Rudenėlis draugystės rate subūrė neįgaliųjų draugijos narius

Antradienio popietę Anykščių rajono neįgaliųjų draugijos seniūnijų aktyvas rinkosi Ažuožerių bendruomenės namuose į vieną iš gausaus renginių ciklo, skirto draugijos 30-mečiui paminėti, „Rudenėlis draugystės rate“. Anykščių rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė Aldona Šerėnienė, draugijai vadovaujanti jau du dešimtmečius, sveikino kolegas, draugijos narius ir į renginį atvykusius merą  Sigutį Obelevičių bei Socialinės paramos skyriaus vedėją Ievą Gražytę.

„Džiaugiuosi, kad mūsų draugijos jubiliejus sutapo su Baltijos kelio 30-mečiu. Šiandien čia susirinko patys aktyviausi mano pagalbininkai iš rajono seniūnijų. Kai kas atvykti negalėjo dėl įvairiausių priežasčių. Šis renginys priešpaskutinis. Didžioji mūsų šventė vyks gruodžio 3 dieną Kultūros centro salėje, kviečiu visus atvykti su šeimomis. Dėkoju Daivai Agafanovienei, kuri visada man talkina ir priima pas save, taip pat norėčiau tarti nuoširdų ačiū viešosios bibliotekos direktoriui Romui Kutkai, kuris niekada neatsisako padėti. Džiaugiuosi nedideliu, bet labai darniu savo darbo kolektyvu, dėkoju seniūnijų atstovams už nuostabias puokštes ir nenusakomo grožio vaišių stalą, skleidžiantį  viliojančius kvapus. Visiems linkiu sveikatos, nes visą kitą galima  užgyventi“, – kalbėjo draugijos pirmininkė.

Susirinkusius sveikindamas meras, kaip dažniausiai  būna, neapsėjo be pašmaikštavimo: „ Pasidairęs pastebėjau, kad čia mažokai  vyrų.  Ar tik nebus taip, kad vyrai miršta sveiki…“ Nuaidėjus plojimams ir juoko bangai, meras S. Obelevičius įteikė padėką A. Šerėnienei, dėkodamas už nuoširdų ilgametį darbą.  Priimdama padėką ir gėles, draugijos pirmininkė pratarė, kad yra laiminga dirbdama šį darbą. Laimingas tas žmogus, kuris patiria džiaugsmą, dirbdamas mėgstamą darbą…

Toliau sekė seniūnijų pasirodymai, tačiau prieš tai buvo ištrauktas pasirodymų eiliškumas, kuris buvo užklijuotas ant įvairių daržovių. Pirmoji prisistatė Anykščių miesto grupė. Moteriškės demonstravo, ką sugeba padaryti savo rankomis, – veltus ar išpieštus šilko šalius, papuošalus, rankines, gaminius iš lino.

Kurklių seniūnijos atstovės skaitė eiles apie vasaros atostogas prie jūros, kavarskietės nuoširdžiai dėkojo tiems, kas padeda negalią turintiems žmonėms.  Anykščių seniūniją atstovaujančios ažuožerietės šmaikštavo, dainavo, eiles skaitė ir visaip kitaip linksmino susirinkusius. Traupio seniūnijos atstovė sueiliavo visą draugijos istoriją, kiekvieną darbuotoją apibūdino ir darbus, ir poilsį į posmus  surikiavo.

Visi šmaikštavo vienas už kitą išmoningiau.  Viskas gal  taip ir būtų pasibaigę, jei patalpų  šeimininkė nebūtų surengusi loterijos, kurios   pagrindinis prizas –  gyvas šiųmetinis gaidukas su sauskelnėmis, liaudiškai tariant pampersais, ir dar su namuku, kuriame sėdėjo ramus iki renginio pabaigos. Prieš ateinant į renginį, visi traukė loterijos bilietukus, o laimėjusį ištraukė rajono meras. Visi apsidžiaugė, kad gaidukas liko Ažuožeriuose, visai netoli buvusių namų…

Draugijos pirmininkė dovanas įteikė merui ir seniūnijų atstovėms, kiekvienai surasdama nuoširdų padėkos žodį. Kviesdama prie vaišių stalo, pirmininkė A. Šerėnienė visus pradžiugino, kad draugija laimėjo sporto ir sveikatinimo projektą, kad visi norintys vėl galės lankyti baseiną, vaikščioti su šiaurietiškomis lazdomis bei intensyviai sportuoti.

Vėliau bendravimas vyko prie suneštinio vaišių stalo. Moterys gyrė viena kitos patiekalus ir dalinosi receptais.  Tarpe jų sukiojosi renginio vedėja Rudenėlio žmona (Daiva Agafanovienė), kuri kažką patarinėjo, kažką atiminėjo, kažkam trukdė, kažką žadėjo…

Dalina RUPINSKIENĖ

2 komentarai

  1. šaunuolės

  2. Teko susidurti. Baisesnio, nekulturingo zmogaus nesu sutikes.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.