„Riešutų duona“ – suaugusiems ir jaunimui (fotoreportažas)

Šiandien, ketvirtadienį, Anykščiuose prasidėjo profesionalių teatrų nacionalinės dramaturgijos festivalis “Pakeleivingi”. Vakare anykštėnai rinkosi į Kultūros centrą į Keistuolių teatro pastatymą “Riešutų duona” pagal Sauliaus Šaltenio apysaką (rež. Aidas Giniotis). Pilnutėlė salė žiūrovų su susidomėjimu žiūrėjo nuotaikingą, o gal kai kam liūdną spektaklį, kartais prapliupdami juoku ar plojimais, kartais net sulaikę  kvėpavimą.

Spektaklis pasakoja apie Andrių Šatą, nedideliame praeito amžiaus vidurio Lietuvos miestelyje gyvenantį vaikiną, ir jo mylimą mergaitę Liuką, kurių meilės istoriją temdo Šatų ir Kaminskų šeimų nesutarimai.

Vyresnio amžiaus žiūrovams, tiems, kurie buvo matę šviesios atminties režisieriaus Arūno Žebriūno 1978 metais Lietuvos kino studijoje sukurtą meninį filmą, spektaklis sukėlė nostalgiškus prisiminimus. Jaunieji anykštėnai, tikėtina, kiekvienas suprato spektaklį savaip, nes jame buvo galima įžvelgti bręstančio žmogaus vidinius išgyvenimus, nesvetimus kiekvienam jaunuoliui.

Po spektaklio aktorius sveikino rajono meras Sigutis Obelevičius ir Kultūros centro direktorė Dijana Petrokaitė.

Dalina RUPINSKIENĖ

Vienas komentaras

  1. Oho sale luzo matosi

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.