Ramybės nedavė „Pajuodis ir Šmigelis“

 

Vasario 18 dieną Utenos apylinkės teismo Molėtų rūmuose vyko posėdis, kuriame nagrinėjama baudžiamoji byla, kurioje buvusiam Anykščių rajono savivaldybės merui Kęstučiui Tubiui iškelti kaltinimai prekyba poveikiu. Posėdyje buvo klausomi garso įrašai, susieti su trečiuoju kaltinimo epizodu.

Trys pokalbiai

Šiame epizode K.Tubis kaltinimas, kad norėdamas užsitikrinti politinę paramą priimant Anykščių rajono savivaldybės tarybos sprendimą dėl neeilinio Anykščių rajono ligoninės veiklos audito atlikimo, galėjo pažadėti pareigas savivaldybės valdomoje įmonėje Anykščių rajono tarybos nariui Arvidui Pajuodžiui. Kaltinime teigiama, kad tai jis darė K. Tubio visuomeninio rinkimų komiteto „Anykščių krašto labui“ (toliau Komitetas) naudai.

Teisme buvo išklausyta dvidešimt su šiuo kaltinimų susijusių telefoninių pokalbių tarp K. Tubio, A. Pajuodžio, buvusio administracijos direktoriaus Audroniaus Gališankos, buvusio UAB „Anykščių vandenys“ vadovo Alvydo Gervinsko ir t.t., taip pat buvo demonstruojami vaizdo įrašai, įrašyti  mero kabinete. Teisme skambėję įrašai vėl buvo tokios kokybės, kad kartais buvo sunku suprasti žodžius. Nuskambėjo trys įrašai, turintys iliustruoti  K. Tubio ir A. Pajuodžio galimą susitarimą. Nė viename iš nuskambėjusių įrašų nėra tiesiogiai užfiksuota, kad K.Tubis būtų su A. Pajuodžiu susitaręs, kad jis gaus darbą UAB „Anykščių vandenys“. Pirmajame, kuris vyko 2018 metų spalio 23 dieną, A. Pajuodis kalba apie tai, kad nori įsidarbinti ir kalba, kad kam man „eiti, jei aš negaunu atlyginimo“. „Man ne 15 metų, aš netikiu“, – sakė A. Pajuodis. Kadangi tuo metu turėjo vykti posėdis, K. Tubis pasikvietė  A.Gervinską ir pasakė, kad A. Pajuodis ruošiasi palikti valdančią koaliciją, jei nebus paskirtas darbas. A. Gervinskas jam paaiškino, kad meras be įmonės valdybos posėdžio negali jo paskirti. „Pirma valdyba“, – sakė A. Gervinskas. „Komunikuosi“, – sakė K. Tubis, jau anksčiau teismui sakęs, kad jis šio klausimo nesiėmė, nes darbuotojų priėmimą sprendžia UAB „Anykščių vandenys“ vadovai.  K. Tubis teigė, kad prašytis į šią darbovietė A. Pajuodis pradėjo praėjus kiek daugiau nei metai po 2015 metų rajono tarybos rinkimų. K.Tubis tvirtino, kad A. Pajuodis net reikalavo atleisti A.Gervinską ir paskirti jį. „Aš jam pasakiau, kad tai neįmanomi dalykai ir tik bendrovės valdyba spręs dėl atrankos ir paskyrimo“, – teismui sakė K.Tubis.

Kiti du K.Tubio ir A.Pajuodžio telefoniniai pokalbiai susiję tik su komiteto veikla – viename K.Tubis praneša, kada bus steigiamasis susirinkimas, kitame vėl informuojama apie komiteto veiklą.

Įrašė ir gimtadienio sveikinimą

Didžiąją dalį klausytų pokalbių sudarė A.Gervinsko ir A.Pajuodžio telefoniniai įrašai. Viename jų A. Pajuodis aiškinasi, kad domisi, kaip gauti reikiamą vandentvarkos atestatą. A. Gervinskas kalba, kad skubėti jam neverta. „Reikia išlyginamųjų studijų, jeigu konkursinė pareigybė, tai  pačiam šansų nebūtų“, – sakė A. Gervinskas, prisipažinęs, kad ir pats galvoja apie panašias išlyginamąsias studijas. Kitame pokalbyje (lapkričio 23 d.) A. Gervinskas su A. Gališanka kalbasi, ar reikia ir ar daryti UAB „Anykščių vandenys“ valdybos posėdį. Iš vyrų pokalbio išeina, kad jie patys nežino, ar bus A. Pajuodis planuojamo Komiteto sąraše. „Aš abejoju, ar bus, ar nebus A. Pajuodis sąraše“, – pokalbio metu sakė A. Gališanka. STT užfiksavo kaip A. Gališanka sveikino A. Gervinską su gimtadieniu ir planavo su savo pavaduotoju R. Blazarėnu pas jį užsukti. Kartu vyrai aptaria, kad jau yra rangovas Burbiškio vandentiekiui tiesti, bet kaina bus brangesnė. „Puiku, puiku, darom, kur mes pigiau gausim“, – atsakė A. Gališanka.

