Rudens darbų pabaigtuvių šventė Leliūnuose

Ruduo, ruduo, krinta lapai auksiniai… Tad ir paėjusio penktadienio vakarą Leliūnuose vėjas plaikstė rudeninius lapus, kuomet į kultūros namų salę rinkosi Debeikių seniūnijos žmonės į  kasmetinę rudens šventę „Ką sveria rudens svarstyklės“.

Šventę pradėjo Debeikių seniūnas Alvydas Simonavičius, iškilmingai įnešdamas rudens darbų pabaigtuvių vainiką. „Nors vasara nebuvo labai dėkinga, tačiau ruduo buvo palankus nuimti derlių ir saugiai suvežti į aruodus. Tad šiandien galime džiaugtis pabaigę darbus“, – kabindamas vainiką kalbėjo seniūnas. Debeikių seniūnijos žemdirbius sveikino rajono meras Kęstutis Tubis akcentuodamas, kad „leliūniečiai ir visi seniūnijos gyventojai bendrystėje gyvena“. Leliūniečiams meras padovanojo laikrodį, kuris, pasak mero „visada vienodai skaičiuoja laiką“, o bendram vaišių stalui – didžiulį tortą ir obuolių sūrį. Seimo nario Antano Bauros sveikinimus susirinkusiems į šventę perdavė padėjėja Regina Patalauskienė.  Po sveikinimų seniūnui A. Simonavičiui duonos kepalą, kaip rudens gėrybių simbolį, įteikė renginio organizatoriai.

Šventės metu buvo pagerbti „Šimtmečio anykštėnas“ ženklus gavusieji debeikiečiai – iš Leliūnų kilęs J. Biliūno gimnazijos istorijos mokytojas, kraštotyrininkas Gintaras Ražanskas bei tautodailininkas Bronius Tvarkūnas. Suvenyrą iš seniūno rankų gavo ir mažasis aktorius leliūnietis  Joris Baltrūnas, už vaidmenį filme „Kvėpavimas į marmurą“ pelnęs Sidabrinės gervės apdovanojimą. Padėkos buvo įteiktos buvusiems seniūnaičiams, o naujai perrinktiems – talismanai ir „stebuklingi“ pinigėliai.

Šventinėje renginio dalyje skambėjo dainos, kurias atliko Leliūnų kaimo senjorų grupė, mišrus vokalinis ansamblis bei Aknystos socialinių globos namų Debeikių filialo folklorinis kolektyvas. Nuotakingą ir linksmą programą leliūniečiams padovanojo Skiemonių skyriaus humoro ir moterų šokių grupės artistės (vad. A. Baškauskienė ir R. Strolienė).

Rudens pabaigtuvių šventės renginį dainomis ir palinkėjimais užbaigė Leliūnų skyriaus vokalinis ansamblis (vad. I. Kuliavienė). Po koncerto namų šeimininkė ir renginio organizatorė Vita Miškeliūnienė dėkojo šventės rėmėjams. Vienas iš jų – Miško, žemės savininkų asociacijos Debeikių grupės vadovas Deividas Ramonas, kuris „kaskart visus vaišina vis skanesniais patiekalais“. Tad po  renginio vieni būriavosi lauke, norėdami paskanauti Deivido patiekalo, kiti suko į  šalia salės esančią patalpą, kur ant stalų puikavosi visų bendrai suneštos vaišės. Skirstytis neskubėjo niekas – penktadienio vakaras, darbai pabaigti, galima švęsti…

ŠILELIS

2 komentarai

  1. Ar vėl buvo cirko pasirodymas? Vėl meras bandė dainuoti? Vėl privertė visus juoktis? Šaunuolis. Reikai šitą cirką rinkti vėl. Jei nėra duonos, tai bus iš ko juoktis.

  2. viskas ten gerai buvo, ale Debeikių bobos tai visiškai nusidainavo, vyt Judelieni iš darbo

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.