Realios situacijos nežino?

Anykščiuose viešėjęs Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis iš anykštėnų, kurių krašte žmonių miršta 5-is kartus daugiau nei gimsta, pirmą kartą išgirdo apie tai, jog darbo stažo neturinčios studijuojančios jaunos mamos negali pretenduoti į jokias išmokas už vaikus. Parlamento vadovas apie tokias moteris žadėjo pagalvoti kaip apie kastą, kuri gali daugiausiai pagimdyti.
Po truputį ima kisti valdžios požiūris į jaunas gimdyves. Anksčiau į tokias buvo žiūrima kaip į nepilnavertes, kurios netgi nesugeba tinkamai planuoti savo gyvenimo, todėl joms valstybė nė neplanavo pagelbėti. Dabar žadama peržiūrėti socialines garantijas ir toms jaunoms mamoms, kurios dar nėra įgijusios specialybės ir, iki gimstant vaikeliui, dar neturėjo jokių darbo santykių.
“Tokios gimdyvės turėtų būti socialiai apdraustos kaip studentės. Bet kadangi negavo pajamų, joms nėra tų išmokų. Šiaip reikėtų pagalvoti apie tą kastą, kuri galėtų daugiausiai pagimdyti“, – žmonių juoko klausydamasis dėstė V. Pranckietis ir paprašė problemą iškėlusio anykštėno apie tą situaciją parašyti jam elektroninį laišką, kuriuo remiantis Seimo pirmininkas žadėjo pradėti aiškintis problemą.
Priminsime, jog apie būtinybę didinti gimstamumą postringaujantys valdininkai visada viena ranka duoda, kita atima. Dar iki šiol vyksta teisminiai ginčai, kuriuose viešąjį interesą atstovaujantys prokurorai, greičiausiai, patys yra susipainioję, ką jie gina. Demografinei situacijai atsidūrus ant bedugnės krašto garsieji teisėsaugininkai uoliai persekioja ne PVM grobstytojus, ne korupcinius pačius įvairiausius sprendimus valstybės tarnyboje ir juos aplipusius oligarchus bei iš viešųjų pirkimų lobstančius „verslininkus“, tačiau mamas, kurios galimai, gimdydamos vaikus, apvaginėjo valstybę per „Sodros“ išmokas.
Aiškėja, jog žmonės išvažiuoja dėl to, jog čia negali ne tik auginti, bet ir gimdyti vaikų.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.