Reforma į ligoninę perkels polikliniką?

Anykščių rajono savivaldybė informavo, kad liepos 29 dieną vyko pasitarimas dėl sveikatos priežiūros įstaigų tinklo reformos. Gali būti, kad bus bandoma įgyvendinti seną planą – perkelti polikliniką į Anykščių ligoninę. Juo labiau, kad reformai bus skirta ir lėšų.

Liepos 29 d. įvyko Anykščių rajono savivaldybės vadovų, asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros įstaigų vadovų ar juos pavaduojančių asmenų, savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjos ir Savivaldybės gydytojos pasitarimas, skirtas aptarti Sveikatos apsaugos ministerijos parengtą sveikatos priežiūros įstaigų tinklo reformą.

Reforma buvo pristatyta Panevėžio teritorijos paslaugų teikimo organizavimo modelio rengimui skirtame nuotoliniame pasitarime. Kokybiškos ir saugios asmens sveikatos priežiūros paslaugos, jų teikimas visiems gyventojams, nepaisant gyvenamosios vietos, socialinės ar ekonominės padėties, paslaugų prieinamumas geografine, komunikacine, organizacine ar ekonomine prasme – tokius Sveikatos apsaugos ministerijos parengtos sveikatos priežiūros įstaigų tinklo pertvarkos tikslus įvardijo ją pristačiusi sveikatos apsaugos viceministrė Danguolė Jankauskienė. Pirminės sveikatos priežiūros integracija savivaldybėse galėtų vykti mažųjų ligoninių arba pirminės sveikatos priežiūros centrų pagrindu, ją integruojant į bendruomenės sveikatos centrus, kuriuose savivaldos lygiu būtų užtikrintas bazinis paslaugų paketas. Aktyviojo gydymo ligoninėms numatoma taikyti tokius kriterijus kaip skubios pagalbos užtikrinimas visose savivaldybėse visą parą bei geografinis išdėstymas – skubios pagalbos suteikimas per valandą. Kaip atrodys tokia integracija, priklausys nuo savivaldybių sprendimo – esminė sąlyga, kad vyktų bendradarbiavimas. Tik tos įstaigos, kurios atitiks principus, kriterijus ir dalyvaus reformoje, galės gauti finansavimą. O finansinė injekcija reformai numatyta iš tiesų nemaža – beveik 800 milijonų eurų: 268 milijonai iš Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo fondo (RRF) ir 530 milijonų iš Europos Sąjungos investicijų.

Pasitarime buvo aptarta PSPC ir  ligoninės juridinio apjungimo galimybės, asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo vienoje vietoje – ligoninės patalpose, bendruomenės sveikatos centro įkūrimo klausimai.

Anykščių r. savivaldybės informacija

22 komentarai

  1. Ką tai turi bendro su patalpomis? Neturinčiam loginio mąstymo galima prisigalvoti, kad Viešintų ambulatorija kraustytis po vienu stogu. Kaip stovėjo, taip.ir stovės du pastatai. Tik vieni šeimos gydytojai ( Ramybei ) dirbs ligoninės patalpose ir nebereiks Sonatai atsiimti optikos kabineto.

  2. Super.

  3. puiku, o poliklinika atiduosim Bilotaitei gales pabegelius atvezt 😀

  4. Lietuviai dabar paskutinėj vietoj svarbu migrantai kotletų jiem duoda jiemeto

  5. o as galvoju dalis ir toliau sekmingai dirbs sekmes jam

  6. Tiesiog ,,,pataisa

    Dalius ( dalis ) niekad źmonos neturėjo .

  7. Butu puiku , kad viskas butu vienoj vietoj.

  8. Na ir kas iš tos vienos vietos, jei į konsultacijų polikliniką po siuntimo vistiek laukti reikia savaitėmis

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.