Renkamas žemės mokestis

Šiais metais anykštėnai į Mokesčių inspekciją suneš beveik 30-čia tūkst. eurų daugiau nei pernai.
Už žemę mokančių fizinių asmenų rajone bus trimis daugiau nei 2015-taisiais, o iš viso – truputį virš 19-kos tūkst. Iš jų bus surinkta per 351 tūkst. eurų.
“Mokestis vis kyla dėl pereinamojo laikotarpio. 2013-ais metais, įsigaliojus naujoms Þemės mokesčio įstatymo nuostatoms, mokestis apskaičiuojamas nuo sklypo vidutinės rinkos vertės. Iki realios nuosavybės kainos einama, palaipsniui ją kasmet didinant. Anykščių rajone už žemės ūkio paskirties žemę, Tarybos sprendimu, imamas 1,5 proc., už kitos paskirties – 1,1 proc., o už apleistą – 4 proc. mokesčio tarifas”, – teigė Utenos AVMI atstovė spaudai Asta Bursova.
Lyginant 2016 ir 2015 m. duomenis, žemės mokesčio mokėtojų, gyventojų, skaičius labiausiai išaugo Klaipėdos m. (7 proc.), Vilniaus m. (6 proc.), taip pat Palangoje (6 proc.).
Sužinoti, kokio dydžio žemės mokestį reikia mokėti už turimą žemę bei kitą rūpimą informaciją, galima paskambinus VMI Mokesčių informacijos centro trumpuoju telefonu 1882, savarankiškai rasti VMI interneto svetainėje www.vmi.lt.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.