Ruošiasi blogiausiam scenarijui

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja, jog panašūs orai laikysis iki pat savaitės galo. 
Kaitrą kone kas antrą dieną lydės liūtys, perkūnija ir sustiprėjęs vėjas.
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas informuoja, kad kilus pavojui dėl stipraus vėjo ar kitų ekstremaliųjų situacijų,  gyventojams į mobiliuosius telefonus siunčiami perspėjimo pranešimai.

Kaip nustatyti mobiliuosius telefonus, kad gautumėte perspėjimo pranešimus?

Nustatymai (eilės tvarka gali skirtis):
 •   paslaugos įjungimas (korinis transliavimas, tinklo pranešimai, naujienos, informaciniai pranešimai, CellBroadcast) 
 •   kanalo pasirinkimas norimai kalbai (578, 525, 605)
 •   temos pavadinimo įrašymas (Dėmesio, Attention, Vnimanije)
 •   kalbos pasirinkimas – pasirenkama „VISOS“  
Telefonams su ,,EU – Alert“ funkcija (4371 kanalas)
Varnelė √ – CellBroadcast (korinis transliavimas, tinklo transliacijos, …) 
Varnelė √ – nepaprastasis įspėjimas (rodyti ekstremalias grėsmes, Alert level 2 (iPhone), …)   
Jeigu turite išmanųjį telefoną su Android OS ir esate įsitikinęs, kad telefono nustatymai atlikti teisingai, tačiau korinio transliavimo pranešimų  negaunate  arba tik kartais gaunate, tai gali būti dėl to, kad jūsų telefone nustatytas dvitinklis „2G/3G“ (GSM/UMTS) arba tritinklis „2G/3G/4G“ (GSM/UMTS/LTE), tinklo pasirinkimas. Tokiu atveju priežastis gali būti ta, kad jūsų telefono modelis pranešimus priima tik 2G (GSM) tinkle. Todėl siūloma parsisiųsti iš Google Play internetinės parduotuvės programėlę „GPIS 112“ ir pranešimus gausite per internetą, (reikalinga leisti GPS paslaugą).  
Jeigu turite išmanųjį iPhone telefoną, tai korinio transliavimo funkcija jame atsiranda Telia abonentams, turintiems telefonus su operacine sistema nuo iOS 8 ir aukščiau,  Tele2 – nuo iOS 9.3 ir aukščiau. Bitė Lietuva abonentai kol kas negali gauti korinio transliavimo pranešimų, todėl šiems abonentams ir kitų operatorių abonentams su žemesnėmis iOS versijomis siūloma įsidiegti  iš Apple App Store internetinės parduotuvės programėlę „GPIS 112“
Patikrinimo metu, kuris yra atliekamas  kiekvieno mėnesio pirmąją darbo dieną, 10.00 val., galėsite įsitikinti, ar teisingai nustatėte telefoną perspėjimo pranešimams gauti.
Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistema veikia visų trijų mobiliojo ryšio operatorių Bitė Lietuva, Telia, Tele2 2G (GSM), 3G (UMTS), 4G (LTE) tinkluose. Perspėjimo pranešimus gali priimti tie telefonai, kuriuose yra įjungta korinio transliavimo funkcija.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.