Ruošiasi parašyti laišką sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai

Bene garsiausias šalyje naujausių laikų buvęs anykštėnas Leonas Alesionka papasakojo, kam yra pribrendęs pastarosiomis dienomis.

Gydytojas, meras, Seimo narys net keikiasi, kai prabyla apie dabartinę sveikatos apsaugos politiką  – labiausiai kliūna pertvarka vaistinėse, kuri, jo akimis, paprastiems pacientams labiau žalinga nei naudinga.

„Tai ne reforma sveikatos apsaugos sistemos – tai tik padailinimas. Aš suprantu, kad ministras A. Veryga – yra psichiatras. O aš esu odos, venerinių visokių, Aids, seksopatologinės srities, sakykim, gydytojas. Bet gana aukštos tais laikais kvalifikacijos . Aš tikrai nežinau visų psichiatrinių vaistų, kuriuos žino psichiatras A. Veryga. Tai jei jis sudarytų sąrašą tų vaistų – psichiatrinių, kurie galėtų būti įsigyjami laisvai, na, kokio, sakykim, Relanium`o… Nuėjau, nusipirkau, kad geriau miegočiau… O kitokių ne, nes gali turėti neigiamą poveikį – galiu perdozuoti, galiu numirti. Arba aš galiu tais vaistais slopinti savo pojūčius ir nusižudyti. Tai tada man reikia recepto. Gerai, aš suprasčiau, jei A. Veryga pasirašytų įsakymą ir pasakytų – va pirmas, penktas, devintas psichiatrinis vaistas gali būti parduodami laisvai, kiti ne. Bet gi, pons Veryga, odos ir venerinių ligų srityje, tu, juk nieko neišmanai.

Na, ką blogo padarė? Va, ant mano stalo dar matau – „Klotrimezolio“ tepaliukas. „Klotrimezolis“ – tai šitą vaistą aš naudoju nuo TSRS laikų. Jį gamindavo lenkai, vengrai… Aš nuo tų laikų vartojų ir savo ligoniams – va, būdavo rašau tokiems storesniems žmonėms, kuriems odos raukšlės – reikia gydyti grybelį… Tam smulkiam grybeliukui: kojų tarpupirščių, pažasčių, kirkšnių gydymui, kur prisitrina, prakaituoja, parausta… Na, puikiai šis vaistukas tinka. Jis tų didžiausių grybų – kokių nors nagų – neįveikia, bet jis turi būti šeimos vaistinėlėje. Kadangi vaikiukai ir kūdikiai pašunta… Tai jį patepus, nei narkomanu tapsi, nei vėžį sukels, nei infarktą gausi. Na, tikrai, žiūriu sąraše „Klotrimezolis“ – receptinis. Be recepto jo jau nenusipirksi. Tuo metu toks „Eksoderil“ , kuris trigubai brangesnis, be recepto. Lamisil – ar ne šešis kartus brangesnis – nereikia recepto… Ir ministras pasirašo tokį įsakymą. Palauk, ponas, tai kas tau pakišo tokią kiaulę? Taigi čia nesąžininga konkurencija… Jei vaistuką, kuris tikrai geras, tu išstumi, padarydamas kliūtis jį nusipirkti, ta, na, ne visi turi kantrybės laukt ten dvi savaites, kol pateks pas gydytoją ir gaus receptą – nueis ir nusipirks tą brangesnį. Arba buvo tokie lašiukai į nosį – „Pinosol“. Aliejus, į kurį įdėta visokios ten kvapniosios ekstrakcijos. Panašiai kaip tie vietnamietiški balzamiukai. Kvepia, atpalaiduoja tą nosį, suriebina perdžiuvusią gleivinę… Nakčiai įsilašinti labai gerai buvo.  Jis šiek tiek brangus – apie pusšešto lito kainuodavo. Dabar staiga per visą Lietuvą dingo. Vietoj jo atsirado kitų, bet gerokai brangesnių“, – savo įžvalgomis dalinosi L. Alesionka.

Vis dėlto, buvęs kraštietis labai palaiko A. Verygos siekį sumažinti alkoholizmą Lietuvoje. Tačiau L. Alesionkos teigimu, einama šiek tiek ne tuo keliu, kai draudžiama ir ribojama. Jo įsitikinimu, tereikia griežtinti atsakomybę už vairavimą išgėrus – ir to turėtų pakakti.

 

10 komentarų

 1. pensininkė

  Jūs visada buvote puikus žmogus

 2. Patikslinimas

  Klotrimazolas (Clotrimasolum) . GSK. 10 mg/g kremas, 20 gr. Kuo „nusikalto“ Verygai šitas kremas?

 3. Geriau paprašyk Verygos audijencijos. Priėmė Minedą, priims ir tave

 4. geriau,kurk seima ,augink vaikus ,o ne pasakom uzsiimk ,atsibodo tamstos tustybes ,juk po taves nieko neliks

 5. skaitytoja

  daktare ,mes jums pritariam.

 6. Anykstėnė

  Tikrai jums pritariame.Buvote puikus gydytojas.Sėkmės jums naujuose metuose.

 7. informatyvu

  rašyk, Alesionka , rašyk! Veryga labai laukia tavo laiškų.

 8. Algirdas Brazauskas

  Rasiau Verygai 3 kartus ,neatsako ,viskas aisku,mes jiems kaip suniui 5 koja

 9. Algirdas Brazauskas

  Taip iseina ,kad eilinis zmogus tik per rinkimus reikalingas ? ,

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.