Ruošiasi kovo 11-tajai

Anykščių rajono savivaldybės vyriausioji specialistė kultūrai ir turizmui Audronė Pajarskienė linkusi paprieštarauti tiems skeptikams, kurie teigia, jog per didžiąsias valstybines šventes anykštėnai nieko naujo nebepasiūlo – tik Šv. Mišias, vėliavos pakėlimą ir mėgėjų meno kolektyvų pasirodymą.
Specialistės teigimu, renginių organizavimas iš esmės pakito Anykščių kultūros cente pradėjus dirbti režisieriui Jonui Buzliauskui. Naujų vėjų įnešė ir Julius Jakubėnas.
„Sako nėra nepakeičiamų, bet kūrybiškas žmogus, kūrėjas – nepakeičiamas. J. Buziliauskas į Anykščių kultūros bendruomenę įnešė ypatingai kitokį skvarbų požiūrį į valstybines šventes, susidedantį ne iš paviršutiniško šventimo, o iš tų mažų, bet reikšmingų darbų suvokimo – kad valstybės meilė reiškiasi ir per vos pastebimus darbus. Vėlgi kūrybingas žmogus – Julius – atėjęs su savo iniciatyvumu taip pat keičia mūsų pasaulėžiūrą, suvokimą, kaip reikia švęsti. Aš visada galvoju, kad šventę pats žmogus turi pasidaryti. Ir jei jis tik peržiūri, kas vyksta internete, ir jaučia būtinybę kritikuoti, kad  nieko naujo neišvydo, man kyla mintis – o ką tu padarei? Juk tai meno mėgėjai daro. Jei Anykščiuose nėra įdomu, visi šiais laikais turi galimybę nuvykti į didžiąsias šalies sales ir ten linksmintis kaip jiems patinka“, – kalbėjo A. Pajarskienė.
Valstybės atkūrimo 27-ųjų metinių proga anykštėnų laukia teatro premjera – Antano Vienuolio „Prieblandoje“. Režisierius Jonas Buziliauskas. Prieš tai spektaklis Anykščių kultūros centre buvo pastatytas 2 kartus. Pirmasis 1957-ais m. tai padarė režisierius Bronius Zabiela.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.