Rugpjūčio 16 d. (sekmadienį) 17 val. – “Šv. Klaros istorija”

Rugpjūčio 16 d. (sekmadienį) 17 val. Sakralinio meno centre – Angelų muziejuje (Vilniaus g. 11, Anykščiai) skambės “Šv. Klaros istorija”.

Šv. Klara (1194-1253) iš Asyžiaus – viduramžių šventoji, vienuolė, Šv. Pranciškaus Asyžiečio bendražygė.

Edukacinis koncertas “Šventosios Klaros istorija” – tai pasakojimas vaikams ir visai šeimai apie bičiulystę ir tikėjimo kelionę. Kilminga ir labai graži mergina vardu Klara, gyvenusi XIII amžiaus Italijoje, Asyžiuje būdama dar visai jauna pajuto Dievo kvietimą gyventi dėl Jo. Klaros tėvai jai buvo numatę santuokinį gyvenimą, bet mergina nepakluso jų valiai. Tuo metu Asyžiaus gatvėse pamokslavo turtingo gyvenimo atsisakęs jaunuolis Pranciškus, kuris Klarai tapo tikru dvasiniu broliu. Pokalbiai su Pranciškumi merginai padėjo atpažinti savo pašaukimą – mylėti Dievą ir artimą neturte ir tyloje.

Ansamblis “In Campo Aperto” (Lietuva)

  • Roberta Daugėlaitė – sopranas
  • Emilė Robokaitė  – sopranas
  • Milda Vitkutė – sopranas
  • Viktorija Silenkovaitė – sopranas
  • Beatričė Baltrušaitytė – sopranas
  • Indrė Kučinskaitė – išilginės fleitos

Atlikėjai kvies pasinerti į sekamą Šventosios Klaros istoriją, persipinančią su viduramžių muzika. Koncertas vaikams ir visai šeimai

Vokalinis ansamblis “In Campo Aperto” nuolat tobulinasi viduramžių muzikos meistriškumo kursuose su Jaan-Eik Tulve (Estija) ir  Dominique Vellard (Prancūzija), rengia edukacines ir koncertines programas, dalyvauja sakralinės ir šiuolaikinės muzikos festivaliuose Lietuvoje ir svetur.

Informaciniai rėmėjai – „Šilelis“ ir „Nykščiai“

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.