.

Pasak komisijos pirmininko, išrinkti geriausią projektą buvo gana sudėtinga užduotis. „Visi pristatyti projektai puikūs, įtraukiantys ne tik moksleivius ir mokytojus, bet, dažnai, ir tėvus. Matome, kad išmaniosios technologijos tikrai ateina į mokyklas, o mokytojai pasiryžę tobulėti ir jas taikyti“, – teigė. G. Cibulskis.

Kaip sakė Anykščių Antano Vienuolio progimnazijos direktorė Jurgita Banienė, mokymosi platforma MIT:AS kurta atsižvelgiant į kylančius bendrus iššūkius mokykloms bei konkrečias jos vadovaujamos mokyklos problemas – bendrame šalies kontekste progimnazijos mokiniai atlikdami standartizuotus kognityvinių gebėjimų testus nesiekė šalies vidurkio.

„Nusprendėme, kad pasitelkę IKT ir mokydami išmaniai galime ugdyti kritiškai mąstantį, atvirą ir sumanų žmogų“, – sakė J. Banienė.

A. Vienuolio progimnazijos mokytojų sukurtoje platformoje talpinamos užduotys mokiniams, mokytojų ir mokinių sukurti darbai, mokytojams pateikiamos nuorodos į naudingas programėles, kurias galima pasitelkti mokymo procese, bei instrukcijos, kaip jomis naudotis.

Gautą 10 tūkst. eurų vertės prizą Anykščių A. Vienuolio progimnazijos komanda galės išleisti „Samsung“ technologijoms įsigyti, kurios pagerins mokymosi įstaigos IKT infrastruktūrą ir leis mokytis dar išmaniau.

 

5 komentarai

 1. Didžiausi sveikinimai šauniausiai mokyklai !!! Smagu matyti mielus mokytojus. Sėkmės!

 2. Bet kurios informacines sistemos pagrindas turinys 90% ir 10% funkcionalumas….

  KUR SKAITIMENINIAI VADOVELIAI IR SKAITMENINE METODINE MEDZIAGA GERBIAMI PEDAGOGAI.
  ZUIKUCIUS IR BALIONELIUS PASKUI BUVO GALIMA APIPAVIDALINTI.

 3. Paklausk mūsų ministrės. Gal ką protingo paporins. O šie pedagogai imasi iniciatyvos ir patys, aukodami savo asmeninį laiką, žinoma, už dyką, kuria skaitmenines užduotis vaikams.

 4. Uzduotys tai jau turinys. SKAITMENINE MEDZIAGA. Arba Metodika. As tik paklausiau, nes is straipsnio neaisku kas padaryta.

  Lietuva atsilikusi elektronineje leidyboje del vienos paprastos priezasties. Taip ji paprasciau kontroliuoti finansine prasme. Priversti visa sali pirkti brangu „popierini“ versla….

  Bet suskaitmeninti savo dalyko metodine medziaga gaii bet kuris pedagogas…
  Tai nebus legalu, bet bet kuri popierini leidini bet kuri, galima labai nesunkiai suskaitmeninti..

  1 Veiksmas suskenuojam knyga…. Eelementariai skeneriu. Pats ilgiausias etapas. Geriausiai kai pajungti vaikai. Lapas po lapo. Gausim tarkim is 200psl knygos 100 jpg paveiksleleliu…. Toliau man asmeniskai paversti skaitmenine knyga uztruktu kelias minutes…

  2 Fine reader programa jpg konvertuojam i word….

  3 Redaguojam koreguojam worde atsiradusias paklaidas, jei kokybiskas scenas ju beveik nebus…

  4 , wordini faila-byla konvertuuojam i skaimeniniu knygu formata epub…

  5 ivaldom smartfonines knygu skaitymo programeles. pvz Cool Reader ir parodom rezultat sustabarejusiom ciocem kurios vis dar kudakuoja, o man patinka gyva knyga. gyva yra gyva. Ir jos vis dar dziaugiasi seniai nebepopierium. o vidramzio lygio blizganciomis lakierkomis. Popierius dega. Tai negyva o plastmase sustabarejum smegenelem..

  6 Dar geriau si faila ikeliam i realia knygu skaitykle, su elektroniniu popieriu. Ciocem su lakierkomis nerodyt. Gali gauti infarkta suvokusios kokiam iliuziju pasauli gyvena pleze su savo „GYVA KNYGA“. nes taps neaisku, ne tai joms is tikro reikia tu gyvu lakierku pleze ties SPA… garsiajame pleze… Ne tai jos nezino kaip atrodo reali elektronine sistemine medziaga ir su kuom ji valgoma…

  Ne tai lakierkos skirtos kad princai is keturiu zvaigzduziu garsios pilies, jas is karto pagal blizgancia lakierka jas pastebetu, kokios jos nuostabios , nepakartojamos ir orginalios sioje kudroje…. Oi atsiprasau tai Kulturineje programoje…
  ______________________________________

  STOP KVAZIMODE VEL PAKLODES EINA!!!

  Nu vienu zodziu esme mano nuomone tokia. Ni tai tos princeses per mazai kurkia, ni tai vis dar tie princai i 4 zvagzdziu kelrode pili vis dar neatvyksta kurie varles buciuoja. Bet tai vis dar sventos zemelai ni skaitmeniniu knygu. ir vis dar tos princeses su blicganciom lakierkom nosis nudabinusios nuo spa grizta, kuriu tokiu nuostabiu ir nepakartojamu joks princas nepastebejo ar pro sali praejo…
  Ir vel ta pati kitos dienos eiline melodija, is ryto isviepus plastmasine dirbtina sysyna nuo ausies iki ausies pirmyn uz tevyne, o vakare
  saugioje lovyteje, na toje uz tos didziosios spintos dantimis i siena kur kur kur……
  ____________________________

  Na kas mano mielieji gali suprasti KAS… Kas joms gali paaiskint be Kvazimodo kad laikai mergaite rankoje ne knyga o dirbtina lakierka su labai sena pasaka….. O jus pabandykit tai padaryt…. TADA PABUS JOJE TOKS GALINGAS SLIBINAS DEVINGALVIS DAUG METU AMZINU MIEGU AR ISALU MIEGANTIS…

  DUOK DIEVE JUM SVEIKATOS JO GALYBE ATLAIKYTI KURIS KIAURAI ISILGAI PEREIS NE TIK JUSU KUNELI BET IR GYVENIMELI 🙂
  _________________________________________________________

  Tai gal sakau gal toliau sapnuoja savo prncus nekaltos mergeles su „gyvomis-lakierkomis“ rankose…..
  O vakuciai fiziskai sutipres gelbedami ju stiprybe ir galybe ant kupru i sule tampydama kilogramus makalturos…. aaaaaaaaaaaa ? 🙂

 5. Sveikinimai!!! Labai džiaugiamės!!!

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.