Rytas po rinkimų

Nėra nieko geriau, kaip į politiką žvelgti esant nesupančiotu partiniais interesais! Prabundu iš ryto, įsijungiu kompiuterį ir pasižiūriu į merų rinkimų rezultatus.

 

Štai Panevėžio miestas pareiškė pasitikėjimą savo laikinai STT per teismą nušalintam merui Ryčiui Račkauskui. O jo konkurentas seimūnas Povilas Urbšys, kurį palaikyti atidundėjo net konservatorė Rasa Juknevičienė, ryškiai pralaimėjo.

Panevėžio rajonas penktai kadencijai paliko meru tą patį Povilą Žagunį, antruoju liko pastovios koalicijos partneris socialdemokratas. Geras duetas. Darbingas. Sutariantis.

Štai mano tėvų ir protėvių krašte Ignalinoje permainos. Meru tapo Justas Rasikas, socialdemokratas, o ilgametis valstiečių valdymas su Henriku Šiaudiniu pasibaigė. Irgi ramiai, ne kaip Anykščių rajone. Arba Pakruojis: ir toliau išlieka „raudonas“, ten meru išrinktas socialdemokratas.

Anykščiuose rinkimai įvyko, tačiau „karai ir pasidrąskymai“ iš inercijos tebevyksta. Ypač aršūs „Anykštoje“, anoniminiuose komentaruose. Mūšis baigėsi, o kumščiais dar tebemojuojama. Buvęs meras Sigutis Obelevičius ryškiai laimėjo rinkimus. Tokia žmonių valia. Padėtas taškas. Tai ir yra demokratija. Porinkiminė pergalės euforija greitai pasibaigs, o toliau – turi prasidėti darbas. Kasdieninis darbas! Tai kas ne taip? Na užduokime patys sau kelis klausimus ir pabandykime į juos atsakyti:

 1. Argi tragedija rajonui, kad meru tapo Sigutis Obelevičius? Ne. Didelis džiaugsmas? Irgi ne. Argi rajonui bus blogai nuo to, kad susiformuos keturguba koalicija: konservatoriai – socialdemokratai – valstiečiai – liberalai? Taip pat ne. Bent jau pradžiai, iki pirmų nesutarimų ir nepasidalinimų. Keturi visada politikoje blogiau, nei vienas ar du. Greičiau išsiklebetuoja. Ypač jei žmonėms gyvenimas nuo jų nepagerėja, valdyti nesiseka. Kita vertus… jei meras ir partneriai pasimokė iš buvusių klaidų, jei turi aiškius planus ir idėjas, kurių įgyvendinimui reikia dirbti rankoves atsiraitojus, tada gerai. Jei ne, jei atėjai tik stiklo sienos išardyti, medinių takų nutiesti, pilies pastatyti, dar kadrų pravaikyti, bus blogai. Nebeliks ką valdžioje veikti. O tada nusivylimas ir griuvimas! Rajono praradimai neišvengiami.

2. Argi blogai, kad rinkėjai jau pirmame ture sužlugdė, patys žinote kokiu tikslu sukurtą ir kieno aršiai bruktą, projektą „Vaiginą į merus!“? Gerai padarė! Teisingai ir laiku. Šita avantiūra, kurios tikslas buvo kenkti K. Tubiui, rinkėjų valia atsidūrė antra nuo galo. Įsivaizduoju, kaip kvailai dabar atrodo tas D. Vaiginas, kurio seniokiškomis ambicijomis pasinaudota ir kuris bandytas iš nenusisekusio ligoninės vadovo perdaryti į politikus. Žmonių neapgausi! O juk šitas „projektas“ buvo sulipdytas dar gerokai prieš tai, kai STT apkaltino K.Tubį ir per teismą laikinai nušalino nuo pareigų. Įdomūs sutapimai, ar ne..? Laikas (arba Vikiliksas su Snoudenu) viską atskleis. Ylos visada išlenda iš maišo.

