Renovacijoje – du didžiuliai minusai

Anykštėnas Saulius Lapackas ir UAB “Anykščių komunalinis ūkis” Renovacijos projektų vadovas Linas Pravilionis duodami interviu radijo stočiai „Nykščiai FM“ kaip didžiausią proceso blogybe įvardino kompetentingų techninių prižiūrėtojų trūkumą ir visų investicinių projektų rengimą pagal vieną šabloną.
Iš patirties S. Lapackas dėstė, jog jo renovuojamas aštuonbutis turėjo labai gerą už darbų priežiūrą atsakingą specialistą, tačiau jis fiziškai tegalėdavo atvykti vos kartą per savaitę. Todėl paslėptus darbus teko akylai prižiūrėti kaimynams, ir tik dėl to, pašnekovo teigimu,  pavyko išvengti akivaizdaus broko.
L. Pravilionis sutiko, jog statybininkus turi kontroliuoti patys gyventojai, o jei kylą abejonių dėl kokybės viską fotografuoti, dokumentuoti ir surinktą medžiagą pateikti už darbų priežiūrą atsakingam asmeniui.
„Jei techninis prižiūrėtojas turi didelį užimtumą, daug objektų vienu metu, kai per savaitę neatvyksta, nes vieną dieną turi būti Anykščiuose, o kitą jau Klaipėdoje ir panašiai, visada reikalaujama nuotraukų. Paslėptiems darbams suteikiama penkerių metų garantija. Jei per tą laiką išaiškėja defektai, rangovai privalo juos ištaisyti už savo lėšas. Anykščiuose jau tokių atvejų yra. Štai vienas daugiabutis jau laukia, kada „Ukmergės statyba“ atvažiuos paremontuoti. Ir dabar atliekam planinius patikrinimus, ir aiškėjai, jog vienam namui A. Vienuolio gatvėje jau artimiausiu metu teks kreiptis į darbus atlikusią įmonę, nes defektai išlenda vienas po kito“, – sakė UAB “Anykščių komunalinis ūkis” darbuotojas.  
„Kita didelė blogybė – visiems namams siūlomos tos pačios renovacijos priemonės. Individualiai niekas nieko neanalizuoja: apšiltinimas, stogas, cokolis ir viskas. Mūsų namas bus tik antras Anykščiuose, kuris turi individualią apskaitą. Visi kiti tik daliklinę arba visai jokios. Mes neatsisakėme centrinio šildymo, tačiau jį pasilikome kaip alternatyvą. Jei per brangu, jo nenaudojame. Įsitikinome, jog svarbiausia turėti modernų šilumos punktą. Vien ši priemonė dažnu atveju leidžia sutaupyti tuos 40 proc. energijos, ko ir reikalauja renovacijos programa. “Anykščių šiluma” ateityje melš karvę iš tų, kurie nesusitvarkys šilumos punktų, nes šilumininkai gyvena iš kilovatvalandžių pardavimo. Mūsų sienos buvo apšiltintos, o mokėjom tik 35-iais proc. už šilumą mažiau nei analogiški neapšiltinti namai, nes šilumos punktas dar buvo nesutvarkytas. Dabar energijos taupysime dar daugiau. Rudenį galėsiu tiksliai pasakyti, kaip „Anykščių šiluma“ manipuliuoja tais namais, kurie neturi savo šilumos punktų“, – patirtimi dalinosi pavykusia renovacija besidžiaugiantis gyventojas.
S. Lapacko teigimu, jo daugiabučio atnaujinimo sąmata pradžioje buvo 430 000 litų. Tačiau po kvadratūros perskaičiavimo ir derybų su darbus įkainavusiomis institucijomis pavyko ją sumažinti net visu 100 000 litų.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.