Beje, A. Gervinskas, kuris buvo ir Komiteto koordinatorius, viename iš pokalbių pasibėdoja, kad visai neturi laiko, nes ne tik tvarko steigimo dokumentus, bet jį nuolat atakuoja įvairūs asmenys, tiesa, neaišku, ar tai pavardės ar pravardės. „Pajuodis atsigrūda, Šmigelis skambina, aš jį vadinu Šmigeliu, po 10 kartų per dieną“, – sakė A. Gervinskas viename iš įrašytų pokalbių.

Galiausiai buvo parodytas įrašas, kuriame Komiteto nariai sprendžia, kurioje vietoje įrašyti A. Pajuodį. Iš pradžių K.Tubis siūlo 30 vieta, bet po diskusijų  ir argumentavimo tarp pokalbio dalyvių K. Tubis sutinka, kad A. Pajuodis būtų į Komiteto sąrašą įrašytas 21-uoju.

Balsas buvo nereikšmingas

Priminsiu, kad šis epizodas įtrauktas svarstant VšĮ „Anykščių ligoninė“ auditą. K.Tubis teigė, kad auditas buvo būtinas, nes 2017 m. finansinis rezultatas buvo neigiamas ir siekė 174-180 tūkstančių eurų, o buvo nepanaudotos Ligonių kasų lėšos. Be to, 2018 m. balandžio mėnesį į K.Tubį kreipėsi šiuo metu mirusi ligoninės gydytoja Vaida Klimkevičienė, kuri pateikė ir pranešimą apie padėtį ligoninėje. Buvo sudaryta darbo grupė, kuri pateikė savo išvadas rajono tarybos posėdyje. „Patikrinimų metu pasitvirtino pateikta informacija apie netvarką ligoninėje ir galimai neatliekamas traumotologo Dalio Vaigino konsultacijas“,  – teismui anksčiau sakė K.Tubis, pridėjęs, kad nuo 2015 m. D. Vaiginui buvo išmokėta virš 11 000 eurų. „Audito išvada nurodė, kad D. Vaiginas 2018 m. galimai priėmė vos kelis pacientus per metus, kai kiti priiminėdavo šimtus, tas pats vyko ir ankstesniais metais“, – sakė K.Tubis.

Pasak K. Tubio, A. Pajuodžio balsas dėl audito nieko nelėmė, nes 2018 m. rugsėjo mėnesį “rajono taryba vienbalsiai priėmė sprendimą dėl audito ligoninėje“. Pasak buvusio mero, koalicijos daugumą sudarė 15 narių, ir dėl to A. Pajuodžio grasinimas išeiti iš koalicijos nesukėlė jokios grėsmės koalicijos veiklai. Be to, Komitetas buvo įsteigtas tik po kelių mėnesių, todėl K. Tubis teigia negalėjęs veikti ir darinio, kurio dar nebuvo, naudai.

Bus daugiau

Linas BITVINSKAS

8 komentarai

  1. Gal Alfredas?

  2. ir brudas tas Pajuodis.Koks jo mentalitetas,išsilavinimas,kultūra?Šlykštu i toki brudeli žiūrėti.Kas už toki balsavo ,kas pasikvietė ji i politiką?Sarmata už tokius nevykėlius

  3. Nu ką griuna kaltinimai kaip kortų namelis. Įdomu, o kai patarėjais mero tampama, arčia ne prekyba poveikiu tokiu būdu?

  4. Valstietis“ Raimondas Balsys pageidavo pasisakyti dėl šio klausimo. „Ligoninės planinis patikrinimas buvo numatytas kitais metais, o dar nėra atlikti šiais metais suplanuoti auditai. Yra žinoma, kad yra pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl buvusio vadovo (Dalio Vaigino,- red.past.)) veiklos, tai tegu ikiteisminis tyrimas ir nustato, ar ten buvo pažeidimai, ar nebuvo. Visas aplinkybes vertinant, mes, „valstiečiai“, manome, kad čia vyksta politikavimas, jaučiasi artėjantys rinkimai, todėl nepritariame savivaldybės žmogiškųjų ir kitų išteklių naudojimui siekiant politinių tikslų. Noriu informuoti, kad „valstiečiai“ šiame klausimo svarstyme nedalyvaus. Balsavime nedalyvaus“, – informavo rajono tarybą R. Balsys.

  5. Pajuodis dar labiau pajuodo ,koks šlykštyne politine.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.