3. Ar galėjo rinkimus laimėti meras, kuris jau porą metų buvo pjudomas vietinėje žiniasklaidoje, menkinamas, šmeižiamas? Stebuklų būna, bet sunkiai. Labai jau akis badė vienos ambicingos šeimynėlės „švogeriniai“ interesai. Kaip pasakytų prancūzai: ieškok moters ir pinigų! Ir vis dėlto, kol STT nekirto K. Tubiui kaltinimais prieš pat rinkimus, jis buvo pats stipriausias kandidatas į merus. Bet kirto. Lyg pagal specužsakymą. Prieš pat rinkimus. Ir sutapk tu man šitaip? Išlieku taip pat ramus, kaip ir anksčiau. Jau esu pareiškęs, kad tik teismas, tik galutinis ir neapskundžiamas jo sprendimas gali pasakyti, kaltas ar ne tas, kurį kaltina. Vagis ar ne vagis. Konkurentai tiesos nelaukė, jie šia situacija pasinaudojo.

4. Kokios perspektyvos K. Tubiui? Gintis teisme ir sulaukti galutinio sprendimo. Tik jis žino tiesą, ką darė ne taip, jei darė. Tik jis gali pats sau ir teismui paaiškinti, kodėl pasidavė provokacijai (jei pasidavė) ir nusikalto (jei nusikalto) taip, kaip kaltinamas. Jei buvęs meras K. Tubis bus pripažintas kaltu ir nuteistas – jis amžiams taps politiniu lavonu. Visomis šių žodžių prasmėmis. Kaip buvęs aukštas policijos pareigūnas jis bus niekinamas. Tačiau, jei teismas atmes visus kaltinimus, jei K. Tubį išteisins, jis taps pačiu tinkamiausiu Anykščių rajono kandidatu į Seimą artimiausiuose rinkimuose, jei tik pats to panorės. Ir kandidatu į merus taip pat. Štai kodėl sakiau ir sakysiu, kad reikia šaltai ir ramiai sulaukti galutinio teismo sprendimo. Kitaip nebus ir būti negali. Šiandieną nenorėčiau atsidurti jo vietoje.

O pabaigsiu tuo, nuo ko pradėjau… Patikėkite, nėra nieko geriau, kaip į politiką žvelgti esant nesupančiotu partiniais interesais! Laisvai. Gali dainas dainuoti, gali eiles rašyti, gali parodijuodamas ir pajuokauti. Lyg stebėtumei žaidžiančias ne aukščiausio lygio provincines krepšinio komandas, kurių sirgaliumi nesi. Ir kas? Ogi nieko. Svarbu ramiai ir oriai sutikti tai, ko tu vienas negali pakeisti. Tegu tik Lietuvai nuo to, tegu tik man, nesvetimam Anykščių rajonui, nors kartą būna gerai. To ir norėčiau palinkėti.

Leonas ALESIONKA

29 Komentarai

 1. Ką padarysi, teks gyventi. kai institucijos ima kištis į rinkimus tai taip ir būna.

 2. Tik neisrodyk, Leonello, toks nešališkas- matėm tave prieš rinimus piktą iš šališką. Puolei Vaiginą, kryžium gulei už Tubį, “spjaudei” ant tau oponuojančių…

  • RODŽERSIJA

   Nesusireikšmink. Niekas neprivalo nei pagal tavo dūdą šokti, nei tavo pažiūromis vadovautis. Demokratija ir žodžio laisvė Lietuvoje. Nežinojai?

   • Tauta sako, kad...

    Mylėk sau Vaiginą Sidonja
    Kaip Tatą Lansbergį myli!
    Geriausia meilė – meilė lovoj…
    Taip vaiką sukonstruot gali

   • O kaip dėl vaikų? Tai tamsta jų neturėjai niekada….Rūpėjo tik svetimi.
    Dabar tai aiškus senatvinis marazmas. Negalima nei laikraščio skaityti neišsipurvinus.

 3. Mano nuomone, Obelevičiaus išrinkimas, tai tokia nesamonė, kokių reta. Ydomu kas meraus vietoje jo. Anksčiau tai vadovavo Juodelis su Krikštaponiu. O kas dabar ? Ir, dėl dievo meilės, neleiskit jam kur nors viešai kalbėti, nes gėda dėl Anykščių klausantis jo nerišlaus mmekenimo.

 4. vadovaus Žiogelis. O Tubis pralaimėjo, kad “vienas lauke ne karys”. Iš komandos jokios pagalbos ir visi prieš susivienijo. Galia, kad anykštėnai tokie pikti ir nemato toliau savo nosies priekyje. Pagyvensim, pamatysim, kas čia bus iš naujos koalicijos.

 5. irnieko nebus,-betvarke bus,liudna bus,kai nematysim linksmo Kestucio.

 6. sveikinimai

  visiems,kurie norejote,kad rajona valdytu S.Obelevicius.Sakykime,kad daugumai rajono zmoniu pasiseke-o kuo tai pasireiskia,kad isrinktiesiems reiks prasibrauti prie esamo lovio- o taip norisi ir jauniems ir seniems.Palengvejo ir isrinktam merui,juk visi tie deputatai savi ir tokie nuosirdus ir dirbs keturis metus be intrigu,nors negaus ir jokio posto,juk tai atejo tarnauti rajono zmonems.Ir dar viena gera zinia merui -svogeriu giminyste surista spaudos puslapiais.Taigi pasiseke daugeliui- tad sekmes is sono atrodant lengvuose sprendimuose

 7. Koks tu niekam nebeįdomus, Leonai

 8. Is straipsnio toks palankumo Tubiui kvapas sklinda,tai rasineli taip ir reikejo pavadinti “As uz gerb. Kestuti”.

 9. berniukas

  Viskas gerai svarbu nelaimejo kokia moteriske ar ne Leonai?

 10. Ponas levonai,atėjai meraut po nefo katilinių palankiu politiškai laikotarpiu,tik sunkiu ekanomiškai.Balsavau už socdemus ir tikėjausi tamstos razumno valdymo.Deja,deja,savo nusivadovavimu manau sukompromitavai kairiają pakraipą Anykščiuose amžiams,ir ji tapo bis-sex. Koncervatoriai+socdemai.

  • Susipainiojai. Leonas tada socdemu nebuvo.

   • Trintukas. LDDP ar LSDP tas pats ir sauja ta pati. Esmė tame jog karjerą darei per šias partijas. Tapęs meru tesugebėjai auto pakeist ir darbuotojus prataškyt . Deja prieš pagrindinę priešininkę zitką gyliukai pasirodė per minkšti ko pasėkoje nutaikę momentą chebra ir “patvarkė” tamstą.

    • Kas ta Zitka?

     • Kur pačio agitacinius plakatus poliklinikoj draskė ir buvo Vaginapo baisi bendražygė. O pats bėgiojai į “Anykštą” skūstis ir raudojai Gražinai ant peties.Pasiskaityk archyve ano meto spaudą.Gal praeis noras eilėraščius kurt…

 11. Jums tyliai Leonas kalbėjo.

  Mums tyliai sakė Alesionka:
  Paliksit jūs namus gimtuosius.

  Vaikus paliksit, senuosius tėvus,
  Išeisit kur gyvent sočiau.
  Savojo mero mes nesupratom
  Dabar migruojam. Ir kuo toliau!

  Mes žodžių Mero negirdėjom.
  Labai kurortu tapt norėjom!

  “Nef-nefam” plojom, perversmus darėm,
  Dabar iš skurdo graužiam nagus.
  Liokajais tapome mes turistams
  Tik iš to rojaus niekad nebus!

  Kas mums Tauta? Kam mums Tėvynė?
  Jei savo Laisvę mes pamynėm!

  Anykščių kraštą durniais apleidom
  Atleisk mums Mere, buvom kvailiai.
  Dabar savuosius namus paliekam
  Duris užramstę mes pagaliais…

  Mums tyliai Leonas kalbėjo,
  Kaip traukti iš skolų Anykščius.

  Mes netikėjom! Jam dirbt neleidom.
  Tėvynę mainom į užsienius…
  O kad galėtum pradėt iš naujo!
  Bet tokio šanso mums nebebus…

 12. Alesionka, tu jau praeitis, tu senas, mirtis alsuoja. Karstą jau nusipirkai?

 13. Sutinku 100%

  Už Sigučio nugaros gales vykt ivairūs žaidimeliai,nes minkštas meras to nematys.Žmonės liko vel prie suskilusios geldos .Pagyvensim ,pamatysim.Tik nematau jaunimo ,vien seniai pensininkai.

 14. Leonai, ar gerai jautiesi? Paprastai netiesa ra5antys jauciasi nekaip…

 15. Neliūdėkite ir nesipiktinkite: Sigučiui Obelevičiui padės ir savotiškai vadovaus Ona Repečkienė.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.